Tour of Chongming Island 2018. Charlotte Becker nieco niespodziewanie

Niemka Charlotte Becker (Hitec Products) wygrała chiński wyścig etapowy Tour of Chongming Island (26-28 kwietnia), zaliczany do cyklu Women's WorldTour.

34-latka po zwycięstwie na drugim odcinku trzydniowej imprezy w rejonie Szanghaju utrzymała prowadzenie na ostatnim etapie i dała norweskiej grupie pierwszy sukces w tym sezonie.

Wyścig w Chinach nie należał do najlepiej obsadzonych, na starcie zabrakło kilku ważnych ekip jak Boels Dolmans, Canyon-SRAM czy Sunweb.

Zmagania od zwycięstwa etapowego rozpoczęła kończąca powoli karierę Giorgia Bronzini. Włoszka ścigająca się w barwach amerykańskiej grupy Cylance pokonała na kresce Belgijkę Kelly Druyts (Doltcini - Van Eyck Sport) oraz swoją rodaczkę Silvię Persico (Valar PBM).

Losy klasyfikacji generalnej rozstrzygnął drugi etap - także płaski i w teorii przeznaczony dla sprinterek. Peleton odpuścił jednak pięcioosobową ucieczkę w składzie Charlotte Becker (Hitec Products), Shannon Malseed (Team TIBCO-SVB), Anastasiia Iakovenko (BTC City Ljubljana), Coralie Demay (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) i Dalia Muccioli (Valcar-PBM), która na metę dojechała 1:12 przed grupą.

To zamknęło kwestię wygranej w wyścigu - ostatni etap padł łupem Holenderki Kirsten Wild (Wiggle High5), która na finiszu z grupy pokonała Jolien D'Hoore (Mitchelton-Scott) oraz Bronzini.

Polskie zawodniczki nie startowały.

Zasadniczym zmianom po Tour of Chongming Island nie uległ ranking UCI Women's WorldTour - prowadzi nadal Anna van der Breggen (Boels Dolmans), która znacząco wyprzedza swoją drużynową koleżankę Chantal Blaak i Amandę Spratt (Mitchelton-Scott). Dzięki zdobytym w Chinach punktom na czwarte miejsce awansowała Jolien D'Hoore (Mitchelton-Scott). Najwyżej sklasyfikowaną Polką jest siódma Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM).

W klasyfikacji drużynowej ekipa Boels Dolmans dystansuje Mitchelton-Scott i Canyon-SRAM.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: