Sunweb przedłuża umowę z zespołem Toma Dumoulina na czas nieokreślony

kolarz Team Sunweb zmęczony siedzi na asfalcie

Firma Sunweb postanowiła zacieśnić związek ze sponsorowanym drugi sezon zespołem WorldTour. Umowa, która obowiązywała do roku 2019, została przekształcona na umowę na czas nieokreślony.

Nowa forma współpracy zakłada możliwość jej zakończenia, rozłożonego na okres trzech lat – obejmującego sezon podczas która zapadnie taka decyzja oraz dwóch sezonów następnych.

Umożliwia nam to prowadzenie strategii długofalowej, kształtowanie naszej przyszłość i w końcu przekształcenie się w stabilną kolarską przystań dla zawodników i zawodniczek

- powiedział szef Team Sunweb Iwan Spekenbrink.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju naszego partnerstwa. Sunweb nie jest tymczasowym sponsorem, staramy się pozostawić doniosłą spuściznę w zespole oraz jako inwestor w sport, bierzemy również na siebie odpowiedzialność za rozwój młodzieży i walkę z dopingiem. Nowa umowa powinna być dobra nie tylko dla Sunweb i ekipy, ale także dla kolarstwa i jego przyszłości

- zaznaczył Tim Van den Bergh, członek zarządu Sunweb.

W zeszłym miesiącu Team Sunweb ogłosił plan budowy własnego centrum sportowego w Sittard (Limburgia). Keep Challenging Center – Home of Team Sunweb zostanie otwarty w 2019 roku. Będzie to kampus, w którym kolarskie talenty nie tylko będą trenować i mieszkać razem, ale również zdobywać wiedzę na czas po zakończeniu kariery kolarskiej.

Główna siedziba zespołu oraz centrum logistycznie zostaną za to przeniesiona do Deventer, niedaleko Apeldoorn. Tam również, z myślą o entuzjastach kolarstwa, powstanie Experience Center.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: