Giro d’Italia 2018. Składy grup Quick-Step Floors i Astana

Peleton w akcji

Elia Viviani będzie największym żądłem grupy Quick-Step Floors podczas wyścigu Giro d’Italia (4-27 maja).

29-letni sprinter ma na koncie jedno zwycięstwo w Wielkim Tourze, wywalczone właśnie w „Corsa Rosa” w 2015 roku. Na trasę swojego narodowego touru wróci podwójnie zmotywowany. W zeszłym roku zabrakło go w składzie Team Sky na wyścig, co było głównym powodem rozwiązania umowy z brytyjską formacją.

W Quick-Step brakuje zawodnika na klasyfikację generalną. W trudniejszym terenie o etapy powalczą Florian Sénéchal, Eros Capecchi, Zdenek Stybar czy Maximilian Schachmann, a w ósemce znaleźli się również Remi Cavagna, Michael Morkov i Fabio Sabatini.

Astana stawia na Miguela Angela Lopeza. 24-letni Kolumbijczyk w zeszłym sezonie wygrał dwa etapy Vuelta a Espana, kończąc wyścig na ósmym miejscu, teraz chciałby zakręcić się przy, a nawet wskoczyć na końcowe podium Giro d’Italia.

Lopez na górskich etapach nie będzie czuł się osamotniony, gdyż otrzyma do dyspozycji tak dobrze podjeżdżających kolarzy jak Luis Leon Sanchez, Pello Bilbao, Andrey Zeits, Jan Hirt, Davide Villella, Tanel Kangert i Alexey Lutsenko.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. No

    30 kwietnia 2018, 20:22 o 20:22

    Quick Step / dawniej Ettix, Omega/ od lat nie wystawia dobrych zawodników na generalkę w wielkich tourach. Czasem wpadnie im jakiś etap i to wszystko. Dziwne, że nie zatrudnią 2-3 kolarzy mogących się liczyć w generalce.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: