Karpacki Wyścig Kurierów 2018: etap 2b. Burger po ucieczce, Maciejuk na podium

Sven Burger (Wielerploeg Groot Amsterdam) wygrał drugie rozdanie drugiego dnia ścigania na trasie Karpackiego Wyścigu Kurierów.

Holender po udanej ucieczce na mecie w Oświęcimiu zameldował się przed Niemcem Christianem Kochem (LKT Brandenburg) i Filipem Maciejukiem (Reprezentacja Polski).

Nowym liderem zmagań został Holender Sjoerd Bax (Delta Cycling Rotterdam).

Druga odsłona ścigania drugiego dnia karpackiego wyścigu oferowała spore szanse uciekinierom lubiącym dłuższe wspinaczki. Peleton porwał się na długiej wspinaczce z Jabłonki na Przełęcz Krowiarka. Jako pierwsi górską premię sforsowali kolarze Cycling Team Friuli pod przewodnictwem Matti Baisa. Włoch w czołowej grupce otoczony był przez drużynowych kolegów Alberto Giuriato i Matteo Donegę (Cycling Team Friuli), a obok kręcili także Venantas Lasinis (Reprezentacja Litwy), Filip Maciejuk (Reprezentacja Polski), Christian Koch (LKT Team Brandenburg), Marton Dina (Pannon Cycling Team), Jordi Van Loon (Destil - Parkhotel Valkenburg), Raffaele Radice (Delio Gallina Colosio), Sven Burger (Wielerploeg Groot Amsterdam) oraz Jens Van Den Dool i Sjoerd Bax (Delta Cycling Rotterdam).

Dwunastka po 40 kilometrach miała niecałe 2 minuty przewagi nad peletonem i razem pokonała górskie premie - Przysłup i Łękawicę. Na pierwszej punktował znowu Bais, na drugiej Bax, a po 60 kilometrach różnica wzrosła do 4 minut.

Dwunastka kontynuowała współpracę, na ostatnie 25 kilometrów wjeżdżając ponad 3 minuty przed peletonem. Przewaga nie spadała i prowadzący między sobą rozegrali losy etapu. Jako pierwszy ruszył do ataku niezmordowany Bais. Włocha skontrował Lasinis, ale na metę dojechała cała grupka i w centrum Oświęcimia zwycięstwo odniósł Burger, na kresce wyprzedzając Kocha i Maciejuka.

To był naprawdę ciężki etap. Był szybki i nie brakowało na nim trudnych technicznie zjazdów. Kiedy udało nam się odjechać w kilku do przodu i okazało się, że mamy minutę przewagi, byłem lekko zaskoczony

- powiedział na mecie w Oświęcimiu nowy lider klasyfikacji generalnej, Sjoerd Bex. -

Szybko udało nam się powiększyć przewagę i w końcu zrozumieliśmy, że mamy duże szanse, by dojechać do mety przed peletonem. W końcówce zabrakło mi sił, by walczyć o etapowe zwycięstwo, jednak mimo to objąłem prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Przed nami jeszcze kilka trudnych etapów, więc zobaczymy, jak wszystko się ułoży. Będziemy walczyć, o utrzymanie białej koszulki. Jeśli chodzi o jutrzejszą czasówkę, to nie mam pojęcia, jak mogę na niej wypaść. Jeszcze nigdy nie miałem okazji sprawdzić się w takiej próbie. Na pewno pojadę z całych sił i zobaczymy, na ile to pozwoli

- dodał Bax.

Najlepszym Polakiem na drugim półetapie Kurierów był Filip Maciejuk, który finiszował na trzeciej pozycji:

Na początku etapu udało mi się załapać w odjazd, ale nie spodziewałem się, że dojedziemy na metę. Współpraca w ucieczce średnio się układała, trochę tak jakby nie wszystkim zależało by dojechać na finisz, jednak kiedy już to się stało, to na kresce każdy chciał być pierwszy. Cieszę się, że udało mi się wywalczyć trzecie miejsce. Ogólnie czuję się dobrze, jestem dobrze przygotowany i jako kadra na pewno zamierzamy walczyć o zwycięstwo w wyścigu. Dobrze nam się współpracuje w kadrze i pomagamy sobie.

Wyniki etapu 2b Karpackiego Wyścigu Kurierów 2018 (2.2U), Jabłonka - Oświęcim (106 km):

1. Sven Burger (Wielerploeg Groot Amsterdam)         2:26:44
2. Christian Koch (LKT Team Brandenburg)
3. Filip Maciejuk (Reprezentacja Polski)
4. Matteo Donege (Cycling Team Friuli)
5. Raffaele Radice (Delio Gallina Colosio)
6. Marton Dina (Pannon Cycling Team)
7. Jordi Van Loon (Destil - Parkhotel Valkenburg)
8. Mattia Bais (Cycling Team Friuli)
9. Jens Van Den Dool (Delta Cycling Rotterdam)
10. Venantas Lasinis (Reprezentacja Litwy)

Klasyfikacja generalna po etapie 2b:

1. Sjoerd Bax (Delta Cycling Rotterdam)            7:05:10
2. Sven Burger (Wielerploeg Groot Amsterdam)          00:26
3. Mattia Bais (Cycling Team Friuli) 
4. Christian Koch (LKT Brandenburg)               00:28
5. Jordi van Loon (Destil - Parkhotel Valkenburg)        00:29
6. Filip Maciejuk (Reprezentacja Polski) 
7. Venantas Lasinis (Reprezentacja Litwy)            00:30
8. Matteo Donega (Cycling Team Friuli)             00:32
9. Marton Dina (Pannon Cycling Team)
10. Raffaele Ridce (Delio Gallina Colosio Eurofeed)

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

 1. No

  29 kwietnia 2018, 19:40 o 19:40

  Co to znaczy "na szczyt przełęczy Krowiarki??? Albo szczyt, albo przełęcz - to zasadnicza różnica. Krowiarki są przełęczą. Poza tym pagórki 100 to są nad morzem, Krowiarki mają 986 lub 1012 m / różne źródła/.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: