Tour de Romandie 2018: etap 3. Egan Bernal najlepszy w górskiej czasówce

Egan Bernal

21-letni Kolumbijczyk Egan Bernal triumfował w górskiej próbie jazdy indywidualnej szwajcarskiego Tour de Romandie.

Kolarz Team Sky na trasie o długości 10 kilometrów i nachyleniu 7,9% pokonał o 4 sekundy lidera wyścigu Primoza Roglica (LottoNL-Jumbo) oraz o 18 sekund Richiego Porte (BMC Racing).

65. miejsce, ze stratą ponad 4 minut, zajął Paweł Poljański (Bora-hansgrohe).

Na wyczerpującym podjeździe najlepiej rozpoczął Porte, który na punkcie kontrolnym (4,5 km) wyprzedzał o 10 sekund Bernala. Trzeci Roglic tracił 12 sekund więcej.

Druga część trasy należała do Słoweńca, ale niewiele wolniej kręcił Bernal. Mistrz Kolumbii w jeździe na czas dość niespodziewanie okazał się najlepszy i przed królewskim etapem zbliżył się do Roglica na 6 sekund.

Wyniki 3. etapu Tour de Romandie 2018 (2.WT), Ollon - Villars (9,9 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Egan Bernal (Col) Team Sky                             25:10
  2 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      00:04
  3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                     00:18
  4 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  00:48
  5 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      01:06
  6 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   01:21
  7 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     01:26
  8 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  01:28
  9 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                  01:30
 10 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     01:43
 11 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      01:45
 12 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   01:47
 13 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   01:48
 14 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        01:53
 15 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              01:55
 16 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    02:01
 17 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     02:05
 18 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               02:07
 19 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin                    02:08
 20 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida               02:10
 21 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              02:18
 22 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott                       02:19
 23 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    02:22
 24 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         02:23
 25 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  02:24
 26 Jaime Roson (Spa) Movistar Team                        02:27
 27 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          02:33
 28 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 29 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 30 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       02:34
 31 Winner Anacona (Col) Movistar Team                     02:37
 32 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         02:44
 33 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       02:47
 34 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert                02:49
 35 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 36 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      03:00
 37 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   03:01
 38 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo                      03:02
 39 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott                   03:04
 40 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 03:06
 41 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                      03:11
 42 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  03:13
 43 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 44 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                         03:19
 45 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  03:20
 46 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    03:22
 47 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 48 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        03:24
 49 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert              03:27
 50 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 51 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           03:30
 52 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac          03:36
 53 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   03:39
 54 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         03:44
 55 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                     03:46
 56 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott                  03:47
 57 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert               03:53
 58 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    03:56
 59 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        03:57
 60 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates             03:58
 61 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             03:59
 62 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   04:12
 63 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 04:13
 64 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 65 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   04:17
 66 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           04:18
 67 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         04:19
 68 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       04:20
 69 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                    04:21
 70 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert                04:24
 71 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  04:26
 72 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          04:44
 73 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                04:50
 74 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     04:54
 75 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 05:01
 76 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   05:03
 77 Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo                       05:05
 78 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           05:07
 79 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     05:09
 80 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                      05:10
 81 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     05:20
 82 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       05:25
 83 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       05:26
 84 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                    05:29
 85 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      05:30
 86 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     05:33
 87 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo                       05:38
 88 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     05:41
 89 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
 90 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
 91 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   05:46
 92 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    05:49
 93 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                 06:06
 94 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    06:12
 95 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                          06:13
 96 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     06:14
 97 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                      06:17
 98 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               06:18
 99 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                     06:19
100 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                    06:20
101 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    06:24
102 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                     06:28
103 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      06:29
104 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         06:31
105 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               06:32
106 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  06:39
107 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        06:51
108 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
109 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  06:52
110 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  06:56
111 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                      06:59
112 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          07:00
113 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
114 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                 07:03
115 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               07:25
116 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                07:33
117 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
118 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   07:36
119 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 07:38
120 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        07:59
121 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   08:05
122 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               08:12
123 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors              08:21
124 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo                      08:28
125 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  08:59
126 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              09:00
127 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    09:55
DNS Michael Matthews (Aus) Team Sunweb

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                    8:39:39
  2 Egan Bernal (Col) Team Sky                             00:06
  3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                     00:27
  4 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:02
  5 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      01:17
  6 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     01:22
  7 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
  8 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  01:42
  9 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 10 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      01:55
 11 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   01:56
 12 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     01:59
 13 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        02:04
 14 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    02:07
 15 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   02:08
 16 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              02:19
 17 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               02:24
 18 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott                       02:32
 19 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          02:33
 20 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida               02:35
 21 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              02:36
 22 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     02:37
 23 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  02:41
 24 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 25 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            02:45
 26 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    02:48
 27 Jaime Roson (Spa) Movistar Team
 28 Winner Anacona (Col) Movistar Team                     03:02
 29 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         03:06
 30 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    03:07
 31 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert                03:16
 32 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    03:17
 33 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   03:20
 34 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                      03:22
 35 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo                      03:24
 36 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
 37 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  03:35
 38 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      03:36
 39 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     03:38
 40 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert              03:45
 41 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 42 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         03:50
 43 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   03:54
 44 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 45 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                     04:08
 46 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    04:17
 47 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             04:23
 48 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert               04:30
 49 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott                  04:34
 50 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         04:36
 51 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 52 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 04:38
 53 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  04:48
 54 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    04:52
 55 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           05:23
 56 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   05:24
 57 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        05:26
 58 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     05:45
 59 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      06:05
 60 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           06:13
 61 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       06:19
 62 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert                06:25
 63 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     06:48
 64 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          06:52
 65 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           06:58
 66 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                      07:14
 67 Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo                       07:18
 68 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates             07:44
 69 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    08:06
 70 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                      08:32
 71 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                         08:56
 72 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       09:02
 73 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      09:33
 74 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   09:34
 75 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 09:45
 76 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     11:42
 77 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                    11:51
 78 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        12:44
 79 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   12:56
 80 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                          13:52
 81 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                15:03
 82 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac          15:16
 83 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     15:19
 84 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 15:22
 85 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  15:50
 86 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    15:54
 87 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                 15:57
 88 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               16:16
 89 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                     16:29
 90 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  16:35
 91 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         17:18
 92 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 19:57
 93 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       20:02
 94 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       20:07
 95 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    21:07
 96 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     21:12
 97 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo                       21:48
 98 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               23:02
 99 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                    23:28
100 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  24:01
101 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              24:49
102 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                 25:26
103 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               27:06
104 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        27:50
105 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       29:05
106 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   30:09
107 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      31:06
108 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                    31:27
109 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  31:33
110 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert         33:07
111 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                33:48
112 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors              37:00
113 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     39:14
114 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    39:27
115 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
116 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   39:28
117 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  39:36
118 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   40:31
119 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo                    40:39
120 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 40:54
121 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        41:17
122 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              41:54
123 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                     42:31
124 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          43:02
125 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    43:03
126 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo                      44:58
127 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                      48:43

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: