Tour de Romandie 2018: etap 2. Kolejny skalp w kolekcji Thomasa De Gendta

Thomas De Gendt

Thomas De Gendt (Lotto Soudal) wygrał po ucieczce drugi odcinek szwajcarskiego wyścigu Tour de Romandie.

Wyraźnie spóźniony peleton przyprowadzili na metę Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida) i Samuel Dumoulin (AG2R La Mondiale). 44. miejsce zapisał Paweł Poljański (Bora-hansgrohe).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Słoweniec Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo).

W trzecim dniu kolarze zmierzali do Yverdon-les-Bains (174 km), pokonując tylko jedną wysoką przeszkodę - Col des Etroits (5,7 km; 6%) na 111 kilometrze. Końcówka nie była zbyt trudna, choć nie pozbawiona krótkich podjazdów.

Na początek kolarze musieli jednak przeprawić się przez przełęcz trzeciej kategorii Rangiers, gdzie zawiązała się ucieczka dnia, w mocnym składzie Thomas De Gendt, Victor Campenaerts (obaj Lotto Soudal), Andriy Grivko (Astana), Matteo Fabbro (Katusha-Alpecin) i Nathan Brown (EF-Drapac).

Piątka po 50 kilometrach zyskała ponad 6 minut, a tym samym wirtualnym liderem został Brown, który do lidera notował stratę zaledwie 26 sekund. Po 100 kilometrach różnica skoczyła do 7:40.

Za przełęczą Etroits czołówka stopniała do De Gendta, Campenaertsa i Browna. Przewaga też zaczęła topnieć, ale niegwałtownie. W pościgu pracowały ekipy Bahrain, AG2R, Sky, LottoNL, BMC.

Zmęczony Campenaerts odpadł na podjeździe 30 kilometrów przed metą, a po następnych 5 to samo przytrafiło się Brownowi. Samotnemu uciekinierowi w zapasie pozostały 4 minuty.

De Gendt takiej szansy z rąk nie wypuszcza. Profesor ucieczkologii do końca potrafił utrzymać dobre tempo i na mecie odhaczył swoje 11 zwycięstwo w wyścigu WorldTour.

Wyniki 2. etapu Tour de Romandie 2018 (2.WT), Delémont - Yverdon-les-Bains (173,9 km):

  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                   4:03:05
  2 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   02:04
  3 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
  4 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
  5 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
  6 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  7 Diego Rosa (Ita) Team Sky
  8 Egan Bernal (Col) Team Sky
  9 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 10 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 11 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ
 12 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 13 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 14 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 15 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 16 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 17 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 18 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 19 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 20 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 21 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 22 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 23 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 24 Jaime Roson (Spa) Movistar Team
 25 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
 26 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 27 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 28 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 29 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 30 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
 31 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 32 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 33 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 34 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 35 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 36 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
 37 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 38 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 39 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 40 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 41 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 42 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 43 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
 44 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 45 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
 46 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 47 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 48 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 49 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 50 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 51 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 52 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 53 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 54 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 55 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 56 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 57 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
 58 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 59 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 60 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 61 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 62 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 63 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 64 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 65 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 66 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
 67 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
 68 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 69 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 70 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
 71 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 72 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 73 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 74 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates
 75 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 76 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 77 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 78 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 79 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
 80 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 81 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 82 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 83 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
 84 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     02:18
 85 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                02:21
 86 Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo                       02:23
 87 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      02:24
 88 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 02:30
 89 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        02:31
 90 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                      02:40
 91 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       02:42
 92 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       02:55
 93 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           03:33
 94 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       07:20
 95 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
 96 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
 97 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  08:05
 98 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo
 99 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                09:26
100 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
101 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
102 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
103 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               11:09
104 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
105 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
106 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
107 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
108 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo                    16:27
109 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
110 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
111 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
112 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
113 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
114 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
115 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
116 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
117 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
118 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
119 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
120 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
121 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
122 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
123 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
124 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
125 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
126 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          19:36
127 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo
128 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
DNF Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
DNF Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ
DNF Stephen Cummings (GBr) Dimension Data

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                    8:14:25
  2 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
  3 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          00:04
  4 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              00:05
  5 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
  6 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    00:08
  7 Egan Bernal (Col) Team Sky                             00:10
  8 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
  9 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 10 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                     00:13
 11 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 12 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      00:14
 13 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        00:15
 14 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
 15 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 16 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            00:16
 17 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 18 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott                       00:17
 19 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  00:18
 20 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 21 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 22 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   00:19
 23 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 24 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     00:20
 25 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               00:21
 26 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 27 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 28 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    00:22
 29 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 30 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 31 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   00:23
 32 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott                   00:24
 33 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 34 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    00:25
 35 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 36 Jaime Roson (Spa) Movistar Team
 37 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo                      00:26
 38 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 39 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 40 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 41 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 42 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             00:28
 43 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 00:29
 44 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 45 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 46 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    00:30
 47 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert                00:31
 48 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 49 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     00:36
 50 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      00:39
 51 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     00:40
 52 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert               00:41
 53 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              00:45
 54 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott                  00:51
 55 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     01:09
 56 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    01:34
 57 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin                    01:41
 58 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           01:55
 59 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           01:57
 60 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     01:58
 61 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 62 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           01:59
 63 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       02:03
 64 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert                02:05
 65 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        02:06
 66 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                      02:08
 67 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          02:12
 68 Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo                       02:17
 69 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                      02:19
 70 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates             03:50
 71 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                     05:13
 72 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   05:21
 73 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 05:36
 74 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                         05:41
 75 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        05:57
 76 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       06:19
 77 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     06:26
 78 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 79 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      06:37
 80 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  07:40
 81 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                          07:43
 82 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   08:48
 83 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    09:07
 84 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     09:50
 85 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                 09:55
 86 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               10:02
 87 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                     10:05
 88 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                10:17
 89 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 10:25
 90 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         10:51
 91 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac          11:44
 92 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  12:34
 93 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       14:41
 94 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               14:54
 95 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    15:22
 96 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     15:35
 97 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo                       16:14
 98 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 16:55
 99 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  17:09
100 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                    17:12
101 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       17:37
102 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                 18:27
103 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              19:12
104 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               19:45
105 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       23:43
106 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        23:57
107 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   24:27
108 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                    24:31
109 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      24:41
110 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  24:45
111 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                26:19
112 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert         27:30
113 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors              28:43
114 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   31:27
115 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              32:58
116 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               32:59
117 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
118 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  33:01
119 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     33:04
120 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    33:07
121 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo                    33:10
122 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    33:12
123 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 33:20
124 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        33:22
125 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          36:06
126 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                     36:16
127 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo                      36:34
128 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                      41:48

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: