Giro d'Italia 2018. Składy Sunweb, Bora-hansgrohe i Mitchelton-Scott

puchar na tle skał

Kolejne zespoły potwierdzają swoje składy na pierwszy w sezonie Wielki Tour - Giro d'Italia (4-27 maja).

Tom Dumoulin, czyli obrońca tytułu, wyląduje w Izraelu w obstawie kilku dobrych górali. Team Sunweb oddał do dyspozycji swojemu liderowi Sama Oomena, Laurensa Ten Dama, Chrisa Hamiltona i Louisa Vervaeke'a. W niemieckim zespole znajdą się również Roy Curvers, Chad Haga i Lennard Hofstede.

W bardzo mocnym, przynajmniej na papierze, składzie zaprezentuje się australijski Mitchelton-Scott. Na liderów desygnowano tu Estebana Chavesa i Simona Yatesa.

Góry "Corsa Rosa" na pewno nie przestraszą Romana Kreuzigera, Mikela Nieve i Jacka Haiga. Drużyną pokieruje 40-letni Svein Tuft, a wybraną ósemkę uzupełnią Sam Bewley i Chris Juul-Jensen.

Na szerszym froncie powalczy niemiecka formacja Bora-hansgrohe, gdyż o swój pierwszy etap w Wielkim Tourze ponownie powalczy Sam Bennett.

W klasyfikacji generalnej dziesiątą pozycję z zeszłego roku może poprawić Davide Formolo, wspierany przez Felixa Grosschartnera i Patricka Konrada. Na trasę Giro powróci "nasz" Cesare Benedetti, do składu wpisano również Christopha Pfingstena, Andreasa Schillingera i Rudigera Seliga.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: