Giro d'Italia 2018. Roche i Dennis na czele BMC Racing

Rohan Dennis

Nicolas Roche i Rohan Dennis poprowadzą BMC Racing w 101. edycji Giro d'Italia.

Irlandczyk po kilku latach jazdy na rzecz kolegów z zespołu w końcu będzie mógł powalczyć o najlepszą dziesiątkę w klasyfikacji generalnej. Na pewno nie jest on bez szans, w 2013 roku zajął 5., a w 2010 6. miejsce w Vuelta a Espana. W Giro d'Italia nie osiągnął tak dobrego wyniku, startował tu trzykrotnie, a jego najlepszy wynik to 24. miejsce sprzed dwóch lat.

Różową koszulkę na otwarcie imprezy pragnie zdobyć Rohan Dennis. Australijczyk w tym roku wygrywa prawie wszystkie czasówki, w których bierze udział. Swoją dobrą passę rozpoczął od zwycięstwa w krajowym czempionacie, następnie nie pozostawił złudzeń rywalom w Abu Dhabi Tour i wygrał dwie czasówki w Tirreno-Adriatico.

W sprintach swoich siły powinien próbować Jempy Drucker przy wsparciu Jurgena Roelandtsa. Z kolei o zwycięstwa etapowe i koszulkę najlepszego górala może pokusić się Alessandro De Marchi. Skład uzupełnią Kilian Frankiny i Francisco Ventoso.

Skład BMC Racing Team na Giro d'Italia 2018: Nicolas Roche, Rohan Dennis, Jempy Drucker, Jurgen Roelandts, Alessandro De Marchi, Kilian Frankiny i Francisco Ventoso.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: