Giro d'Italia 2018. Skład zespołu LottoNL-Jumbo

zawodnik grupy LottoNL-Jumbo

Holenderska formacja LottoNL-Jumbo pierwsza ogłosiła swój skład na rozpoczynający się 4 maja w Jerozolimie Giro d'Italia (4-27 maja).

Liderem żółto-czarnych będzie Nowozelandczyk George Bennett, który zaprezentował dobrą dyspozycję w Tour of the Alps, który ukończył na 5. miejscu. W tym roku zapisał również 9. lokatę w Tirreno-Adriatico i 6. w Volta a Catalunya.

To będzie ósmy start 28-letniego kolarza w Wielkim Tourze i drugi w Giro d'Italia. W 2016 roku Bennettowi udało się ukończyć Vuelta a Espana na 10. pozycji.

O jeden z trudniejszych etapów pokusi się Robert Gesink, a Jos van Emden powalczy o wysoką lokatę w czasówkach. Na finiszach z peletonu widoczny powinien być Danny van Poppel.

Do składu zostali również powołani Bert-Jan Lindeman, Koen Bouwman, Enrico Battaglin i Gijs van Hoecke.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Mariusz Szymański

  24 kwietnia 2018, 14:02 o 14:02

  Duże zaskoczenie że w tym roku nie pojedzie Steven Kruijswijk. Może zmiana priorytetów na TDF w tym sezonie.

  • SGS4

   24 kwietnia 2018, 16:01 o 16:01

   Na TdF to bym obstawiał że liderem będzie Małysz na rowerze

   • mvciek

    24 kwietnia 2018, 20:00 o 20:00

    Roglić nie będzie liderem na TDF, Słoweniec nastawia się na tygodniówki i nie wydaje się, żeby był w stanie (jeszcze?) przejechać na takim poziomie 3 tygodnie. Tak jak przewiduje Mariusz, Kruijswijk powinien być liderem LottoNL-Jumbo na Tour.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: