Liege-Bastogne-Liege Femmes 2018. Anna van der Breggen ponownie najlepsza

Anne van der Breggen finiszuje po zwycięstwo w Ans

Holenderka Anna van der Breggen (Boels Dolmans) triumfowała w drugim klasyku Liege-Bastogne-Liege Femmes, broniąc tytułu sprzed roku.

Drugie miejsce na mecie w Ans zapisała Amanda Spratt, a trzecie przypadło Annemiek van Vleuten (obie Mitchelton-Scott). 14. przyjechała Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM).

Panie rywalizowały w Ardenach na trasie o długości 136 kilometra, podjeżdżając w drugiej części dystansu na Cote de la Vecquee (82,5 km; 6,7 km; 4,9%), Côte de La Redoute (100 km; 2 km, 8,9%), Côte de la Roche aux Faucons (116 km; 1,3 km; 11%) i Cote de Saint-Nicolas (130 km; 1,2 km; 8,6 km).

130-osobowy peleton kobiet wyruszył z Bastogne przy ciepłej, wiosennej pogodzie. Już na początku akcję zawiązały Louise Norman Hansen (Team Virtu Women Cycling), Maaike Boogerd (BTC City Ljubljana) oraz Rachel Neylan (Movistar Team), na pierwszych kilometrach uzyskując nieco ponad 30 sekund przewagi.

Po 20 kilometrach ma czele zostały Neylan i Norman Hansen, szybko rozbudowując prowadzenie do minuty. W międzyczasie przeskoczyć udało się jeszcze Vicie Heine (Hitec Products Birksport) i trójka uformowała ucieczkę dnia.

Peleton jechał w miarę spokojnie, a jedynym wydarzeniem było wycofanie się Elisy Longo Borghini (Wiggle High5).

Pierwszy podjazd dnia Cote de la Vecquee rozciągnął peleton - przewaga uciekających spadła do 30 sekund, a akcję samotnie kontynuowała jedynie Heine. Z peleton kontrę wyprowadziła Julie van der Velde (Lotto Soudal Ladies), ale dwójkę peleton pod rządami ekipy Boels Dolmans złapał na 50 kilometrów przed metą.

Okrojony peleton do Cote de la Redoute dotarł przy akompaniamencie przelotnego deszczu, a na 2-kilometrowej stromiźnie do ataku ruszyła Pauline Ferrand-Prevot (Canyon-SRAM). Francuzka zyskała 40 sekund nad grupą i samotnie ruszyła w kierunku Côte de la Roche aux Faucons.

Po zlokalizowanej 20 kilometrów przed metą wspinaczce z przodu pojawiły się Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott), Asleigh Moolman-Pasio (Cervelo-Bigla), Anna van der Breggen i Megan Guarnier (Boels Dolmans). Grupka po szczycie nie współpracowała, dlatego m.in. urosła o Amandę Spratt (Mitchelton-Scott), Katarzynę Niewiadomą (Canyon-SRAM) i Sharę Gillow (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope).

Spratt nie czekała na ostatnią wspinaczkę, zaatakowała, podejmując samotną akcję. Doświadczona Australijka szybko zyskała 30 sekund, a rozpoczynając ostatnie 10 kilometrów wyścigu zgromadziła w zapasie 55 sekund.

Na Cote de Saint-Nicolas ruszyły Moolman i Van der Breggen. Holenderka dopadła Spratt 5 kilometrów przed metą. Kolejne kolarki notowały stratę 24 sekund i były bez szans na włączenie się do walki o zwycięstwo.

Van der Breggen ostatni ruch wyprowadziła na niespełna kilometrowym podjeździe przed ostatnią prostą. Odskoczyła od Spratt i po krótkiej chwili mogła cieszyć się z drugiego zwycięstwa w „La Doyenne”. Australijce pozostała druga lokata, a trzecia, po pojedynku z Moolman na finiszu, przypadła Annemiek van Vleuten.

Wyniki Liege-Bastogne-Liege Femmes 2018 (1.WWT), Bastogne - Ans (136 km):

  1 Anna van der Breggen (Ned) Boels Dolmans             3:34:23
  2 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women             00:06
  3 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women      00:58
  4 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla Team        01:00
  5 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women                 01:13
  6 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals Team
  7 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Canyon-SRAM Racing
  8 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
  9 Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle
 10 Rossella Ratto (Ita) Cylance
 11 Janneke Ensing (Ned) Ale Cipollini
 12 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals Team
 13 Erica Magnaldi (Ita) BePink
 14 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing          01:29
 15 Ruth Winder (USA) Team Sunweb Women                    01:33
 16 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM Racing              01:34
 17 Alison Jackson (Can) Team Tibco-Silicon Valley Ban     01:38
 18 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana                 01:46
 19 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women                  02:23
 20 Sofie De Vuyst (Bel) Doltcini-Van Eyck Sport           02:34
 21 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Team Women
 22 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products-Birk Sport
 23 Ane Santesteban (Spa) Ale Cipollini
 24 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance
 25 Lara Vieceli (Ita) Astana Women's Team
 26 Lauren Stephens (USA) Cylance                          02:36
 27 Eva Buurman (Ned) Trek-Drops
 28 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing
 29 Kelly Van Den Steen (Bel) Lotto Soudal Ladies          02:38
 30 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals Team
 31 Brodie Chapman (Aus) Team Tibco-Silicon Valley Bank
 32 Asja Paladin (Ita) Valcar PBM
 33 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women
 34 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products-Birk Sport
 35 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5
 36 Katarzyna Pawłowska (Pol) Team Virtu Cycling
 37 Tayler Wiles (USA) Trek-Drops
 38 Omer Shapira (Isr) Cylance
 39 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
 40 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana               02:48
 41 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla Team         03:14
 42 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle                        03:20
 43 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                      05:10
 44 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team             05:52
 45 Victorie Guilman (Fra) FDJ Nouvelle
 46 Alicia Gonzalez (Spa) Movistar Team Women              05:54
 47 Evita Muzic (Fra) FDJ Nouvelle
 48 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women
 49 Spela Kern (Slo) Health Mate-Cyclelive Team
 50 Martina Ritter (Aut) Wiggle High5
 51 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women
 52 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals Team                   06:00
 53 Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling                06:24
 54 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals Team
 55 Kathrin Hammes (Ger) Trek-Drops
 56 Marianne Vos (Ned) Waowdeals Team
 57 Marion Sicot (Fra) Doltcini-Van Eyck Sport
 58 Alice Cobb (GBr) Team Tibco-Silicon Valley Bank
 59 Demi de Jong (Ned) Lotto Soudal Ladies
 60 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing
 61 Tetiana Riabchenko (Ukr) Doltcini-Van Eyck Sport
 62 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
 63 Lisa Klein (Ger) Canyon-SRAM Racing
 64 Lourdes Oyarbide (Spa) Movistar Team Women
 65 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla Team
 66 Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo Bigla Team
 67 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5
 68 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott Women
 69 Axelle Dubau Prevot (Fra) Experza-Footlogix
 70 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
 71 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM
 72 Anabelle Dreville (Fra) Lotto Soudal Ladies
 73 Mayuko Hagiwara (Jpn) Ale Cipollini
 74 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops
 75 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5                 06:29
 76 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ Nouvelle                     06:39
 77 Julie Van De Welde (Bel) Lotto Soudal Ladies           06:45
 78 Doris Schweizer (Swi) Team Virtu Cycling
 79 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM
 80 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle                   06:56
 81 Saartje Vandenbroucke (Bel) Doltcini-Van Eyck Sport
 82 Chiara Zanettin (Ita) Valcar PBM                       07:15
 83 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini                   07:33
 84 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM             08:26
 85 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products-Birk Sport
DNF Lex Albrecht (Can) Team Tibco-Silicon Valley Bank
DNF Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team
DNF Flavia de Oliveira (Bra) Health Mate-Cyclelive Team
DNF Severine Eraud (Fra) Experza-Footlogix
DNF Lotte van Hoek (Ned) Doltcini-Van Eyck Sport
DNF Emma Grant (GBr) Team Tibco-Silicon Valley Bank
DNF Nathalie Bex (Bel) Experza-Footlogix
DNF Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women
DNF Christina Schweinberger (Aut) Health Mate-Cyclelive Team
DNF Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling
DNF Sara Mustonen Lichan (Swe) Experza-Footlogix
DNF Marieke van Witzenburg (Ned) Health Mate-Cyclelive Team
DNF Marcella Toldi (Bra) Cylance
DNF Jip van den Bos (Ned) Boels Dolmans
DNF Francesca Pattaro (Ita) BePink
DNF Silvia Valsecchi (Ita) BePink
DNF Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla Team
DNF Agnieszka Skalniak (Pol) Experza-Footlogix
DNF Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team
DNF Christina Perchtold (Aut) Health Mate-Cyclelive Team
DNF Vita Heine (Nor) Hitec Products-Birk Sport
DNF Isabelle Beckers (Bel) Lotto Soudal Ladies
DNF Christina Malling Siggaard (Den) Team Virtu Cycling
DNF Daniela Reis (Por) Doltcini-Van Eyck Sport
DNF Jessy Druyts (Bel) Experza-Footlogix
DNF Kathrin Schweinberger (Aut) Health Mate-Cyclelive Team
DNF Lorena Llamas (Spa) Movistar Team Women
DNF Margarita Victoria Garcia (Spa) Movistar Team Women
DNF Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies
DNF Elisa Balsamo (Ita) Valcar PBM
DNF Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops
DNF Anna Christian (GBr) Trek-Drops
DNF Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink
DNF Jenelle Crooks (Aus) Mitchelton Scott Women
DNF Lisa Morzenti (Ita) BePink
DNF Emma Norsgaard (Den) Cervelo Bigla Team
DNF Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance
DNF Urska Bravec (Slo) BTC City Ljubljana
DNF Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana
DNF Lucy Garner (GBr) Wiggle High5
DNF Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
DNF Anisha Vekemans (Bel) Ale Cipollini
DNF Karlijn Swinkels (Ned) Ale Cipollini
DNF Rachel Neylan (Aus) Movistar Team Women
DNF Katia Ragusa (Ita) BePink

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: