Zmarł Andy Rihs

Andy Rihs i Eddy Merckx

W wieku 75 lat zmarł po długiej chorobie Andy Rihs, założyciel firmy rowerowej BMC i właściciel zespołu BMC Racing Team.

Szwajcar był związany z kolarstwem od wielu lat. Wraz z bratem zarządzał założoną przez jego ojca firmą Phonak. W barwach zespołu o tej nazwie (2000-2006) Tour de France wygrał Floyd Landis, zdyskwalifikowany następnie po wykryciu u Amerykanina dopingu.

Grupa po tej aferze została rozwiązana, ale Rihs szybko wrócił do peletonu z marką BMC. W 2011 roku mógł w pełni świętować sukces w "Wielkiej Pętli" razem z Cadelem Evansem. W barwach drużyny startowali również mistrzowie świata Thor Hushovd i Philippe Gibert, a obecnie jeździ mistrz olimpijski Greg van Avermaet.

Andy był nie tylko właścicielem i głównym sponsorem zespołu BMC Racing Team, ale także przyjacielem, który cieszył się życiem i uwielbiał dzielić się tą radością z nami, jako wyjątkowy wizjoner, zapalony fan sportu, pasjonat kolarstwa i wielki donator sportu. Jego hojność, poczucie humoru i zaraźliwy śmiech charakteryzowały człowieka, który był po naszej stronie od początku BMC Racing Team - nasz smutek jest nie do opisania, ale będziemy kultywować jego wartości

- napisała w pożegnaniu grupa BMC Racing

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: