Tour of the Alps 2018: etap 4. Luis Leon Sanchez wygrywa w Lienzu

Luis Leon Sanchez

Luis Leon Sanchez (Astana) wygrał w austriackim Lienzu czwarty odcinek trydencko-tyrolskiego wyścigu Tour of the Alps. 

34-letni Hiszpan po samotnym ataku na ostatnich dwóch kilometrach pokonał duet kolarzy LottoNL-Jumbo: George'a Bennetta oraz Koena Bouwmana. Liderem zmagań pozostał Thibaut Pinot (Groupama-FDJ).

Po trzech etapach rozgrywanych we Włoszech, kolarze w czwartek skierowali się w stronę austriackiego Lienzu gdzie zlokalizowana była meta. Pagórkowaty odcinek przedostatniego dnia rywalizacji liczył tylko 134 kilometry, a na trasie wyznaczono dwie górskie premie - zlokalizowany na 33 kilometrze Terento (6,9 km, 7%) oraz usytuowany na 11 kilometrów przed metą Bannberg (7 km, 6,5%).

W ucieczce dnia, która zawiązała się na podjeździe do miejscowości Terento znaleźli się: Mikel Bizkarra (Euskadi-Murias), David De La Cruz (Team Sky), Hubert Dupont (AG2R La Mondiale), Kristian Durasek (UAE Team Emirates), Felix Grossschartner (Bora-hansgrohe), Ben Hermans (Israel Cycling Academy), Louis Meintjes (Dimension-Data), Mark Padun (Bahrain-Merida) oraz Davide Villella (Astana Pro Team). Dziewiątka zbudowała sobie przewagę oscylującą w okolicach dwóch minut, bowiem na więcej nie pozwalał peleton prowadzony przez kolarzy Groupama-FDJ.

Przyśpieszenie w głównej grupie nastąpiło chwilę po wjechaniu na teren Austrii, co przełożyło się na malejącą przewagę harcowników. Na nieoznakowanym podjeździe znajdującym się ok. 30 kilometrów przed metą, wysokie tempo  spowodowane licznymi atakami, doprowadziło do uszczuplenia peletonu. Kilka kilometrów później, za sprawą pracy ekipy UAE Team Emirates, złapani zostali uciekinierzy.

Chwilę po rozpoczęciu wspinaczki pod Bannberg (7 km, 6,5%), do ataku ruszył Fabio Aru (UAE Team Emirates). Wraz z Włochem odjechało kilku innych kolarzy, w tym Koen Bouwman (Team LottoNL-Jumbo), który chwilę później podjął próbę solowego ataku.

Niespełna 14 kilometrów przed metą z drugiej grupki mocniej na pedały nacisnął Chris Froome (Team Sky). Na kole Brytyjczyka momentalnie pojawili się jednak Thibaut Pinot (Groupama – FDJ) oraz Miguel Angel Lopez (Astana). Po dojechaniu do grupki Aru, Froome podjął jeszcze jedną nieskuteczną próbę odjazdu. Przed szczytem tej sztuki bezskutecznie próbował dokonać również George Bennett (Team LottoNL-Jumbo).

Ostatecznie zjazd w kierunku mety na czele rozpoczęła grupa ok. 15 kolarzy, w której znajdowali się wszyscy liczący się w walce o zwycięstwo w całym wyścigu. Na ostatnich trzech kilometrach raz po raz z czołówki atakować próbowali kolarze Astany mający przewagę liczebną w czołówce. 2000 metrów przed metą ruszył Luis Leon Sanchez. Hiszpan zdobył kilka sekund przewagi, których nie oddał już do końca i sięgnął po zwycięstwo etapowe. Drugi był Bennett, a trzeci Bouwman.

Wyniki 4. etapu Tour of the Alps 2018 (2.HC), Chiusa/Klausen - Lienz (134,3 km):

  1 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team              3:19:59
  2 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     00:06
  3 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo                       00:11
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
  5 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
  7 Nicola Conci (Ita) Italian National Team
  8 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
  9 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 10 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 11 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 12 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 13 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 14 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 15 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 00:50
 16 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 17 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 18 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
 19 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 20 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 21 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi
 22 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli
 23 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini
 24 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 25 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli              01:18
 26 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 27 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 28 Riccardo Zoidl (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 29 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 30 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini                02:35
 31 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli
 32 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 33 Alexander Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 03:02
 34 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 35 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina-Selle Italia
 36 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 37 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli
 38 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi
 39 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 40 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   03:06
 41 Sebastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               04:46
 42 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              05:05
 43 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 44 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   05:55
 45 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 46 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   08:09
 47 David de la Cruz (Spa) Team Sky                        08:59
 48 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  09:10
 49 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 50 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF                    09:23
 51 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 52 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini
 53 Luca Covili (Ita) Italian National Team                09:44
 54 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       11:55
 55 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli
 56 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
 57 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom-Rusvelo
 58 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 59 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 60 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 61 Filippo Fortin (Ita) Team Felbermayr Simplon Wels
 62 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy
 63 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 64 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi
 65 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 66 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
 67 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 68 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 69 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 70 Matthias Krizek (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 71 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 72 Georg Zimmermann (Ger) Tirol Cycling Team
 73 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
 74 Alberto Amici (Ita) Italian National Team
 75 Michel Piccot (Ita) Italian National Team
 76 Hideto Nakane (Jpn) Nippo-Vini Fantini
 77 Marco Bernardinetti (Ita) Italian National Team
 78 Lukas Schlemmer (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 79 Johannes Schinnagel (Ger) Tirol Cycling Team
 80 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 81 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 82 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
 83 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 84 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 85 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 86 Joan Bou (Spa) Nippo-Vini Fantini
 87 Daniel Lehner (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 88 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 89 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 90 Amaro Manuel Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
 91 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo
 92 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 93 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 94 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 95 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
 96 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 97 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi
 98 Nikolay Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 99 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi
100 Matteo Sobrero (Ita) Italian National Team
101 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini
102 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
103 Alessandro Monaco (Ita) Italian National Team
104 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
105 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
106 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
107 Mickael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
108 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
109 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
110 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli
111 Francois Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
112 Masakazu Ito (Jpn) Nippo-Vini Fantini
113 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
114 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
115 Aitor Gonzalez (Spa) Euskadi
116 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    12:04
117 Johannes Adamietz (Ger) Tirol Cycling Team             19:59
118 Markus Wildauer (Aut) Tirol Cycling Team               22:49
119 Marco Friedrich (Aut) Tirol Cycling Team
120 Wang Meiyin (Chn) Bahrain-Merida
121 Awet Gebremedhin (Eri) Israel Cycling Academy

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                    14:12:29
  2 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:15
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
  4 Christopher Froome (GBr) Team Sky                      00:16
  5 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:50
  6 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team                01:06
  7 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     01:10
  8 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:36
  9 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      01:45
 10 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         01:55
 11 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     02:36
 12 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice            02:37
 13 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     02:42
 14 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               03:09
 15 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo                       03:27
 16 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        03:33
 17 Riccardo Zoidl (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels      03:53
 18 Nicola Conci (Ita) Italian National Team               04:34
 19 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli                04:39
 20 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini              06:12
 21 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi                 06:15
 22 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    07:21
 23 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini                07:45
 24 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data        08:31
 25 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  10:01
 26 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         11:27
 27 Sebastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               11:35
 28 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  12:56
 29 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                14:24
 30 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 14:52
 31 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   15:21
 32 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli       15:48
 33 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF                    16:45
 34 Alexander Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 16:49
 35 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli            20:07
 36 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                        20:27
 37 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi                   20:34
 38 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      20:42
 39 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                21:58
 40 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        22:16
 41 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           22:49
 42 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   23:21
 43 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe               23:33
 44 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                   23:49
 45 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   23:51
 46 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocat     25:55
 47 David de la Cruz (Spa) Team Sky                        25:59
 48 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        28:02
 49 Amaro Manuel Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice       32:11
 50 Alberto Amici (Ita) Italian National Team              32:19
 51 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    32:33
 52 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  32:40
 53 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 54 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina
 55 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels     33:39
 56 Joan Bou (Spa) Nippo-Vini Fantini                      34:37
 57 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    34:43
 58 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                        34:51
 59 Philip Deignan (Irl) Team Sky                          35:08
 60 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                 35:15
 61 Francois Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 35:19
 62 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     35:33
 63 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                      36:33
 64 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini              37:10
 65 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     37:52
 66 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              37:58
 67 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  38:20
 68 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                38:29
 69 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli              38:30
 70 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr Simplon Wel     38:57
 71 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              40:24
 72 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi                40:38
 73 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli             40:49
 74 Daniel Lehner (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels       41:20
 75 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   41:37
 76 Luca Covili (Ita) Italian National Team                42:25
 77 Mickael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                  42:36
 78 Georg Zimmermann (Ger) Tirol Cycling Team              43:37
 79 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   44:52
 80 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   45:11
 81 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               45:38
 82 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli               45:56
 83 Hideto Nakane (Jpn) Nippo-Vini Fantini                 46:40
 84 Matthias Krizek (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels     46:51
 85 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy          46:55
 86 Matteo Sobrero (Ita) Italian National Team             47:08
 87 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             48:07
 88 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        48:17
 89 Nikolay Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                48:24
 90 Alessandro Monaco (Ita) Italian National Team          48:33
 91 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 48:57
 92 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini                50:37
 93 Masakazu Ito (Jpn) Nippo-Vini Fantini                  51:21
 94 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    51:31
 95 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              51:42
 96 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo
 97 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               52:57
 98 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    52:59
 99 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice                 53:09
100 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
101 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice           53:42
102 Michel Piccot (Ita) Italian National Team              54:16
103 Lukas Schlemmer (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels     55:31
104 Marco Bernardinetti (Ita) Italian National Team        56:01
105 Johannes Schinnagel (Ger) Tirol Cycling Team           56:20
106 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       56:28
107 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data              56:37
108 Aitor Gonzalez (Spa) Euskadi                           57:11
109 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   57:44
110 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi                  57:47
111 Filippo Fortin (Ita) Team Felbermayr Simplon Wels      58:58
112 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom-Rusvelo                 59:09
113 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi             59:31
114 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
115 Awet Gebremedhin (Eri) Israel Cycling Academy       01:00:32
116 Johannes Adamietz (Ger) Tirol Cycling Team
117 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice            01:01:01
118 Wang Meiyin (Chn) Bahrain-Merida                    01:08:38
119 Markus Wildauer (Aut) Tirol Cycling Team            01:10:03
120 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy         01:10:47
121 Marco Friedrich (Aut) Tirol Cycling Team            01:18:43

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: