Tour of Croatia 2018: etap 3. Kanstantsin Suitsou na Świętym Jerzym

Kanstantsin Suitsou portret 2018

Kanstantsin Suitsou (Bahrain-Merida) wygrał po wspinaczce na górę Świętego Jerzego (1732 m n.p.m.) trzeci odcinek Tour of Croatia i został liderem wyścigu.

Białorusin zmógł 28-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 6% przed Pieterem Weeningiem (Roompot-Nederlandse Loterij) i Yevgeniyem Gidichem (Astana).

W trzecim dniu kolarze mieli przed sobą tylko 134 kilometry, jednak za sprawą górskiej końcówki nie było mowy o odpoczynku.

Ucieczkę na trasie zawiązali Nick Van Der Lijke (Team Roompot), Nicolai Brochner (Holowesko-Citadel), Mateo Frankovic (Meridiana Kamen), Emil Dima (Mstina Focus) i jak co dzień Jon Bozic (Adria Mobil), zyskując blisko 6 minut przewagi.

Peleton jechał spokojnie, u podnóża Sveti Jure meldując się ze stratą 2 minut. Tempo narzucili na długiej i malownczej wspinaczce kolarze Trek-Segafredo, z przodu przewagi bronił Van Der Lijke. Holender został doścignięty 20 kilometrów przed metą przez wyselekcjonowaną, około 20-osobową grupę, już uwolnioną od kolarzy CCC Sprandi Polkowice.

Tytaniczną pracę wykonał młody Duńczyk Niklas Eg (Trek-Segafredo), w wyniku której ostatnie 10 kilometrów na czele rozpoczęła dziesiątka.

W tym momencie zaatakował Kanstantsin Suitsou. Do doświadczonego Białorusina dojechali Pieter Weening, Radoslav Rogina (Adria Mobil) i Yevgeniy Gidich.

Weening kolejne uderzenie wyprowadził 4 kilometry przed kreską. Holender zyskał ponad 20 sekund, ale Suitsou nie dał za wygraną, dojeżdżając do rywala, gdy pozostało półtora kilometra.

Kolarz z Bahrain-Merida sprawdził Weeninga, ten jednak utrzymał się na kole. Po ponad godzinnej wspinacze zwycięzca wyłonił się dopiero na ostatnich 50 metrach. Suitsou zachował więcej sił, sięgając po etap i koszulkę lidera.

Wyniki 3. etapu Tour of Croatia 2018 (2.HC), Trogir - Park Przyrodniczy Biokovo/Sveti Jure (134 km):

  1 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida             3:51:32
  2 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       00:04
  3 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  00:49
  4 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                      00:56
  5 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         01:38
  6 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                   02:01
  7 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                02:27
  8 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Bicicletas Strongm     02:42
  9 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       02:51
 10 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros      03:42
 11 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       03:47
 12 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe      04:57
 13 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       05:14
 14 Tadej Pogacar (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum             06:04
 15 Josip Rumac (Cro) Meridiana Kamen Team                 07:02
 16 Johnatan Ca?averal Vargas (Col) Bicicletas Strongm     07:23
 17 Danilo Celano (Ita) Caja Rural-Seguros RGA             07:32
 18 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     07:43
 19 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  07:58
 20 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 21 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team            08:19
 22 Ziga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum              08:47
 23 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini                  08:53
 24 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Bicicletas Stro     09:15
 25 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  09:22
 26 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman        09:34
 27 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  10:04
 28 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel p/b Ara     10:29
 29 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil                      12:40
 30 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 31 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil                          14:14
 32 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              14:32
 33 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     14:48
 34 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team             14:49
 35 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 36 Raul-Antonio Sinza (Rom) Mstina Focus                  15:14
 37 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     15:52
 38 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               16:42
 39 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF                       16:47
 40 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    17:05
 41 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
 42 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 43 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo-Vini Fantini
 44 Nick Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA              19:02
 45 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       19:17
 46 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team             20:17
 47 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros      20:51
 48 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 49 Gregor Gazvoda (Slo) Adria Mobil
 50 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         22:58
 51 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          23:32
 52 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
 53 Eduardo Estrada Celis (Col) Bicicletas Strongman
 54 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
 55 Vlad-Nicolae Dobre (Rom) Mstina Focus
 56 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 57 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
 58 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil
 59 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 60 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
 61 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 62 Deni Banicek (Cro) Meridiana Kamen Team
 63 Federico Zurlo (Ita) Mstina Focus                      23:37
 64 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo-Vini Fantini                23:45
 65 Bruno Maltar (Cro) Meridiana Kamen Team                23:50
 66 Diego Fernando Cano Malaver (Col) Bicicletas Stron     23:52
 67 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team                24:24
 68 Emil Dima (Rom) Mstina Focus                           24:40
 69 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      27:01
 70 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                    28:04
 71 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   29:08
 72 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         29:23
 73 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 74 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                29:37
 75 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   29:40
 76 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       29:54
 77 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 78 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 79 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     30:49
 80 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 81 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini
 82 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 83 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil
 84 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 85 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
 86 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA
 87 Andrew Dahlheim (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
 88 Viktor Potocki (Cro) Ljubljana Gusto Xaurum
 89 Matic Groselj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum             30:53
 90 Izidor Penko (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 91 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA             30:55
 92 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 93 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Xaurum
 94 Juan Jose Lobato (Spa) Nippo-Vini Fantini
 95 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic     30:57
 96 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 97 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                     30:58
 98 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 99 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 31:00
100 Riccardo Stacchiotti (Ita) Mstina Focus
101 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               31:04
102 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice             31:05
103 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
104 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   31:06
105 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 31:07
106 Kohei Uchima (Jpn) Nippo-Vini Fantini
107 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                     31:14
108 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     31:20
109 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport                    31:25
110 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                      31:28
111 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe      32:58
112 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       34:03
113 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        34:04
114 Ziga Horvat (Slo) Adria Mobil
115 Ziga Jerman (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
116 Hendrikus van Ijzendoorn (Ned) Team Novo Nordisk       35:43
117 William David Mu?oz Perez (Col) Bicicletas Strongm     36:44
118 Franklin Six (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic        37:00
119 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                   37:21
120 Mattia Marcelli (Ita) Mstina Focus                     37:58
121 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini          38:20
122 Nicolas Marini (Ita) Mstina Focus                      45:04
123 Nicolai Brochner (Den) Holowesko-Citadel p/b Arapa     46:10
DNF Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
DNF Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
DNF Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
DNF Brian Kamstra (Ned) Team Novo Nordisk
DNF John Murphy (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida            15:15:10
  2 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       00:08
  3 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  00:47
  4 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                      01:06
  5 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         01:48
  6 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                   02:11
  7 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                02:33
  8 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Bicicletas Strongm     02:52
  9 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       03:01
 10 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros      03:48
 11 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       04:05
 12 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe      05:07
 13 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       05:24
 14 Tadej Pogacar (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum             06:10
 15 Josip Rumac (Cro) Meridiana Kamen Team                 07:04
 16 Johnatan Ca?averal Vargas (Col) Bicicletas Strongm     07:29
 17 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                   08:08
 18 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  08:22
 19 Ziga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum              08:57
 20 Danilo Celano (Ita) Caja Rural-Seguros RGA             09:05
 21 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini                  09:11
 22 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Bicicletas Stro     09:25
 23 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  09:28
 24 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman        09:52
 25 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team            10:02
 26 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  10:22
 27 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel p/b Ara     10:53
 28 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     12:16
 29 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil                      12:58
 30 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 31 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil                          14:24
 32 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              14:42
 33 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    15:07
 34 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team             15:13
 35 Raul-Antonio Sinza (Rom) Mstina Focus                  15:32
 36 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     15:54
 37 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               17:00
 38 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF                       17:05
 39 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           17:15
 40 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                   17:32
 41 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    18:27
 42 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo-Vini Fantini
 43 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     19:09
 44 Nick Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA              19:12
 45 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team             20:34
 46 Gregor Gazvoda (Slo) Adria Mobil                       21:01
 47 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RG     21:58
 48 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         23:08
 49 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil                            23:22
 50 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 51 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       23:27
 52 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy              23:38
 53 Deni Banicek (Cro) Meridiana Kamen Team                23:41
 54 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport                      23:42
 55 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 56 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 57 Vlad-Nicolae Dobre (Rom) Mstina Focus
 58 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo                   23:50
 59 Eduardo Estrada Celis (Col) Bicicletas Strongman       23:56
 60 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel p/b Arapah     23:59
 61 Bruno Maltar (Cro) Meridiana Kamen Team                24:08
 62 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo-Vini Fantini                24:09
 63 Diego Fernando Cano Malaver (Col) Bicicletas Stron     24:16
 64 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 24:38
 65 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team                24:48
 66 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy             26:17
 67 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      27:19
 68 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                    28:28
 69 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   29:18
 70 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                29:47
 71 Federico Zurlo (Ita) Mstina Focus                      30:06
 72 Emil Dima (Rom) Mstina Focus                           30:26
 73 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         30:39
 74 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  30:43
 75 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     30:45
 76 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Lote     30:54
 77 Juan Jose Lobato (Spa) Nippo-Vini Fantini              30:57
 78 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        30:59
 79 Riccardo Stacchiotti (Ita) Mstina Focus                31:01
 80 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice                 31:03
 81 Izidor Penko (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 82 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA             31:05
 83 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Xaurum
 84 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic     31:07
 85 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil
 86 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA
 87 Viktor Potocki (Cro) Ljubljana Gusto Xaurum            31:13
 88 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini
 89 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                       31:16
 90 Andrew Dahlheim (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
 91 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      31:20
 92 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               31:22
 93 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 94 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               31:23
 95 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice             31:29
 96 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   31:36
 97 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk                   32:03
 98 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 32:22
 99 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       32:39
100 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     32:42
101 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe      33:08
102 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                     33:46
103 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   33:59
104 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport
105 Ziga Jerman (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum               34:06
106 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        34:22
107 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      34:47
108 Matic Groselj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum             35:15
109 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 35:16
110 Ziga Horvat (Slo) Adria Mobil                          35:26
111 Kohei Uchima (Jpn) Nippo-Vini Fantini                  36:00
112 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                     36:08
113 William David Mu?oz Perez (Col) Bicicletas Strongm     37:02
114 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 37:26
115 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport                    37:28
116 Franklin Six (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic        37:48
117 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini          38:04
118 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       40:16
119 Mattia Marcelli (Ita) Mstina Focus                     42:52
120 Hendrikus van Ijzendoorn (Ned) Team Novo Nordisk       44:12
121 Nicolai Br?chner (Den) Holowesko-Citadel p/b Arapa     46:20
122 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                   47:41
123 Nicolas Marini (Ita) Mstina Focus                      51:33

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. sidoludek

    20 kwietnia 2018, 07:00 o 07:00

    Fantastyczny podjazd.

    • Cover

      20 kwietnia 2018, 11:35 o 11:35

      Ten wyścig powinien być protourowski. Tylko kalendarz nie z gumy, no i trzeba poprawić organizacje lekko.

Dodaj komentarz

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: