Tour of the Alps 2018: etap 3. Ben O’Connor wychodzi z cienia

Ben O’Connor

22-letni Australijczyk Ben O’Connor po ataku z czołówki najszybciej zameldował się na mecie trzeciego odcinka Tour of the Alps.

Kolarz grupy Dimenson Data wyprzedził grupę przyprowadzoną przez Thibauta Pinota (Grupama-FDJ) i Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida). Pinot został liderem wyścigu.

Wyścig wjechał do Południowego Tyrolu, serwując dwie długie, lecz niezbyt strome przełęcze Mendola (91 km; 18 km; 6,3%) i Palade (112 km; 13 km; 4,1%). Po drugiej górskiej premii do mety w centrum Merano pozostawało 26 kilometrów.

Początkowo uciekali Matteo Montaguti (Ag2r La Mondiale), Manuel Senni (Bardiani-CSF), Giovanni Visconti (Bahrain-Merida) i Stephan Rabistch (Felbermayr-Simplon), zyskując ponad 3 minuty przewagi.

Ciekawie zrobiło się na Palade, gdyż do czołówki przeskoczyli Domenico Pozzovivo, Thibaut Pinot i Ben O’Connor. Z tyłu stratę niespełna minuty na czele grupy pościgowej starał się zredukować Kenny Elissonde (Team Sky) oraz kolarze Astany.

Kontratakująca trójka na premii górskiej zameldowała się około 20 sekund przed niewielką grupą zasadniczą. Na długich zjazdach doszło do połączenia w 11-osobową czołówkę. Brakowało w niej lidera 20-letniego Ivana Sosy (Androni Giocattoli), który po upadku został z tyłu.

O’Connor nie dał za wygraną, odrywając się na 10 sekund. Pomimo pościgu młody Australijczyk obronił się i tym samym odniósł największy sukces w krótkiej, póki co, karierze.

Wyniki 3. etapu Tour of the Alps 2018 (2.HC), Ora/Auer – Merano/Meran (138,3 km):

  1 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                    3:30:05
  2 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:05
  3 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
  4 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
  5 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team
  6 Christopher Froome (GBr) Team Sky
  7 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
  8 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
  9 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 10 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 11 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               00:14
 12 Riccardo Zoidl (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels      00:57
 13 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 01:24
 14 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 15 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 16 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini
 17 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo
 18 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 20 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 21 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 22 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
 23 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 24 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 25 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 26 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 27 Sebastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 28 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 29 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini
 30 Nicola Conci (Ita) Italian National Team
 31 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 32 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 33 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 34 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF                    01:40
 35 Alexander Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 36 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   02:20
 37 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      03:24
 38 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli-S     04:09
 39 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         08:00
 40 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina     11:18
 41 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina
 42 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 43 David de la Cruz (Spa) Team Sky
 44 Joan Bou (Spa) Nippo-Vini Fantini                      11:57
 45 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 46 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 47 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 48 Alessandro Monaco (Ita) Italian National Team
 49 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 50 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 51 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 52 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 53 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
 54 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 55 Alberto Amici (Ita) Italian National Team
 56 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini
 57 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 58 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 59 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   15:08
 60 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina
 61 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina
 62 Georg Zimmermann (Ger) Tirol Cycling Team
 63 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina
 64 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 65 Mickael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 66 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 67 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy
 68 Matteo Sobrero (Ita) Italian National Team
 69 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 70 Luca Covili (Ita) Italian National Team
 71 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data
 72 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 73 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 74 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 75 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 76 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 77 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
 78 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 79 Daniel Lehner (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 80 Hideto Nakane (Jpn) Nippo-Vini Fantini                 17:47
 81 Johannes Schinnagel (Ger) Tirol Cycling Team
 82 Francois Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Amaro Manuel Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
 84 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
 85 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 86 Awet Gebremedhin (Eri) Israel Cycling Academy
 87 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 88 Masakazu Ito (Jpn) Nippo-Vini Fantini
 89 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               19:11
 90 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 91 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 92 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 93 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 94 Matthias Krizek (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 95 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 96 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina
 97 Wang Meiyin (Chn) Bahrain-Merida
 98 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo
 99 Marco Bernardinetti (Ita) Italian National Team
100 Filippo Fortin (Ita) Team Felbermayr Simplon Wels
101 Michel Piccot (Ita) Italian National Team
102 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe
103 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
104 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
105 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
106 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini
107 Lukas Schlemmer (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
108 Nikolay Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
109 Marco Friedrich (Aut) Tirol Cycling Team
110 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
111 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom-Rusvelo
112 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
113 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
114 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
115 Johannes Adamietz (Ger) Tirol Cycling Team
116 Markus Wildauer (Aut) Tirol Cycling Team
117 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
118 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
119 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
120 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
121 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
122 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Muria
123 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
124 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
125 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
126 Aitor Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
127 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
DNF Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
DNF Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team
DNF Daniel Knapp (Aut) Tirol Cycling Team
DNF Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
DNF William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
DNF Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
DNS Jeremy Roy (Fra) Groupama-FDJ

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                    10:52:19
  2 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:15
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
  4 Christopher Froome (GBr) Team Sky                      00:16
  5 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:50
  6 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     01:21
  7 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team                01:27
  8 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:36
  9 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      01:45
 10 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         01:55
 11 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice            01:58
 12 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               02:02
 13 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     02:36
 14 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                02:40
 15 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     02:42
 16 Riccardo Zoidl (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels      02:46
 17 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        02:54
 18 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo                       03:31
 19 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  03:57
 20 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       04:00
 21 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli       04:04
 22 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  04:17
 23 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    04:30
 24 Nicola Conci (Ita) Italian National Team               04:34
 25 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini                05:21
 26 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini              05:33
 27 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Coun     05:36
 28 Sebastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               07:00
 29 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   07:23
 30 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF                    07:33
 31 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data        07:52
 32 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                        08:43
 33 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      08:58
 34 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         10:20
 35 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   12:07
 36 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           13:50
 37 Alexander Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 13:58
 38 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 14:13
 39 David de la Cruz (Spa) Team Sky                        17:11
 40 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Siderm     17:16
 41 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Countr     17:43
 42 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe               18:39
 43 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                19:07
 44 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   20:26
 45 Amaro Manuel Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice       20:27
 46 Alberto Amici (Ita) Italian National Team              20:35
 47 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    20:49
 48 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy              20:56
 49 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina                     21:09
 50 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                   21:25
 51 Joan Bou (Spa) Nippo-Vini Fantini                      22:53
 52 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    22:59
 53 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                        23:07
 54 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocat     23:31
 55 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
 56 Francois Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 23:35
 57 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina                 23:49
 58 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                      24:49
 59 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina                     25:11
 60 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini              25:26
 61 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina                  26:08
 62 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  26:36
 63 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                26:45
 64 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr Simplon Wel     27:13
 65 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              28:40
 66 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Cou     28:54
 67 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     29:05
 68 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data        29:16
 69 Daniel Lehner (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels       29:36
 70 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina     29:49
 71 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   29:53
 72 Mickael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                  30:52
 73 Georg Zimmermann (Ger) Tirol Cycling Team              31:53
 74 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  32:01
 75 Luca Covili (Ita) Italian National Team                32:52
 76 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels     33:00
 77 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              33:04
 78 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   33:27
 79 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               33:54
 80 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      34:12
 81 Philip Deignan (Irl) Team Sky                          34:29
 82 Hideto Nakane (Jpn) Nippo-Vini Fantini                 34:56
 83 Matthias Krizek (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels     35:07
 84 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy          35:11
 85 Matteo Sobrero (Ita) Italian National Team             35:24
 86 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             36:23
 87 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        36:33
 88 Nikolay Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                36:40
 89 Alessandro Monaco (Ita) Italian National Team          36:49
 90 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 37:13
 91 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     37:23
 92 Awet Gebremedhin (Eri) Israel Cycling Academy          37:54
 93 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   39:08
 94 Masakazu Ito (Jpn) Nippo-Vini Fantini                  39:37
 95 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    39:38
 96 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              39:58
 97 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo
 98 Johannes Adamietz (Ger) Tirol Cycling Team             40:44
 99 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               41:13
100 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                          41:15
101 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
102 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini                41:25
103 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
104 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
105 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
106 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice           41:58
107 Michel Piccot (Ita) Italian National Team              42:32
108 Lukas Schlemmer (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels     43:47
109 Marco Bernardinetti (Ita) Italian National Team        44:17
110 Johannes Schinnagel (Ger) Tirol Cycling Team           44:36
111 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina                    44:44
112 Aitor Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country-Murias     45:27
113 Wang Meiyin (Chn) Bahrain-Merida                       46:00
114 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
115 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Count     46:03
116 Filippo Fortin (Ita) Team Felbermayr Simplon Wels      47:14
117 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom-Rusvelo                 47:25
118 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
119 Markus Wildauer (Aut) Tirol Cycling Team
120 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque      47:47
121 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
122 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               48:20
123 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Coun     48:41
124 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice               49:17
125 Marco Friedrich (Aut) Tirol Cycling Team               56:05
126 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe                      56:40
127 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy            59:03

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Macias

    18 kwietnia 2018, 19:07 o 19:07

    Antunes chyba się nie sprawdza w CCC.

Dodaj komentarz

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: