Dobre otwarcie sezonu ekipy Hurom Sławno Accent Team

Z powodzeniem rozpoczęli nowy sezon startów zawodnicy Hurom Sławno Accent Team.

Póki co podopieczni Przemysława Gierczaka mają za sobą m.in. starty w Orzeszu i Białymstoku, gdzie kilkukrotnie stawali na podiach.  Zadowolenia z takiej jazdy nie krył trener:

Muszę przyznać, że początek sezonu mamy bardzo udany. Wygranie drużynówki w Białymstoku w czteroosobowym składzie cieszy. W związku z tym zastanawiamy się nieco nad modyfikacją planu startów ale o tym pewnie niebawem się dowiecie. Okres zimowy przpracowaliśmy bardzo sumiennie więc jesteśmy spokojni o dyspozycję.

Ekipa Hurom Sławno Accent Team z dobrej strony zaprezentowała się zarówno podczas Force MTB Maraton w Orzeszu, jak i tydzień później podczas zawodów "Rusza Peleton" w Białymstoku, stanowiących pierwszą rundę Pucharu Polski MTB XCO.

Przed tygodniem wystartowałam w Force MTB Maraton w Orzeszu. Początkowo miałam pojawić się na linii startu nieco później, ale skorzystałam z zaproszenia od organizatorów i pojechałam. Na trasie miałam trochę problemów natury zdrowotnej, ale ostatecznie dotarłam na metę jako druga. Jest ok tym bardziej, że wszystkie moje docelowe imprezy są w drugiej części sezonu.

- skomentowała krótko swoje wejście w sezon Marta Turoboś, która w Orzeszu zajęła 2., a w Białymstoku 3. miejsce.

W podobnym tonie do swojej koleżanki wypowiadał się Marcin Budziński, który także stawał na podiach obu wyścigów. Wygrał on rywalizację w Orzeszu, a tydzień później zajął 2. miejsce w wyścigu elity i triumfował w kat. U23.

Jestem mile zaskoczony dwoma pierwszymi startami. Całą zimę solidnie przepracowaliśmy i jak widać efekty są bardzo dobre. Zwycięstwo na Maratonie w Orzeszu nie przyszło łatwo, ale dobra współpraca z bratem okazała się kluczem do wygranej. W Białymstoku stawka była juz znacznie mocniejsza, jednak i tu okazało się, że mam "dobrą nogę". Co prawda nie udało się złapać Krzyśka Łukasika, ale drugie miejsce w elicie i pierwsze w U23 to wymarzone rozpoczęcie sezonu.

Wspomniany przez Marcina brat, Tomasz Budziński, zakończył dwa pierwsze starty kolejno na 2. miejscu oraz 3. miejscu w elicie i 2. w orlikach. Swoje "pudło" do listy Hurom Sławno Accent Team dołożył także Arkadiusz Wach, zajmując 2. miejsce w wyścigu juniorów podczas Pucharu Polski oraz wygrywając rywalizację w Leżajsku.

Do pierwszych startów podchodziłem ze sporym dystansem. Nie wiedziałem na co mogę liczyć po zmianie kategorii z juniora młodszego na juniora. Wyścig w Leżajsku poszedł mi bardzo dobrze, samopoczucie miałem rewelacyjne i udało się wygrać. W Białymstoku rywale już znacznie mocniejsi więc troszkę się obawiałem. Na szczęście po starcie wszystko się szybko poukładało i przez większość dystansu jechałem z Piotrkiem Kryńskim na czele. Na jednym z podjazdów popełniłem błąd, który Piotrek szybko wykorzystał i do mety już nie udało się go dogonić. Pierwsze starty oceniam zdecydowanie pozytywnie.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: