Od zawodów kolarskich do Igrzysk Olimpijskich w snowboardzie - poznaj historię Macieja Jodko

„Pierwsze zwycięstwo to satysfakcja, wolność… prędkość” – kiwa z uśmiechem głową Maciej Jodko, wspominając swoje pierwsze w życiu Mistrzostwa Polski w downhillu, w 1999 roku. Które wygrał – ze znaczącą przewagą – w wieku piętnastu lat.

To jednak nie koniec tej historii. Kilka sezonów później Maciej obrał sobie kolejny cel: snowboard. Przypiął „parapet” do nóg, rozpoczął treningi, a po trzech latach wystartował na… Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver! Dzisiaj z dumą opowiada nam o swoim pierwszym kolarskim zwycięstwie, ściskając w ręku zdobyty wtedy medal. Medal niezapomniany, który utorował drogę kolejnym trofeom (również tym olimpijskim, snowboardowym), i który udowodnił, że ciężką pracą można spełniać swoje sportowe marzenia. I to w więcej niż jednej kategorii.

Marka Tryumf w ramach kampanii „Pierwsze zwycięstwo” przygotowała serię wywiadów, w których znani sportowcy opowiadają o swoich pierwszych zwycięskich zawodach i zdobytych trofeach. Mają one inspirować młode pokolenie do osiągania szczytów, ale też uświadamiać, że pierwszy medal to dopiero początek mozolnej wędrówki przez kolejne treningi, zawody, wzloty i upadki. Obejrzyj wywiad z Maciejem Jodko, z którego dowiesz się, jak rozwinął w sobie jednocześnie pasję do roweru i deski snowboardowej.

Maciej Jodko – Dwukrotny olimpijczyk w konkurencji snowboardcross na igrzyskach w Vancouver 2010 i Sochi 2014. Wielokrotny reprezentant Polski w Snowboardowych Mistrzostwach Świata w konkurencji Snowboardcross i Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Górskim w konkurencji Downhill i 4Cross. Wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski w Snowboardcrossie, Downhillu i 4Crossie.

Firma Tryumf od 25 lat zajmuje się produkcją trofeów dla zwycięzców w różnych dziedzinach. Jak powstają puchary i medale, które zwycięzcy odbierają na podium?

tekst sponsorowany

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: