Tour of the Alps: etap 2. Miguel Angel Lopez najmocniejszy na Pampeago

Miguel Angel Lopez

Miguel Angel Lopez (Astana) wygrał po wspinaczce na Alpe di Pampeago drugi etap wyścigu Tour of the Alps.

Kolumbijczyk pokonał na alpejskiej pochyłości Thibauta Pinota (Groupama-FDJ) i Ivan Ramiro Sosę (Androni Giocattoli). 20-letni Kolumbijczyk z Androni objął prowadzenie w wyścigu.

Peleton pokonywał zaledwie 145-kilometrowy odcinek, na którym już na 51 kilometrze umiejscowiono premię Passo Redebus (15,7 km, 6,2%), a po 108 kilometrach dotarli na Cavalese (5,9 km, 3,4%). Stamtąd droga prowadzi do finałowej wspinaczki na stromym Alpe di Pampeago (7,7 km, 9,8%).

W ucieczce dnia zameldowali się harcownicy w składzie Quentin Jauregui (Ag2r La Mondiale), Jacopo Mosca (Wilier-Selle Italia), Stephen Rabitsch (Felbermayr-Simplon), Oscar Rodriguez (Euskadi Murias), Marco Frapporti (Androni-Sidermec) i Omer Goldstein (Israel Cycling Academy). Szóstka wypracowała blisko 5 minut przewagi.

Na Cavalese różnica utrzymywała się powyżej 4 minut, by u podnóża Alpe di Pampeago spaść do 2 minut nad trójką Jauregui, Rabitsch, Frapporti.

Akcja uciekinierów nie przetrwała, a próby odjazdów z grupy zasadniczej były gaszone w zarodku. Około 4 kilometry przed metą oderwał się w końcu Jan Hirt (Astana), do którego dołączył Riccardo Zoidl (Team Felbermayr).

Dwójka zyskała kilka sekund, ale 2 kilometry przed końcem zostali wchłonięci. Z kilkuosobowej grupki kontratakował Chris Froome (Team Sky), następnie Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida), najwięcej sił na finisz zachował jednak Angel Lopez.

Wyniki 2. etapu Tour of the Alps 2018 (2.HC), Lavarone - Fiemme/Alpe di Pampeago (145,5 km):

  1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team             3:55:30
  2 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
  3 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli
  4 Christopher Froome (GBr) Team Sky                      00:04
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:07
  6 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      00:14
  7 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         00:20
  8 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      00:27
  9 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               00:31
 10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:34
 11 Riccardo Zoidl (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels      00:45
 12 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         00:49
 13 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 14 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     01:03
 15 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo
 16 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
 17 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     01:09
 18 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        01:19
 19 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                01:25
 20 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team
 21 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 22 Amaro Manuel Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice       01:30
 23 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      01:32
 24 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 25 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 26 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  01:49
 27 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini              01:56
 28 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    02:02
 29 Nicola Conci (Ita) Italian National Team               02:09
 30 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli            02:18
 31 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data        02:20
 32 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli                02:25
 33 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF                    02:34
 34 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocat     02:35
 35 Francois Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 02:39
 36 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 37 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini                02:47
 38 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   02:50
 39 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina                     02:56
 40 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                        03:17
 41 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina
 42 Alberto Amici (Ita) Italian National Team
 43 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Countr     03:38
 44 Georg Zimmermann (Ger) Tirol Cycling Team              03:48
 45 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 46 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  03:56
 47 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Cou     04:00
 48 David de la Cruz (Spa) Team Sky                        04:04
 49 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 50 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini              04:05
 51 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina                 04:29
 52 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 53 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 54 Mickael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                  04:32
 55 Sebastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 56 Nikolay Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 57 Luca Covili (Ita) Italian National Team                04:47
 58 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 05:05
 59 Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team                05:19
 60 Alexander Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 05:22
 61 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 62 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
 63 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             05:39
 64 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina
 65 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    05:41
 66 Joan Bou (Spa) Nippo-Vini Fantini
 67 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    05:43
 68 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli               06:07
 69 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data        07:10
 70 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  07:19
 71 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
 72 Matteo Sobrero (Ita) Italian National Team
 73 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    07:30
 74 Jeremy Roy (Fra) Groupama-FDJ                          07:31
 75 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
 76 Hideto Nakane (Jpn) Nippo-Vini Fantini                 07:45
 77 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               07:50
 78 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo
 79 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 80 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy
 81 Philip Deignan (Irl) Team Sky                          08:20
 82 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   08:32
 83 Johannes Adamietz (Ger) Tirol Cycling Team             08:36
 84 Masakazu Ito (Jpn) Nippo-Vini Fantini                  08:53
 85 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               09:05
 86 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    09:07
 87 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina
 88 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 89 Daniel Lehner (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 90 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini                09:17
 91 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli
 92 Marco Bernardinetti (Ita) Italian National Team
 93 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 94 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
 95 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 96 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 97 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 98 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                09:27
 99 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                      09:45
100 Matthias Krizek (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
101 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice           09:50
102 Michel Piccot (Ita) Italian National Team              10:24
103 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr Simplon Wel     10:34
104 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli              10:51
105 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        11:39
106 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
107 Lukas Schlemmer (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
108 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
109 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina                    12:36
110 Alessandro Monaco (Ita) Italian National Team
111 Aitor Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country            13:19
112 Awet Gebremedhin (Eri) Israel Cycling Academy          13:21
113 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   13:31
114 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe               13:52
115 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
116 Wang Meiyin (Chn) Bahrain-Merida
117 Johannes Schinnagel (Ger) Tirol Cycling Team
118 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   14:26
119 Filippo Fortin (Ita) Team Felbermayr Simplon Wels      15:06
120 Markus Wildauer (Aut) Tirol Cycling Team               15:17
121 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
122 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom-Rusvelo
123 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Count     15:19
124 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina                   15:32
125 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice             15:39
126 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country
127 Marco Friedrich (Aut) Tirol Cycling Team               15:53
128 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               16:12
129 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Coun     16:33
130 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                     16:43
131 Daniel Knapp (Aut) Tirol Cycling Team                  16:55
132 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice               17:09
133 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe
134 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy            26:55
DNF Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida
DNF Dmitrii Kozonchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNS Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli     7:22:09
  2 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:06
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
  4 Christopher Froome (GBr) Team Sky                      00:16
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:19
  6 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      00:26
  7 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         00:36
  8 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               00:43
  9 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:50
 10 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     01:17
 11 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     01:21
 12 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     01:23
 13 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team                01:27
 14 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        01:35
 15 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:51
 16 Riccardo Zoidl (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels      01:54
 17 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice            01:58
 18 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo                       02:12
 19 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         02:25
 20 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  02:38
 21 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                02:40
 22 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli                02:41
 23 Amaro Manuel Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice       02:45
 24 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  02:58
 25 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    03:11
 26 Nicola Conci (Ita) Italian National Team               03:15
 27 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini                04:02
 28 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                04:04
 29 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini              04:14
 30 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Coun     04:17
 31 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli            05:14
 32 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      05:39
 33 Sebastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               05:41
 34 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF                    05:48
 35 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocat     05:49
 36 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Countr     05:51
 37 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy              05:53
 38 Francois Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 39 David de la Cruz (Spa) Team Sky                        05:58
 40 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   06:04
 41 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                   06:22
 42 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data        06:33
 43 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe               06:47
 44 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                        08:04
 45 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                 08:28
 46 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina                 08:36
 47 Alberto Amici (Ita) Italian National Team              08:43
 48 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
 49 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    08:57
 50 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina                     09:56
 51 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina                     10:08
 52 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   10:48
 53 Joan Bou (Spa) Nippo-Vini Fantini                      11:01
 54 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina                  11:05
 55 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    11:07
 56 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  11:33
 57 Alexander Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 12:13
 58 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           12:31
 59 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 12:54
 60 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                      12:57
 61 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini              13:34
 62 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              13:37
 63 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              13:58
 64 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli             14:02
 65 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data        14:13
 66 Daniel Lehner (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels       14:33
 67 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               14:48
 68 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                14:53
 69 Philip Deignan (Irl) Team Sky                          15:23
 70 Mickael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                  15:49
 71 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr Simplon Wel     16:00
 72 Matthias Krizek (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels     16:01
 73 Georg Zimmermann (Ger) Tirol Cycling Team              16:50
 74 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  16:58
 75 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Cou     17:02
 76 Hideto Nakane (Jpn) Nippo-Vini Fantini                 17:14
 77 Nikolay Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                17:34
 78 Luca Covili (Ita) Italian National Team                17:49
 79 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   18:01
 80 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 18:07
 81 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   18:11
 82 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli              18:17
 83 Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team                18:21
 84 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   18:24
 85 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina     18:36
 86 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             18:41
 87 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli               19:09
 88 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   19:52
 89 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy          20:08
 90 Awet Gebremedhin (Eri) Israel Cycling Academy          20:12
 91 Matteo Sobrero (Ita) Italian National Team             20:21
 92 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    20:32
 93 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              20:52
 94 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo
 95 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels     21:08
 96 Johannes Adamietz (Ger) Tirol Cycling Team             21:38
 97 Masakazu Ito (Jpn) Nippo-Vini Fantini                  21:55
 98 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               22:07
 99 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                          22:09
100 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
101 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini                22:19
102 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
103 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
104 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
105 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                      22:47
106 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice           22:52
107 Michel Piccot (Ita) Italian National Team              23:26
108 Jeremy Roy (Fra) Groupama-FDJ                          23:37
109 Lukas Schlemmer (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels     24:41
110 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
111 Alessandro Monaco (Ita) Italian National Team          24:57
112 Marco Bernardinetti (Ita) Italian National Team        25:11
113 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina                    25:38
114 Aitor Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country            26:21
115 Johannes Schinnagel (Ger) Tirol Cycling Team           26:54
116 Wang Meiyin (Chn) Bahrain-Merida
117 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
118 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
119 Filippo Fortin (Ita) Team Felbermayr Simplon Wels      28:08
120 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom-Rusvelo                 28:19
121 Markus Wildauer (Aut) Tirol Cycling Team
122 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
123 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Count     28:21
124 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque      28:41
125 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
126 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina                   29:03
127 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               29:14
128 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Coun     29:35
129 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                     29:45
130 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice               30:11
131 Marco Friedrich (Aut) Tirol Cycling Team               36:59
132 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe                      37:24
133 Daniel Knapp (Aut) Tirol Cycling Team                  38:11
134 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy            39:57

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: