Michael Goolaerts zmarł na zawał serca

Michael Goolaerts

Jak informuje "VTM Nieuws", sekcja zwłok wykazała, że tuż przed upadkiem na trasie Paryż-Roubaix Michael Goolaerts miał zawał serca.

Młody Belg z zespołu Veranda’s Willems-Crelan wylądował na poboczu podczas pokonywania drugiego odcinka brukowego dnia. Nie było wiadomo, co się stało. Kamery uchwyciły jedynie już leżącego i niestety nieruszającego się Goolaertsa.

Mimo natychmiastowej pomocy i resuscytacji oraz przetransportowania do kliniki w Lille, 23-latek zmarł w niedzielę wieczorem. Prokuratur z Cambrai, Remy Schwartz, potwierdził w rozmowie z agencją "AFP", że pierwsze przypuszczenia, co do tajemniczej śmierci Goolaertsa, się sprawdziły.

Teraz eksperci przez następne tygodnie spróbują odkryć przyczynę zawału serca. Tuż przed startem dzisiejszego Brabantse Pijl peleton uczcił pamięć Goolaertsa minutą ciszy. Jego koledzy drużynowi założyli opaski z napisem „ALL4GOOLIE”, który widoczny był też na ramach ich rowerów oraz samochodach.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. perez

    12 kwietnia 2018, 10:35 o 10:35

    Resuscytacji,a nie restytucji

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: