Zmarł Michael Goolaerts

Michael Goolaerts

Michael Goolaerts (Veranda's Willems-Crelan) zmarł w wyniku zatrzymania akcji serca w szpitalu w belgijskim Lille.

Belg upadł 157 kilometrów przed metą 116. edycji wyścigu Paryż-Roubaix i stracił przytomność. Doszło do zatrzymania akcji serca. 23-latek na miejscu został poddany reanimacji przez służby medyczne wyścigu. Po wznowieniu krążenia kolarz "w ciężkim stanie" trafił drogą powietrzną do szpitala w Lille.

Pierre-Yves Thouault, odpowiedzialny za bezpieczeństwo imprezy, wyjaśnił, że służby ratunkowe pojawiły się na miejscu krótko po zdarzeniu.

Nasi lekarze przybyli w ciągu dwóch do trzech minut i podjęli reanimację. Na tego typu wyścigach podejmują pierwsze działania, a następnie zwracają się o pomoc do lokalnych służb.

Późnym popołudniem szpital poinformował, że życie Goolaertsa nadal pozostaje w niebezpieczeństwie. Działania lekarzy nie zdołały jednak uratować 23-latka. Belgijska ekipa poinformowała o stracie młodego zawodnika krótko przed północą, w niedzielę, 8 kwietnia.

Z najgłębszym smutkiem musimy poinformować o śmierci naszego zawodnika i przyjaciela Michaela Goolaertsa. Odszedł w niedzielny wieczór o godzinie 22:40 w szpitalu w Lille w obecności członów rodziny i bliskich, których otaczamy naszymi myślami. Zmarł w wyniku zatrzymania akcji serca, udzielona mu pomoc medyczna okazała się daremna

- napisano w oświadczeniu, prosząc równocześnie o uszanowanie prywatności rodziny oraz kolegów z zespołu.

Szef Veranda's Willems-Crelan, Nick Nuyens, wyjaśnił belgijskiej "Sporzy" po wyścigu, że grupa nie wie, co było przyczyną wypadku.

Goolaerts na trasach wyścigów klasycznych pełnił rolę pomocnika Wouta van Aerta. Jego najlepszymi rezultatami były 9. miejsce w tegorocznym Dwars door West-Vlaanderen (1.1), a także wygrana etapowa na trasie francuskiego wyścigu Tour du Loir et Cher (2.2) w 2016 roku.

W ostatnich dwóch latach w wyniku nagłych kłopotów z pracą serca peleton stracił trzech młodych zawodników. Zawały serca zabrały w 2016 roku 22-letniego Belga Daan Myngheera i 21-letniego Holendra Gijsa Verdicka, a rok temu w niejasnych okolicznościach zmarł Litwin Linas Rumsas.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: