Kategorie: JuniorzyWiadomości

Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt 2018. Michał Gałka drugi, Damian Papierski czwarty

Michał Gałka zajął drugie miejsce w 43. edycji niemieckiego wyścigu Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt (2.1).

Niespełna 17-letni kolarz klubu UKS Copernicus SMS Toruń, w Niemczech startujący w barwach kadry narodowej, odniósł swój pierwszy sukces na arenie międzynarodowej i po trzech dniach zmagań na podium stanął tylko za Duńczykiem Jacobem Hindsgaulem Madsenem.

Podium dopełnił Niemiec Maurice Ballerstedt (Team LV Berlin), a czwarte miejsce wywalczył kolejny reprezentant Polski - Damian Papierski.

Gałka i Papierski na szosach Brandenburgii wspierani byli przez Kacpra Walkowiaka, Kacpra Półtoraka, Filipa Prokopyszyna i Wiktora Richtera.

W wyścigu brali także udział kolarze ALKS Stal Grudziądz - Bartosz Klasiński, Kamil Taczyński, Konrad Kołodziejski, Maciej Belniak, Jakub Krysztofiak i Jakub Ścibor.

Gałka, mistrz Polski juniorów młodszych z 2017 roku, ściganie w rejonie Chociebuża rozpoczął od zwycięstwa na pierwszym etapie. Rozprowadzony przez kolegów z kadry zawodnik z Torunia pokonał Czecha Matousa Mestana oraz Niemca Paula Grocha.

Drugiego dnia młodzi kolarze rywalizowali na szosach Brandenburgii pokonywali 11-kilometrową jazdę na czas, a następnie 60-kilometrowy etap. W walce z czasem najlepsi okazali się Duńczycy - Jacob Hindsgaul Madesn i Frederik Egehus. Najlepszym z Polaków był Papierski, który etap ukończył na 4. pozycji, tuż przed broniącym prowadzenia Gałką. Dobrze pojechał też Walkowiak, którego sklasyfikowano na 9. pozycji.

Hindsgaul Madsen miał wystarczająco dużo mocy by wygrać też popołudniowy etap, na finiszu wyprzedzając Gałkę i Niemca Henriego Uhliga. W dziesiątce zmieścił się ponownie Walkowiak, tym razem finiszując jako ósmy, natomiast na 4. miejsce awansował Papierski.

Do ostatniego odcinka kadra Polski przystępowała pod presją obrony prowadzenia. Walka na 120-kilometrowym odcinku poszła po myśli Duńczyka, który do zmagań przystępował z 9 sekundami straty do Polaka. Hindsgaul Madsen na mecie zameldował się dwie sekundy przed grupą lidera i dzięki bonifikacie wydarł Polakowi żółtą koszulkę lidera.

Paweł Gadzała

Share
Opublikowane przez
Paweł Gadzała

Recent Posts

Stuart O'Grady dyrektorem Tour Down Under

Były kolarz Stuart O'Grady został zakontraktowany jako nowy dyrektor wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

6 grudnia 2019, 07:12

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06

Total Direct Energie zrezygnuje z Giro d'Italia

Zespół Jeana-René Bernaudeau ma oddać zaproszenie do Giro d'Italia, przychylając się do prośby organizatora wyścigu, informuje "L'Equipe". (więcej…)

4 grudnia 2019, 12:03