Healthy Ageing Tour 2018. Marta Jaskulska drugą juniorką

Marta Jaskulska zajęła drugie miejsce w juniorskim wyścigu Healthy Ageing Tour, imprezie z cyklu Pucharu Narodów.

18-latka, podwójna mistrzyni Polski juniorek, na trasie holenderskiego wyścigu uległa tylko Brytyjce Georgi Pfeiffer. Trzecie miejsce wywalczyła Holenderka Lonneke Uneken.

Prowadząca reprezentację Polski juniorek Jaskulska zmagania rozpoczęła od 11. miejsca na pierwszym etapie, wygranym przez Holenderkę Lonneke Uneken. Polka drugiego dnia była jednak obecna w czteroosobowej czołowej grupce, która rozegrała między sobą walkę o zwycięstwo. Triumfowała Brytyjka Georgi Pfeiffer, pokonując Eline van Rooijen i Jaskulską, a przewaga wypracowana nad grupą zasadniczą pozwoliły na zmiany w klasyfikacji generalnej.

Jaskulska awansowała na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej i na ostatnim odcinku w Groningen walczyła o zachowanie miejsca na podium. Polka finiszowała jako piąta i wyścig zakończyła na drugiej pozycji.

Jaskulskiej na holenderskich szosach pomagały Oliwia Majewska, Małgorzata Dąbrowska i Wiktoria Kierat.

Paweł Gadzała

Recent Posts

Kalendarz Przełajowego Pucharu Świata 2020/2021

Jedenaście odsłon, pięć krajów. Przełajowy Puchar Świata ma nowy kalendarz, zmodyfikowany w obliczu ograniczeń w organizacji masowych w dobie pandemii.

5 lipca 2020, 14:24

Czarna sobota

Tragicznie zakończył się pierwszy po koronawirusowej przerwie wyścig w Belgii. Na trasie zmarł jeden z uczestników Niels De Vriendt.

4 lipca 2020, 21:40

Mistrzostwa USA i Wielkiej Brytanii odwołane

Organizacje zarządzające kolarskimi imprezami w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii poinformowały o odwołaniu większości imprez mistrzowskich zaplanowanych na sezon 2020.…

4 lipca 2020, 14:49

Rowerem na samolot. Carapaz planuje nietypową podróż do Europy

Richard Carapaz i Jhonatan Narváez nie przeładują walizek. Nie chodzi tym razem o regulacje linii lotniczych, a o drogę, jaką…

4 lipca 2020, 11:06

Nairo Quintana potrącony przez samochód

Nairo Quintana został potrącony przez samochód podczas treningu, poinformowała ekipa Arkea-Samsic. Lider francuskiego zespołu z kolizji wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

4 lipca 2020, 08:05

Vuelta a Burgos 2020. Bennett i Evenepoel w akcji

Sam Bennett i Remco Evenepoel poprowadzą zespół Deceuninck-Quick-Step w pierwszym wyścigu wznowionego sezonu: Vuelta a Burgos.

4 lipca 2020, 07:31