Healthy Ageing Tour 2018. Marta Jaskulska drugą juniorką

Marta Jaskulska zajęła drugie miejsce w juniorskim wyścigu Healthy Ageing Tour, imprezie z cyklu Pucharu Narodów.

18-latka, podwójna mistrzyni Polski juniorek, na trasie holenderskiego wyścigu uległa tylko Brytyjce Georgi Pfeiffer. Trzecie miejsce wywalczyła Holenderka Lonneke Uneken.

Prowadząca reprezentację Polski juniorek Jaskulska zmagania rozpoczęła od 11. miejsca na pierwszym etapie, wygranym przez Holenderkę Lonneke Uneken. Polka drugiego dnia była jednak obecna w czteroosobowej czołowej grupce, która rozegrała między sobą walkę o zwycięstwo. Triumfowała Brytyjka Georgi Pfeiffer, pokonując Eline van Rooijen i Jaskulską, a przewaga wypracowana nad grupą zasadniczą pozwoliły na zmiany w klasyfikacji generalnej.

Jaskulska awansowała na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej i na ostatnim odcinku w Groningen walczyła o zachowanie miejsca na podium. Polka finiszowała jako piąta i wyścig zakończyła na drugiej pozycji.

Jaskulskiej na holenderskich szosach pomagały Oliwia Majewska, Małgorzata Dąbrowska i Wiktoria Kierat.