Filip Maciejuk szósty w Le Triptyque des Monts et Chateaux

Szóste miejsce w belgijskim wyścigu Le Triptyque des Monts et Chateaux (2.2U) zajął Filip Maciejuk. Zwyciężył obrońca tytułu 20-letni Belg Jasper Philipsen (Hagens Berman Axeon).

Trzydniowe zawody dla kolarzy do lat 23 składały się z czterech etapów. Dwa pierwsze odcinki, zakończone finiszem z peletonu, padły łupem Philipsena.

Na poniedziałkowe przedpołudnie zaplanowano jazdę indywidualną na czas. Trasę z Frasnes do Saint-Sauveur (9,6 km) najszybciej pokonał 20-letni Belg Stan Dewulf (Lotto Soudal U23). Maciejuk, brązowy medalista mistrzostw świata w Bergen w jeździe na czas juniorów, pojechał o 9 sekund wolniej, co było 5. wynikiem oraz wywindowało Polaka na 6. pozycję w generalce.

Popołudniowy etap, zakończony na podjeździe Cote du Beau Site (1 km; 8,3%), również padł łupem Stana Dewulfa. Maciejuk ze stratą 15 sekund finiszował 14., utrzymując 6. lokatę w klasyfikacji wyścigu.

18-letni kolarz zespołu Leopard Pro Cycling pierwszy sezon rywalizuje w gronie młodzieżowców. Tydzień temu na 31. miejscu ukończył klasyk Gandawa-Wevelgem (1.Ncup), wcześniej był 43. w Paryż-Troyes (1.2).