Daniel - odzież kolarska

Volta a Catalunya 2018. Fabio Aru tylko poobijany

Fabio Aru

Fabio Aru nie przystąpił do szóstego odcinka wyścigu Volta a Catalunya. Włoch, który upadł na piątym etapie zmagań, w kraksie mocno obił nogę.

Aru najdłuższy odcinek katalońskiej etapówki ukończył w piątek ponad 13 minut za zwycięzcą, mimo że na trasie upadł i rozbił nogę. Włoch w sobotę pojechał do szpitala w Barcelonie, gdzie prześwietlenie nie wykazało żadnych złamań.

Według komunikatu medycznego zespołu UAE Team Emirates, 27-latek ma mocno opuchniętą nogę na udzie. Uraz nie jest jednak poważny - Aru będzie musiał odpocząć od treningów przez kilka dni, acz wypadek nie zakłóci przygotowań do Giro d'Italia.

Aru sezon rozpoczął spokojnie od 13. i 12. miejsc w Abu Dhabi Tour i Tirreno-Adriatico. Kolarz z Sardynii w tym sezonie poprowadzi zespół Giuseppe Saronniego na trasie Giro d'Italia (4-27 maja), a przed wylotem na "Corsa Rosa" sprawdzi się jeszcze na Tour of the Alps (16-20 kwietnia) i Liege-Bastogne-Liege (22 kwietnia).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: