Tour de Langkawi 2018: etap 6. Luca Pacioni z peletonu

logo Tour de Langkawi

Luca Pacioni (Wilier Triestina-Selle Italia) wygrał szósty odcinek malezyjskiego wyścigu Tour de Langkawi.

Włoch pokonał na finiszu z peletonu Riccardo Minalego (Astana) i Mohda Harrifa Saleha (Terengganu). Na 8. miejscu kreskę przeciął Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice).

W klasyfikacji generalnej nie zaszły większe zmiany, liderem pozostał Rosjanin Artem Ovechkin (Terengganu Cycling Team).

Wyniki 6. etapu Tour de Langkawi 2018 (2.HC), Tapah - Tanjung Malim (108,5 km):

  1 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     2:24:55
  2 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
  3 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu
  4 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
  5 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
  6 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
  7 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  8 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
  9 Dylan Page (Swi) Team Sapura Cycling
 10 Metkel Eyob (Eri) Terengganu
 11 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton-BikeExchange
 12 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon
 13 Muhammad Ameer Ahmad Kamal (Mas) Malaysia
 14 Andris Vosekalns (Lat) Hengxiang
 15 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension Data
 16 Eric Young (USA) Rally Cycling
 17 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
 18 Anthony Giacoppo (Aus) Bennelong Swisswellness
 19 Selamat Juangga (Ina) KFC
 20 Imam Arifin Muh (Ina) KFC
 21 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 22 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike
 23 Mahrus Ali (Ina) KFC
 24 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postobon
 25 Mohammad Saufi Mat Senan (Mas) Forca Amskins Racing
 26 Kenji Nakanishi (Jpn) Kinan
 27 Phuchong Saiudomsin (Tha) Thailand Continental
 28 Thomas Lebas (Fra) Kinan
 29 Sarawut Sirironnachai (Tha) Thailand Continental
 30 Benjamin Dyball (Aus) St George Continental
 31 Muhamad Firdaus Awang (Mas) Malaysia
 32 Harrison Sweeny (Aus) Mitchelton-BikeExchange
 33 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 34 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 35 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 36 Muhammad Zawawi Azman (Mas) Team Sapura Cycling
 37 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 38 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 39 Anuar Manan (Mas) Forca Amskins Racing
 40 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 41 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 42 Dominic Perez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike
 43 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 44 Salvador Guardiola (Spa) Kinan
 45 Brendon Davids (RSA) Bennelong Swisswellness
 46 Peerapol Chawchiangkwang (Tha) Thailand Continental
 47 Sam Crome (Aus) Bennelong Swisswellness
 48 Aiman Cahyadi (Ina) Team Sapura Cycling
 49 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 50 Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan
 51 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 52 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon
 53 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 54 Alvaro Raul Duarte Sandoval (Col) Forca Amskins Racing
 55 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 56 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 57 Artem Ovechkin (Rus) Terengganu
 58 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 59 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu
 60 Victor Nino Corredor (Col) Team Sapura Cycling
 61 Ariya Phounsavath (Lao) Thailand Continental
 62 Sungbaek Park (Kor) KSPO Bianchi Asia
 63 Wilmar Jahir Perez Mu?oz (Col) Team Sapura Cycling
 64 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu
 65 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli-Sidermec
 66 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 67 Arjay Peralta (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike
 68 Dylan Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness
 69 Rustom Lim (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike
 70 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
 71 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
 72 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) Team Sapura Cycling
 73 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-BikeExchange
 74 Morgan Smith (NZl) St George Continental
 75 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon
 76 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang
 77 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 78 Drew Morey (Aus) Terengganu
 79 Amir Mustafa Rusli (Mas) Forca Amskins Racing
 80 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
 81 Ryan Cavanagh (Aus) St George Continental
 82 Mathew Zenovich (NZl) St George Continental
 83 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 84 Agung Sahbana (Ina) KFC
 85 Muhammad Elmi Jumari (Mas) Malaysia
 86 Soonyeong Kwon (Kor) KSPO Bianchi Asia
 87 Muhammad Abdurrohman (Ina) KFC
 88 Muhammad Shaiful Adlan Mohd Shukri (Mas) Malaysia
 89 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 90 Azli Najmi Zulkefli (Mas) Malaysia
 91 Joseph Cooper (NZl) Bennelong Swisswellness
 92 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton-BikeExchange
 93 Carmelo Franco Martinez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike
 94 Seungwoo Choi (Kor) KSPO Bianchi Asia
 95 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 96 Nik Mohd Hazwan Zulkiflie (Mas) Forca Amskins Racing
 97 Meng Yan (Chn) Hengxiang
 98 Yikui Niu (Chn) Mitchelton-BikeExchange
 99 Daeyeon Kim (Kor) KSPO Bianchi Asia
100 Bo Wang (Chn) Hengxiang
101 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang
102 Jay Dutton (Aus) St George Continental
103 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
104 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
105 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang
106 John Ebsen (Den) Forca Amskins Racing
107 Hang Shi (Chn) Giant
108 Genki Yamamoto (Jpn) Kinan
109 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
110 Daniel Ven Carino (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike
111 Sukho Kang (Kor) KSPO Bianchi Asia                     00:23
112 Sea Keong Loh (Mas) Thailand Continental
113 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
114 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
115 Abdul Gani (Ina) KFC
116 Charles Bradley Huff (USA) Rally Cycling               02:19
117 Thurakit Boonratanathanakorn (Tha) Thailand Contin     03:13
118 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF                     10:00

Klasyfikacja generalne po 6. etapie

  1 Artem Ovechkin (Rus) Terengganu                     23:46:29
  2 Benjamin Dyball (Aus) St George Continental            00:32
  3 Harrison Sweeny (Aus) Mitchelton-BikeExchange          00:59
  4 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension D     01:00
  5 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  01:05
  6 Thomas Lebas (Fra) Kinan                               01:08
  7 Alvaro Raul Duarte Sandoval (Col) Forca Amskins Ra     01:10
  8 Metkel Eyob (Eri) Terengganu                           01:20
  9 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 10 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 11 Sam Crome (Aus) Bennelong Swisswellness                01:29
 12 Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan
 13 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon     01:31
 14 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Siderm     01:33
 15 Drew Morey (Aus) Terengganu                            01:39
 16 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postob     01:56
 17 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 18 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:57
 19 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 20 Wilmar Jahir Perez Munoz (Col) Team Sapura Cycling
 21 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 22 Adam De Vos (Can) Rally Cycling                        02:14
 23 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     02:22
 24 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike         02:27
 25 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-BikeExchange           02:28
 26 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      02:30
 27 Salvador Guardiola (Spa) Kinan
 28 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 29 Brendon Davids (RSA) Bennelong Swisswellness
 30 Ariya Phounsavath (Lao) Thailand Continental
 31 Dylan Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness         02:40
 32 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli-Side     02:42
 33 Muhammad Abdurrohman (Ina) KFC                         02:55
 34 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang                           03:05
 35 Aiman Cahyadi (Ina) Team Sapura Cycling                03:07
 36 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 37 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        03:13
 38 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) Team Sapura Cy     03:16
 39 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  03:17
 40 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 41 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 42 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton-BikeExchange              03:20
 43 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                     03:21
 44 Nik Mohd Hazwan Zulkiflie (Mas) Forca Amskins Raci     03:27
 45 Rustom Lim (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike             03:43
 46 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling                        03:54
 47 Peerapol Chawchiangkwang (Tha) Thailand Continenta     03:55
 48 Phuchong Saiudomsin (Tha) Thailand Continental         04:01
 49 Morgan Smith (NZl) St George Continental               04:05
 50 Muhammad Zawawi Azman (Mas) Team Sapura Cycling        04:07
 51 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu                 04:09
 52 Victor Ni?o Corredor (Col) Team Sapura Cycling         04:27
 53 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  04:28
 54 Mathew Zenovich (NZl) St George Continental            06:04
 55 Azli Najmi Zulkefli (Mas) Malaysia                     06:16
 56 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon     06:22
 57 Dylan Page (Swi) Team Sapura Cycling                   06:42
 58 Anthony Giacoppo (Aus) Bennelong Swisswellness         07:00
 59 John Ebsen (Den) Forca Amskins Racing                  07:12
 60 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice            07:55
 61 Agung Sahbana (Ina) KFC                                07:59
 62 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon        08:28
 63 Sarawut Sirironnachai (Tha) Thailand Continental       08:34
 64 Carmelo Franco Martinez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roa     08:35
 65 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      09:27
 66 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice                 10:51
 67 Hang Shi (Chn) Giant                                   11:01
 68 Ryan Cavanagh (Aus) St George Continental              12:11
 69 Selamat Juangga (Ina) KFC                              13:13
 70 Muhammad Shaiful Adlan Mohd Shukri (Mas) Malaysia
 71 Yikui Niu (Chn) Mitchelton-BikeExchange                13:51
 72 Jay Dutton (Aus) St George Continental                 13:57
 73 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon      15:07
 74 Daniel Ven Cari?o (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike      16:51
 75 Danny Pate (USA) Rally Cycling                         17:35
 76 Joseph Cooper (NZl) Bennelong Swisswellness            21:19
 77 Mohammad Saufi Mat Senan (Mas) Forca Amskins Racin     21:46
 78 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       21:47
 79 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       22:29
 80 Thurakit Boonratanathanakorn (Tha) Thailand Contin     23:31
 81 Amir Mustafa Rusli (Mas) Forca Amskins Racing          23:40
 82 Sungbaek Park (Kor) KSPO Bianchi Asia                  23:44
 83 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  23:58
 84 Muhammad Elmi Jumari (Mas) Malaysia                    24:26
 85 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       24:48
 86 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     25:04
 87 Eric Young (USA) Rally Cycling                         28:28
 88 Arjay Peralta (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike          28:29
 89 Soonyeong Kwon (Kor) KSPO Bianchi Asia                 28:35
 90 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 28:59
 91 Abdul Gani (Ina) KFC                                   33:04
 92 Muhamad Firdaus Awang (Mas) Malaysia                   35:08
 93 Dominic Perez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike          35:45
 94 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     37:20
 95 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu                     37:35
 96 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton-BikeExchange           37:40
 97 Anuar Manan (Mas) Forca Amskins Racing                 37:43
 98 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 99 Daeyeon Kim (Kor) KSPO Bianchi Asia                    38:01
100 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice              38:03
101 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu                      38:24
102 Muhammad Ameer Ahmad Kamal (Mas) Malaysia              38:51
103 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF                     39:20
104 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF                   39:54
105 Andris Vosekalns (Lat) Hengxiang                       41:29
106 Bo Wang (Chn) Hengxiang                                41:54
107 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF                      41:55
108 Imam Arifin Muh (Ina) KFC                              42:25
109 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang                           42:31
110 Meng Yan (Chn) Hengxiang                               43:15
111 Mahrus Ali (Ina) KFC                                   43:27
112 Seungwoo Choi (Kor) KSPO Bianchi Asia                  44:00
113 Genki Yamamoto (Jpn) Kinan                             44:45
114 Sea Keong Loh (Mas) Thailand Continental               44:58
115 Kenji Nakanishi (Jpn) Kinan                            45:50
116 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang                            47:34
117 Sukho Kang (Kor) KSPO Bianchi Asia                     48:44
118 Charles Bradley Huff (USA) Rally Cycling               52:48

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: