E3 Harelbeke 2018. Niki Terpstra: "praca wykonana zimą opłaciła się"

Niki Terpstra na trasie

Niki Terpstra (Quick-Step Floors) zwyciężył w drugim belgijskim klasyku w tym sezonie w drodze do Ronde van Vlaanderen. Pod koniec lutego triumfował na mecie klasyku Le Samyn, a dzisiaj pokazał moc sięgając po E3 Harelbeke.

Kolarze na trasie 61. edycji wyścigu musieli się zmierzyć z 206 kilometrową trasą oraz 15 wymagającymi podjazdami, charakterystycznymi dla Zachodniej Flandrii.

Terpstra triumfował po akcji ze swoim drużynowym kolegą Yvesem  Lampaertem oraz samotnej, 20 kilometrowej jeździe w samej końcówce. Chociaż w grupie goniącej Holendra byli tacy zawodnicy jak Greg Van Avermaet (BMC Racing), Tiesj Benoot (Lotto Soudal) i Sep Vanmarcke (EF Education First-Drapac) to zwycięzcy Paryż-Roubaix 2014 udało się dojechać do mety z przewagą 20 sekund. Ekipa Quick-Step Floors sięgnęła po kolejny w tym sezonie dublet, ponieważ na drugim miejscu uplasował się Phillippe Gilbert.

Byłem rozczarowany po ubiegłym sezonie, ale ciężka praca wykonana zimą opłaciła się i jestem teraz bardzo szczęśliwy. Sukces w Le Samyn dał mi dużo pewności siebie. Wtedy wiele osób myślało, że oszaleliśmy atakując 74 kilometry przed metą. Wiedzieliśmy, że dziś możemy to powtórzyć. Najtrudniejszy moment przyszedł na ostatnich 10 kilometrach, ale udało mi się wykończyć wspaniały wysiłek całego zespołu

- powiedział.

E3 Harelbeke. Wspaniały rajd Nikiego Terpstry

33-latek jest pierwszym od 15 lat Holendrem, który triumfował w E3 Harelbeke. Tegoroczna wiosna dla drużyny Terpstry jest pełna sukcesów. Drużyna Patricka Lefevere'a wygrała już 18 wyścigów, w tym sześć podczas belgijskich klasyków. Quick-Step Floors będzie próbował kontynuować swoją niesamowitą passę podczas następnych batalii rozgrywanymi na flandryjskich brukach.

Jestem bardzo wdzięczni naszym sponsorom, są z nami od wielu lat i dzięki nim jesteśmy w tym miejscu, a nie innym. Miejmy nadzieję, że zachowany siłę i dołożymy jeszcze wiele innych wspaniałych wyników podczas tej wiosny

- dodał.

W planach startowych Terpstry jest Gandawa-Wevelgem (25 marca), Dwars door Vlaanderen (28 marca) oraz drugi tegoroczny monument Ronde van Vlaanderen (1 kwietnia). Holender będzie starał się także o powtórzenie wyczynu z 2014 roku, kiedy to triumfował w wyścigu Paryż-Roubaix (8 kwietnia).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: