Volta a Catalunya 2018: etap 4. Alejandro Valverde królem La Molina

Valverde na 4. etapie Volta a Catalunya. 2018

Alejandro Valverde (Movistar Team) triumfował na czwartym etapie Volta Ciclista a Catalunya. Hiszpan okazał się najlepszy po wspinaczce na La Molina.

Kolarz Movistaru pokonał w końcówce Egana Bernala (Team Sky) oraz kolegę z ekipy, Nairo Quintanę.

Czwarty dzień ścigania w Katalonii prowadził przez dwie trudne górskie premie do dobrze znanego podjazdu do stacji narciarskiej La Molina. Długa, acz niezbyt trudna wspinaczka regularnie pojawia się na trasie hiszpańskiej etapówki, a rozstrzyga się zwykle w samej końcówce, gdyż wcześniej skuteczny atak uniemożliwia niewielkie nachylenie i przedni wiatr. Łącznie tego dnia kolarze mieli do przejechania blisko 171 kilometrów.

Od początku czwartkowej rywalizacji wielu kolarzy wyrażało chęć zabrania się w odjazd, jednak kolejne akcje były kasowane przez peleton. Taka sytuacja spowodowała m.in., że na drugiej lotnej premii po zwycięstwo i jakże cenne 3 sekundy sięgnął Alejandro Valverde.

Dopiero po przejechaniu ponad 80 kilometrów skuteczną próbę oderwania się od peletonu podjął Esteban Chaves (Mitchelton-Scott), który na poprzednim etapie stracił do najlepszych blisko 2 minuty. Mimo to tempo wyścigu nie spadło i po dwóch godzinach wynosiło 46,2 km/h. Kolumbijczyk początkowo notował niespełna minutę przewagi. Po rozpoczęciu wspinaczki na Port d'El Jou (98 km; 4,8 km; 8%), dołączyć do kolarza Mitchelton-Scott próbowali m.in. Stephane Rossetto (Cofidis) czy Mikel Bizkarra (Euskadi-Murias). Ta sztuka jednak im się nie udała, bowiem na szczycie tracili do 28-latka 50 sekund, a ze stratą minuty do nich jechał mocno przerzedzony i napędzany przez kolarzy Movistaru peleton.

Wraz z rozpoczęciem wspinaczki Coll de la Creueta (137 km; 20,9 km; 5%) kontratakujący kolarze dali za wygraną i wrócili do głównej grupy, a przewaga Chavesa wynosiła 1 minutę i 20 sekund. W peletonie w dalszym ciągu trwała selekcja, a wśród "odczepionych" na podjeździe znalazł się m.in. bohater trzeciego etapu, lider Thomas De Gendt (Lotto Soudal).  W końcówce wspinaczki Kolumbijczyk osłabł, co w połączeniu z bardzo mocną pracą kolarzy Movistaru spowodowało, że jego przewaga zmalała do kilkunastu sekund. Wówczas na atak zdecydował się Matej Mohoric (Bahrain-Merida), który zaraz po rozpoczęciu zjazdu dołączył do Chavesa, aby po chwili samotnie kontynuować jazdę w kierunku mety. Niedługo potem na atak zdecydował się też Alejandro Valverde, jednak po dojechaniu do Chavesa ten odmówił współpracy i po chwili dwójka wróciła do głównej grupy.

Znakomicie zjeżdżający Słoweniec finałową wspinaczkę do stacji narciarskiej La Molina (11,6 km; 4,3%) rozpoczął z przewagą minuty. Z głównej grupy jako pierwszy za kolarzem Bahrain-Merida ruszył Marc Soler (Movistar Team), do którego dołączyli jeszcze Pierre Latour (AG2R La Mondiale), George Bennett (Team LottNL-Jumbo), Hugh Carthy (EF Education First - Drapac) oraz Elie Gesbert (Fortuneo-Samsic).

Piątka niespełna 10 kilometrów przed metą dojechała do Mohorica, jednak w tym samym momencie zaatakować zdecydował się Valverde za którym podążyć zdołali tylko Egan Bernal (Team Sky), Simon Yates (Mitchelton-Scott) oraz Nairo Quintana (Movistar Team). Na czele nastąpiło więc kolejne przetasowanie bowiem z poprzedniej grupki zdołali utrzymać się już tylko Soler oraz Latour. Kolejne przyśpieszenie kolarzy Movistaru odczepiło Yatesa. Aktywnie jadący Soler po wykonaniu pracy odpadł od prowadzącej grupki niespełna 6 kilometrów przed metą. Na czele pozostawała więc już tylko czwórka kolarzy.

4 kilometry przed metą zaatakować zdecydował się Quintana, jednak po chwili na jego kole ponownie znajdowali się Bernal oraz Valverde. Tempa zaczął nie wytrzymywać Latour. Kolejna grupka, w której jechali m.in Yates czy Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) traciła wówczas już 30 sekund.

Na ostatnim kilometrze ostatnią mocną zmianę dał Quintana i z przodu pozostali już tylko Bernal oraz Valverde. W starciu młodości z doświadczeniem górą było to drugie, po przyśpieszeniu na ostatnich 200 metrach Valverde sięgnął po zwycięstwo. 37-latek, dla którego jest to drugi triumf etapowy w tegorocznej edycji wyścigu ponownie objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 4. etapu Volta a Catalunya 2018 (2.WT), Llanars - La Molina (170,8 km):

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team               4:25:54
  2 Egan Bernal (Col) Team Sky
  3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     00:06
  4 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   00:23
  5 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:53
  6 Marc Soler (Spa) Movistar Team
  7 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
  8 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     00:55
  9 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            00:59
 10 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        01:03
 11 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 12 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 13 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 14 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               01:05
 15 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:07
 16 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   01:11
 17 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         01:17
 18 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         01:20
 19 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  01:29
 20 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       01:43
 21 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   02:12
 22 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         02:13
 23 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
 24 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Coun     02:15
 25 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    02:17
 26 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 27 Sergio Henao (Col) Team Sky                            02:20
 28 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    02:21
 29 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 30 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               02:31
 31 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon
 32 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   02:43
 33 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobo     03:02
 34 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     03:11
 35 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     03:23
 36 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 37 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
 38 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
 39 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 40 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 41 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       04:36
 42 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 43 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 44 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 45 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo                      04:41
 46 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                    05:12
 47 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         06:22
 48 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                      06:47
 49 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
 50 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 51 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                 06:52
 52 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 53 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 54 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     06:54
 55 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 56 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 57 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
 58 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    09:07
 59 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    09:12
 60 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 61 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 62 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 63 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 11:30
 64 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy
 65 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
 66 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 67 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 68 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 69 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 70 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 71 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 72 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 73 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 74 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    11:44
 75 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      12:23
 76 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                          16:58
 77 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
 78 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA
 79 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 80 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 81 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 82 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 83 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 84 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 85 Igor Merino Kortazar (Spa) Burgos BH
 86 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
 87 Sebastian Henao (Col) Team Sky                         17:21
 88 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
 89 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      19:02
 90 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo
 91 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 19:27
 92 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic                    21:48
 93 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 94 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
 95 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 96 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
 97 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 98 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
 99 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
100 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
101 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
102 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
103 Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo                       24:02
104 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
105 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
106 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias
107 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                    24:05
108 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    24:06
109 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                     24:08
110 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
111 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
112 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
113 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
114 Igor Anton (Spa) Dimension Data
115 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
116 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
117 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
118 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
119 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
120 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
121 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
122 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Credits
123 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
124 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors
125 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
126 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
127 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
128 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
129 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
130 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
131 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
132 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       24:14
133 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
134 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
135 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
136 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
137 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                      24:18
138 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
139 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana Postobon
140 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
141 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac
142 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA
143 Philip Deignan (Irl) Team Sky
144 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
145 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
146 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
147 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
148 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
149 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    24:27
150 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
151 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credit     24:32
152 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits     24:33
153 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                   24:56
154 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                25:37
155 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               28:46
156 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
157 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
OTL Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                34:49
OTL Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
OTL Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
OTL Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
OTL Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
OTL Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
OTL Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                        38:58
DNF Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
DNF Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
DNF Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
DNF Silvio Herklotz (Ger) Burgos BH
DNF Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
DNF Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
DNS Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
DNS Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team              17:00:58
  2 Egan Bernal (Col) Team Sky                             00:19
  3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     00:26
  4 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   00:48
  5 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                     01:12
  6 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       01:14
  7 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         01:18
  8 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     01:20
  9 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            01:24
 10 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:28
 11 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 12 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 13 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 14 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               01:30
 15 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:32
 16 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   01:36
 17 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         01:42
 18 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         01:45
 19 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  01:54
 20 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       02:05
 21 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   02:37
 22 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         02:38
 23 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
 24 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Coun     02:40
 25 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     02:42
 26 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 27 Sergio Henao (Col) Team Sky                            02:45
 28 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    02:46
 29 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 30 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon      02:56
 31 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 32 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   03:08
 33 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     03:36
 34 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     03:48
 35 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 36 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
 37 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 38 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 39 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors               04:37
 40 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 05:01
 41 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 42 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 43 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 44 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                    05:37
 45 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo                      05:39
 46 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         06:47
 47 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                      07:12
 48 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Countr     07:17
 49 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 50 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     07:19
 51 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 52 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
 53 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobo     07:25
 54 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 08:01
 55 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott                       08:03
 56 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    09:32
 57 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 09:37
 58 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 59 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 60 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        10:11
 61 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     11:49
 62 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team                11:55
 63 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 64 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 65 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      12:48
 66 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                      13:38
 67 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy              14:00
 68 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                    14:49
 69 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 70 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy          15:27
 71 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 72 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale                15:31
 73 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         16:15
 74 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                      17:15
 75 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     17:23
 76 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 77 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA
 78 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin               18:35
 79 Sebastian Henao (Col) Team Sky                         18:48
 80 Igor Merino Kortazar (Spa) Burgos BH                   18:55
 81 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   19:48
 82 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros      20:17
 83 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 84 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                          21:21
 85 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       21:28
 86 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    21:43
 87 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 21:57
 88 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      22:13
 89 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
 90 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 91 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      22:21
 92 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                  22:45
 93 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     23:52
 94 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo                       24:11
 95 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          24:18
 96 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                 24:27
 97 Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo
 98 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          24:33
 99 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
100 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
101 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic            24:39
102 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac             24:43
103 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA
104 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
105 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         25:06
106 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                     25:30
107 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana Postobo     25:37
108 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 25:45
109 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       26:05
110 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic                    26:26
111 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           26:38
112 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Coun     26:55
113 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credit     27:02
114 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     27:27
115 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
116 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   27:37
117 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    28:00
118 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                      28:05
119 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        28:07
120 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        28:12
121 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin                      28:15
122 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  28:45
123 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 29:11
124 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
125 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros      29:29
126 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    31:03
127 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              31:10
128 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credi     31:12
129 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  31:47
130 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                32:38
131 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH                     32:45
132 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       32:46
133 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                         32:55
134 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                    33:01
135 Philip Deignan (Irl) Team Sky                          33:05
136 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits     33:36
137 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                 34:07
138 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
139 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy          34:14
140 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Cred     34:15
141 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon                       34:17
142 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        35:02
143 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      35:56
144 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic                   36:03
145 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 36:16
146 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                      36:42
147 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                   36:45
148 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                  37:08
149 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               38:07
150 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                          38:30
151 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       39:00
152 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     39:08
153 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    39:29
154 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country-Mu     41:00
155 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                41:49
156 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias       43:10
157 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA      44:56

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: