Settimana Coppi e Bartali 2018: etap 1b. Team Sky przed CCC Sprandi Polkowice

kolarze Team Sky na trasie jazdy drużynowej

Ekipa Sky wygrała popołudniowy etap w pierwszym dniu Settimana Internazionale Coppi e Bartali, którym była jazda drużynowa na czas. Drugi wynik zanotowali kolarze CCC Sprandi Polkowice.

Po kilku godzinach przerwy kolarze powrócili do rywalizacji w 18. edycji wyścigu rozgrywanego ku pamięci Fausto Coppiego i Gino Bartalego. W ramach popołudniowego etapu rozegrana została drużynowa jazda na czas na dystansie nieco ponad 13 kilometrów. W przeciwieństwie do lat poprzednich, tym razem drużynówka miała typowy charakter. Ekipy startowały w pełnych składach.

Najszybsi na ulicach Gatteo okazali się zawodnicy Team Sky, przekraczając metę po upływie 14 minut i 44 sekund. Zaciętą walkę o drugą lokatę stoczyły składy CCC Sprandi Polkowice i Mitchelton-Scott. Oba zespoły odnotowały po 10 sekund straty względem zwycięzców, ale to "pomarańczowi" sklasyfikowani zostali wyżej. Decydowały setne sekundy.

Byliśmy bardzo zmotywowani przed tą drużynówką, po zeszłorocznej wygranej. Mamy silną ekipę i wszyscy wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie wykręcić tu bardzo dobry wynik. Nie popełniliśmy żadnego błędu i każdy dał z siebie wszystko. Pokonał nas tylko Team Sky, więc możemy być szczęśliwi z tego rezultatu i z optymizmem patrzeć na kolejne jazdy drużynowe. Czuję się bardzo dobrze i mam nadzieje, że będę miał na jutrzejszym, górzystym etapie mocne nogi, by walczyć o generalkę. Nie jestem typowym góralem, więc będę potrzebował dobrego dnia, by utrzymać się z głównymi faworytami. Tak czy inaczej, mamy w zespole też Amaro Antunesa, który świetnie się wspina i bardzo dobrze jeździ na czas, więc ma spore szanse na wysoką lokatę w ogólnym zestawieniu. Mam spore oczekiwania wobec ostatniego etapu, jazdy indywidualnej i będę chciał się na niej skupić

– tłumaczył Jan Tratnik.

W klasyfikacji generalnej po dwóch rozegranych etapach liderem pozostaje 21-letni Holender Pascal Eenkhoorn (Team LottoNL-Jumbo), który był najszybszy na porannym odcinku.

Wyniki etapu 1b Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2018 (2.1), Gatteo a Mare - Gatteo (13,3 km, jazda drużynowa na czas):

  1 Team Sky                                               14:44
  2 CCC Sprandi Polkowice                                  00:10
  3 Mitchelton-Scott 
  4 LottoNL-Jumbo                                          00:11
  5 Trek-Segafredo                                         01:13
  6 Androni Sidermac Bottechia                             00:16
  7 EF Education First-Drapac                              00:21
  8 Gazpro-RusVelo                                         00:24
  9 Nippo Vini Fantini                                     00:29
 10 Wilier Trestina-Selle Italia                           00:30
 11 Movistar Team                                          00:31
 12 Aqua Blue Sport                                        00:35
 13 Trevigiani Phonix - Hemus 1896                         00:39
 14 One Pro Cycling
 15 Delko Marseille Provence KTM
 16 WB Aqua Protect Veranclassic                           00:41
 17 Sangemini - MG.Kvis                                    00:42
 18 Wanty-Groupe Gobert                                    00:43
 19 Fortuneo Samsic                                        00:47
 20 Bardiani - CSF                                         00:48
 21 Caja Rural Seguros RGA                                 00:53
 22 Israel Cycling Academy                                 01:03
 23 Biesse Carrera Gavardo                                 01:09
 24 Amore & Vita - Prodir                                  01:12
 25 MsTina-Focus                                           01:39

Klasyfikacja generalna po etapie 1b:

  1 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                 2:27:32
  2 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac        00:12
  3 Christopher Lawless (GBr) Team Sky                     01:02
  4 Diego Rosa (Ita) Team Sky
  5 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
  6 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
  7 Luke Rowe (GBr) Team Sky
  8 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice                 01:12
  9 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 10 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 11 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
 12 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 13 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
 14 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   01:13
 15 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 16 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
 17 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
 18 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     01:15
 19 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 20 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
 21 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     01:16
 22 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec            01:18
 23 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 24 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 25 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac             01:23
 26 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
 27 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac
 28 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        01:26
 29 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 30 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 31 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 32 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 33 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      01:28
 34 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     01:31
 35 Juan Jose Lobato (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 36 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 37 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 38 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        01:32
 39 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 40 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 41 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 42 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    01:33
 43 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 44 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 45 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 46 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport                  01:37
 47 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
 48 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport
 49 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
 50 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 51 Alessandro Fedeli (Ita) Trevigiani Phonix-Hemus 18     01:41
 52 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phonix-Hemus 1896
 53 Fabio Mazzucco (Ita) Trevigiani Phonix-Hemus 1896
 54 Christofer Jurado Lopez (Pan) Trevigiani Phonix-Hemus 1896
 55 James Oram (NZl) One Pro Cycling
 56 Karol Domagalski (Pol) One Pro Cycling
 57 Remy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KT     01:43
 58 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM
 59 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 60 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 61 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KTM
 62 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 63 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 64 Antoine Warnier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 65 Thomas Deruette (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 66 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 67 Paolo Tot? (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega              01:44
 68 Michele Gazzarra (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 69 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 70 Niccolo' Salvietti (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 71 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         01:45
 72 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 73 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 74 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 75 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 76 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 77 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
 78 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic                     01:49
 79 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Samsic
 80 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 81 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 82 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF                      01:50
 83 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 84 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 85 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
 86 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 87 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 88 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      01:54
 89 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros      01:55
 90 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 91 Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 92 Danilo Celano (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
 93 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cyclin     02:05
 94 Omer Goldshtein (Isr) Israel Cycling Academy
 95 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
 96 Enrico Logica (Ita) Biesse Carrera Gavardo             02:11
 97 Alberto Amici (Ita) Biesse Carrera Gavardo
 98 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 99 Marc Barnardinet (Ita) Amore & Vita-Prodir             02:14
100 Colin Chris Stüssi (Swi) Amore & Vita-Prodir
101 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        02:15
102 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert               02:20
103 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  02:25
104 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo                       02:29
105 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   02:30
106 Riccardo Stacchiotti (Ita) Mstina Focus                02:41
107 Federico Zurlo (Ita) Mstina Focus
108 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice               02:43
109 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                    02:48
110 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF                    02:50
111 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                02:53
112 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
113 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice              03:04
114 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                          03:05
115 Luca Colnaghi (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega           03:06
116 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     03:13
117 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA       03:17
118 Emil Dima (Rom) Mstina Focus
119 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        03:23
120 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          03:27
121 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom-Rusvelo                 03:31
122 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo                    03:37
123 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
124 Enrico Salvador (Ita) Biesse Carrera Gavardo           04:25
125 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                   04:43
126 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      07:31
127 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
128 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     07:50
129 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      07:51
130 Thomas Baylis (GBr) One Pro Cycling                    08:00
131 Jake Kelly (GBr) One Pro Cycling
132 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team                    08:03
133 Michele Scartezzini (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega     08:06
134 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     08:07
135 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural-Segur     08:14
136 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy              08:24
137 Nicolo Gozzi (Ita) Biesse Carrera Gavardo              08:30
138 Simone Ravanelli (Ita) Biesse Carrera Gavardo
139 Franklin Six (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
140 Davide Gabburo (Ita) Amore & Vita-Prodir               08:33
141 Mirko Trosino (Ita) Amore & Vita-Prodir
142 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM         08:41
143 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy            08:49
144 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport                    08:57
145 Mattia Marcelli (Ita) Mstina Focus                     09:00
146 Andrea Zanardini (Ita) Biesse Carrera Gavardo          09:07
147 Michael Carbel (Den) Fortuneo-Samsic                   09:18
148 Nicolas Marini (Ita) Mstina Focus                      09:20
149 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice             09:23
150 Attilio Viviani (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega         09:25
151 Iltjan Nika (Alb) Amore & Vita-Prodir                  09:30
152 Maris Bogdanovic (Lat) Amore & Vita-Prodir
153 Antonio Zullo (Ita) Amore & Vita-Prodir
154 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix-Hemus 1896
155 Manuel Pe?alver Aniorte (Spa) Trevigiani Phonix-Hemus 
156 Emils Liepins (Lat) One Pro Cycling                    09:32
157 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                   09:42
158 Peter Williams (GBr) One Pro Cycling                   09:55
159 Hayden McCormick (NZl) One Pro Cycling
160 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic                      10:09
161 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy                10:11
162 Federico Orlandi (Ita) Biesse Carrera Gavardo          10:14
163 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo              10:20
164 Vlad-Nicolae Dobre (Rom) Mstina Focus                  10:25
165 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy           10:42
166 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Dr     12:22
167 Romain Le Roux (Fra) Fortuneo-Samsic                   12:27
168 Adrian Enrique Vargas (Col) Trevigiani Phonix-Hemu     14:17

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: