Jan Bakelants wraca do ścigania po dramatycznym upadku

Jan Bakelants

Belg Jan Bakelants (AG2R La Mondiale) w sobotę wróci do ścigania po 168 dniach od bardzo groźnego wypadku podczas Il Lombardia.

Kolarz AG2R La Mondiale wystartuje we francuskim klasyku Classic Loire Atlantique (1.1).

Bakelants na Il Lombardii upadł zjeżdżając z Muro di Sormano. Belgijski kolarz przeleciał przez betonowy murek i wylądował w krzakach. Po kilkunastu minutach został stamtąd wyciągnięty i natychmiastowo przetransportowany do szpitala w Leuven. Tam potwierdzono złamanie czterech kręgów oraz siedmiu żeber.

Kilka miesięcy później, podczas przymiarki do nowego roweru zauważono, że Belg zrobił się mniejszy o jeden centymetr.

Bakelants od 2015 roku reprezentuje barwy AG2R La Mondiale. Jego największym sukcesem jest zwycięstwo na 2. odcinku Tour de France 2013 oraz zwycięstwo na etapie Criterium du Dauphine sezon później. Dodatkowo ma na swoim koncie zapisane zwycięstwa, w dwóch włoskich klasykach - Giro dell'Emilia oraz Giro del Piemonte (2015).

Mam nadzieję, że mój powrót się uda. Valverde wygrał pierwszy wyścig zaraz po bardzo poważnej kontuzji na Tour de France. Ion Izagirre rywalizował na bardzo wysokim poziomie podczas Paryż-Nicea po złamaniu odcinka lędźwiowego również na ''Wielkiej Pętli''. To dodaje mi wiary w siebie

- tłumaczy z optymizmem Bakelants.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: