Tour de Langkawi 2018: etap 4. Druge zwycięstwo Riccardo Minalego

Riccardo Minali - portret 2018

22-letni Riccardo Minali (Astana) wygrał czwarty, a swój drugi, odcinek malezyjskiego wyścigu etapowego Tour de Langkawi.

Włoch na finiszu z peletonu był lepszy od rodaka Andrei Guradiniego (Bardiani-CSF) oraz Malezyjczyka Mohda Hariffa Saleha (Terengganu).

Na szóstym miejscu zameldował się Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice).

Liderem pozostał Kanadyjczyk Adam de Vos (Rally Cycling).

Wyniki 4. etapu Tour de Langkawi 2018 (2.HC), Dungun - Pekan (177,6 km):

  1 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                4:10:14
  2 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
  3 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu
  4 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
  5 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  6 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
  7 Anthony Giacoppo (Aus) Bennelong Swisswellness
  8 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon
  9 Dylan Page (Swi) Team Sapura Cycling
 10 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton-BikeExchange
 11 Anuar Manan (Mas) Forca Amskins Racing
 12 Eric Young (USA) Rally Cycling
 13 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu
 14 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu
 15 Dominic Perez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philippines
 16 Muhammad Zawawi Azman (Mas) Team Sapura Cycling
 17 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 18 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philippines
 19 Salvador Guardiola (Spa) Kinan
 20 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension Data
 21 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postobon
 22 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 23 Sungbaek Park (Kor) KSPO Bianchi Asia
 24 Phuchong Saiudomsin (Tha) Thailand
 25 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 26 Metkel Eyob (Eri) Terengganu
 27 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 28 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 29 Morgan Smith (NZl) St George
 30 Harrison Sweeny (Aus) Mitchelton-BikeExchange
 31 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 32 Sam Crome (Aus) Bennelong Swisswellness
 33 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 34 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 35 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 36 Benjamin Dyball (Aus) St George
 37 Alvaro Raul Duarte Sandoval (Col) Forca Amskins Racing
 38 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 39 Artem Ovechkin (Rus) Terengganu
 40 Thomas Lebas (Fra) Kinan
 41 Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan
 42 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 43 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon
 44 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 45 Brendon Davids (RSA) Bennelong Swisswellness
 46 Aiman Cahyadi (Ina) Team Sapura Cycling
 47 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 48 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 49 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
 50 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 51 Ariya Phounsavath (Lao) Thailand
 52 Nik Mohd Hazwan Zulkiflie (Mas) Forca Amskins Racing
 53 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang
 54 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 55 Amir Mustafa Rusli (Mas) Forca Amskins Racing
 56 Wilmar Jahir Perez Munoz (Col) Team Sapura Cycling
 57 Mohammad Saufi Mat Senan (Mas) Forca Amskins Racing
 58 Yikui Niu (Chn) Mitchelton-BikeExchange
 59 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 60 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 61 Muhammad Abdurrohman (Ina) KFC
 62 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 63 Mathew Zenovich (NZl) St George
 64 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 65 Carmelo Franco Martinez (Phi) 7 Eleven 
 66 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton-BikeExchange              00:10
 67 Muhammad Elmi Jumari (Mas) Malaysia
 68 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) Team Sapura 
 69 Dylan Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness
 70 Drew Morey (Aus) Terengganu
 71 Sarawut Sirironnachai (Tha) Thailand
 72 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
 73 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       00:20
 74 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 75 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice                 00:22
 76 Azli Najmi Zulkefli (Mas) Malaysia
 77 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  00:30
 78 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     00:42
 79 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli-Sidermec
 80 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-BikeExchange           00:48
 81 Joseph Cooper (NZl) Bennelong Swisswellness            01:04
 82 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF                   01:08
 83 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 84 Rustom Lim (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philipp     01:19
 85 Arjay Peralta (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Phil     01:28
 86 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
 87 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon     02:09
 88 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF                      02:26
 89 Seungwoo Choi (Kor) KSPO Bianchi Asia                  02:31
 90 Victor Nino Corredor (Col) Team Sapura Cycling         02:54
 91 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang                           03:45
 92 Bo Wang (Chn) Hengxiang
 93 Andris Vosekalns (Lat) Hengxiang                       03:46
 94 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang                            03:53
 95 Peerapol Chawchiangkwang (Tha) Thailand
 96 Sea Keong Loh (Mas) Thailand                           04:02
 97 Thurakit Boonratanathanakorn (Tha) Thailand            04:08
 98 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling                     04:25
 99 John Ebsen (Den) Forca Amskins Racing                  04:42
100 Muhamad Firdaus Awang (Mas) Malaysia
101 Hang Shi (Chn) Giant
102 Muhammad Ameer Ahmad Kamal (Mas) Malaysia
103 Selamat Juangga (Ina) KFC
104 Daniel Ven Carino (Phi) 7 Eleven 
105 Abdul Gani (Ina) KFC
106 Agung Sahbana (Ina) KFC
107 Muhammad Ameen Ahmad Kamal (Mas) Malaysia
108 Muhammad Shaiful Adlan Mohd Shukri (Mas) Malaysia
109 Charles Bradley Huff (USA) Rally Cycling
110 Danny Pate (USA) Rally Cycling
111 Meng Yan (Chn) Hengxiang
112 Mahrus Ali (Ina) KFC
113 Genki Yamamoto (Jpn) Kinan
114 Kenji Nakanishi (Jpn) Kinan
115 Imam Arifin Muh (Ina) KFC
116 Soonyeong Kwon (Kor) KSPO Bianchi Asia                 05:51
117 Daeyeon Kim (Kor) KSPO Bianchi Asia
118 Jay Dutton (Aus) St George
119 Ryan Cavanagh (Aus) St George
120 Sukho Kang (Kor) KSPO Bianchi Asia
121 Kaden Groves (Aus) St George
DNF Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
DNF Liu Manduo (Chn) Giant
DNF Joonyong Seo (Kor) KSPO Bianchi Asia
DNS Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Postobon

Klasyfikacja generalna po 4 etapie

  1 Adam De Vos (Can) Rally Cycling                     16:55:45
  2 Nik Mohd Hazwan Zulkiflie (Mas) Forca Amskins Racing   00:14
  3 Harrison Sweeny (Aus) Mitchelton-BikeExchange          00:22
  4 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  01:09
  5 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        01:26
  6 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
  7 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Phi     01:27
  8 Thomas Lebas (Fra) Kinan
  9 Yikui Niu (Chn) Mitchelton-BikeExchange
 10 Alvaro Raul Duarte Sandoval (Col) Forca Amskins Ra     01:28
 11 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon
 12 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang
 13 Dylan Page (Swi) Team Sapura Cycling                   01:29
 14 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postobon
 15 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       01:30
 16 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu
 17 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 18 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension Data
 19 Sam Crome (Aus) Bennelong Swisswellness
 20 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 21 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 22 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 23 Aiman Cahyadi (Ina) Team Sapura Cycling
 24 Metkel Eyob (Eri) Terengganu
 25 Artem Ovechkin (Rus) Terengganu
 26 Muhammad Zawawi Azman (Mas) Team Sapura Cycling
 27 Salvador Guardiola (Spa) Kinan
 28 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 29 Eric Young (USA) Rally Cycling
 30 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 31 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 32 Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan
 33 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 34 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 35 Brendon Davids (RSA) Bennelong Swisswellness
 36 Benjamin Dyball (Aus) St George
 37 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 38 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 39 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 40 Wilmar Jahir Perez Munoz (Col) Team Sapura Cycling
 41 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 42 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 43 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 44 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
 45 Ariya Phounsavath (Lao) Thailand
 46 Mathew Zenovich (NZl) St George
 47 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 48 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 49 Sarawut Sirironnachai (Tha) Thailand                   01:33
 50 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) Team Sapura Cy     01:39
 51 Dylan Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness         01:40
 52 Drew Morey (Aus) Terengganu
 53 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
 54 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon     01:47
 55 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       01:50
 56 Morgan Smith (NZl) St George                           01:51
 57 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice                 01:52
 58 Muhammad Abdurrohman (Ina) KFC                         01:55
 59 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     02:06
 60 Carmelo Franco Martinez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roa     02:10
 61 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli-Side     02:12
 62 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-BikeExchange           02:18
 63 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton-BikeExchange              02:20
 64 Rustom Lim (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philipp     02:43
 65 Peerapol Chawchiangkwang (Tha) Thailand                02:50
 66 Phuchong Saiudomsin (Tha) Thailand                     03:01
 67 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  03:28
 68 Azli Najmi Zulkefli (Mas) Malaysia                     03:37
 69 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon     03:39
 70 Victor Nino Corredor (Col) Team Sapura Cycling         04:24
 71 Anthony Giacoppo (Aus) Bennelong Swisswellness         05:13
 72 Selamat Juangga (Ina) KFC                              06:12
 73 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 74 Muhammad Shaiful Adlan Mohd Shukri (Mas) Malaysia
 75 John Ebsen (Den) Forca Amskins Racing
 76 Agung Sahbana (Ina) KFC
 77 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling                     06:35
 78 Thurakit Boonratanathanakorn (Tha) Thailand            06:41
 79 Kaden Groves (Aus) St George                           07:21
 80 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 07:36
 81 Ryan Cavanagh (Aus) St George                          07:37
 82 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       08:10
 83 Hang Shi (Chn) Giant                                   08:22
 84 Daniel Ven Carino (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike      09:50
 85 Jay Dutton (Aus) St George                             12:57
 86 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     14:27
 87 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu                     14:41
 88 Anuar Manan (Mas) Forca Amskins Racing                 14:45
 89 Dominic Perez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philippines
 90 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 91 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu
 92 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton-BikeExchange
 93 Sungbaek Park (Kor) KSPO Bianchi Asia
 94 Mohammad Saufi Mat Senan (Mas) Forca Amskins Racing
 95 Muhammad Elmi Jumari (Mas) Malaysia                    14:55
 96 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice              15:05
 97 Amir Mustafa Rusli (Mas) Forca Amskins Racing          16:39
 98 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF                   16:56
 99 Andris Vosekalns (Lat) Hengxiang                       18:31
100 Bo Wang (Chn) Hengxiang                                18:56
101 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF                      18:57
102 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF                     19:03
103 Daeyeon Kim (Kor) KSPO Bianchi Asia                    19:15
104 Seungwoo Choi (Kor) KSPO Bianchi Asia
105 Imam Arifin Muh (Ina) KFC                              19:27
106 Muhammad Ameer Ahmad Kamal (Mas) Malaysia
107 Abdul Gani (Ina) KFC
108 Joseph Cooper (NZl) Bennelong Swisswellness            19:32
109 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang                           19:33
110 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang                            19:54
111 Meng Yan (Chn) Hengxiang                               20:17
112 Mahrus Ali (Ina) KFC                                   20:29
113 Muhamad Firdaus Awang (Mas) Malaysia                   20:39
114 Arjay Peralta (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Phil     21:28
115 Muhammad Ameen Ahmad Kamal (Mas) Malaysia              21:30
116 Sea Keong Loh (Mas) Thailand                           21:37
117 Genki Yamamoto (Jpn) Kinan                             21:47
118 Charles Bradley Huff (USA) Rally Cycling               23:16
119 Sukho Kang (Kor) KSPO Bianchi Asia                     23:36
120 Soonyeong Kwon (Kor) KSPO Bianchi Asia                 25:52
121 Kenji Nakanishi (Jpn) Kinan                            31:21 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: