Volta a Catalunya 2018: etap 2. Zwycięstwo Alejandro Valverde

Alejandro Valverde

Alejandro Valverde (Movistar Team) triumfował na drugim etapie wyścigu Volta Ciclista a Catalunya i został nowym liderem wyścigu.

Hiszpan w sprinterskiej rozgrywce pokonał Daryla Impeya (Mitchelton-Scott) oraz Jaya McCarthy'ego (Bora-hansgrohe).

Drugiego dnia rywalizacji na szosach Katalonii organizatorzy przygotowali dla kolarzy pagórkowaty etap o długości 175,6 kilometrów. Podobnie jak to miało miejsce podczas pierwszego etapu, tak i we wtorek w końcówce na peleton czekała wspinaczka, tym razem pod Col de Lilla (5,4 km; 5,0%), ze szczytu którego do mety pozostawało jedynie 10 kilometrów zjazdu.

W ucieczce, która uformowała się zaraz po starcie z miejscowości Mataró znaleźli się: Igor Merino (Burgos-BH) Mikel Bizkarra (Euskadi-Murias) oraz Antonio Molina (Caja Rural - Seguros RGA). Trójka po minięciu znajdującej się na 17 kilometrze premii górskiej trzeciej kategorii Port de la Font de Cera (5,5 km; 4,5%) notowała blisko cztery minuty przewagi. Co dość zaskakujące już od tego momentu wyższe tempo w peletonie zaczęli narzucać kolarze Quick-Step Floors co spowodowało, że po 50 kilometrach przewaga harcowników wynosiła już tylko 1 minutę i 20 sekund. Podopieczni Patricka Lefevere'a w końcu jednak zdecydowali się zwolnić i po 100 kilometrach różnica ponownie oscylowała w okolicach trzech minut.

72 kilometry przed metą ucieczka mająca wówczas ponad 2 minuty przewagi została zatrzymana na przejeździe kolejowym. Po otwarciu rogatek zarządzono neutralizację i jako pierwsi ponownie ruszyli Merino, Bizkarra oraz Molina. Sędziowie jednak lekko się pogubili i pozwolili ruszyć peletonowi już po półtorej minuty. Kilka kilometrów po restarcie niespodziewanie z peletonu zaatakował zajmujący trzecie miejsce w generalce ze stratą 5 sekund Andrey Grivko (Astana Pro Team). Ukrainiec szybko zdołał dołączyć do uciekinierów, jednak jego akcja spowodowała, że przyśpieszył też peleton i różnica pomiędzy grupami momentalnie zmalała do minuty.

Przeskok Grivki niejako przypieczętował los ucieczki, bowiem ta została złapana 47 kilometrów przed metą. Względny spokój w peletonie nie trwał jednak długo, bowiem po kolejnych 5 kilometrach na atak zdecydował się Cyril Barthe (Euskadi-Murias). Młody Francuz 25 kilometrów przed metą notował 23 sekundy przewagi.

Mimo ambitnej walki kolarz Euskadi-Murias został złapany chwilę przed rozpoczęciem wspinaczki pod Col de Lilla. W momencie, gdy droga zaczęła się wznosić, do przodu wyrwał się Jeremy Maison (Fortuneo-Samsic), jednak wysokie tempo narzucane przez kolarzy Mitchelon-Scott przełożyło się na to, że 24-latek po chwili wrócił do głównej grupy. W tym samym czasie od peletonu zaczęli odpadać pierwsi kolarze w tym m.in. lider po pierwszym etapie Alvaro Hodeg (Quick-Step Floors). 500 metrów przed szczytem zaatakować zdecydował się kolejny Francuz, Pierre Latour (AG2R La Mondiale). Jednak i jemu nie udało się zbudować przewagi i po rozpoczęciu zjazdów w kierunku mety został wchłonięty przez uszczuplony peleton.

O losach etapu rozstrzygnął sprint, w którym najlepszy okazał się Alejandro Valverde (Team Movistar). 37-latek, dla którego było to już czwarte zwycięstwo etapowe w tym sezonie, został także nowym liderem wyścigu.

Wyniki 2. etapu Volta a Catalunya 2018 (2.WT), Mataró - Valls (175,6 km):

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team               4:41:50
  2 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
  3 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
  4 Egan Bernal (Col) Team Sky
  5 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
  6 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
  7 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
  8 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
  9 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
 10 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac
 11 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 12 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 13 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 14 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 15 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 16 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 17 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 18 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 19 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA
 20 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 21 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
 22 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 23 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 24 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 25 Sergio Henao (Col) Team Sky
 26 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
 27 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 28 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 29 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 30 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 31 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 32 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 33 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 34 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 35 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 36 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 37 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 38 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 39 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 40 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 41 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 42 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 43 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 44 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 45 Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo
 46 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 47 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
 48 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 49 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 50 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 51 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
 52 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 53 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 54 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
 55 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
 56 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 57 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 58 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 59 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 60 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 61 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 62 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 63 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 64 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
 65 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 66 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 67 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 68 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 69 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 70 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 71 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 72 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 73 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 74 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 75 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 76 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon
 77 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 78 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
 79 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 80 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 81 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 82 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
 83 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
 84 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 85 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 86 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 87 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 88 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 89 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 90 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 91 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 92 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana Postobon
 93 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 94 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 95 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       00:49
 96 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 97 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 98 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 99 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
100 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
101 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
102 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
103 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
104 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
105 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
106 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
107 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
108 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
109 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
110 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
111 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
112 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
113 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
114 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
115 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
116 Silvio Herklotz (Ger) Burgos BH                        01:25
117 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                    01:27
118 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country
119 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
120 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
121 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
122 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
123 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
124 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
125 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
126 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
127 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
128 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
129 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy
130 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
131 Winner Anacona (Col) Movistar Team
132 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
133 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
134 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
135 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
136 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                01:34
137 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
138 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
139 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
140 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
141 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Credits
142 Igor Anton (Spa) Dimension Data
143 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
144 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
145 Igor Merino Kortazar (Spa) Burgos BH
146 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
147 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
148 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
149 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo                       02:39
150 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy             03:17
151 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
152 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
153 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
154 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
155 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
156 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
157 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
158 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
159 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
160 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country
161 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
162 Philip Deignan (Irl) Team Sky
163 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
164 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
165 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
166 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
167 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
168 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
169 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                      03:56
170 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                        06:16
171 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country
172 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
173 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
DNS Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team               8:21:09
  2 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                      00:04
  3 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     00:06
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     00:11
  5 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     00:12
  6 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
  7 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
  8 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
  9 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
 10 Egan Bernal (Col) Team Sky
 11 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 12 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 13 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 14 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
 15 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 16 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 17 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 18 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 20 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 21 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac
 22 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Sergio Henao (Col) Team Sky
 24 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 25 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 26 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 27 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 28 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 29 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 30 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 31 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 32 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 33 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 34 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 35 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 36 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 37 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 38 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 39 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 40 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 41 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 42 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 43 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 44 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 45 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 46 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 47 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 48 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 49 Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo
 50 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA
 51 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 52 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 53 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 54 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 55 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 56 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 57 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 58 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
 59 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
 60 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 61 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 62 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 63 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
 64 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 65 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
 66 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 67 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
 68 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 69 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 70 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 71 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 72 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 73 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 74 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 75 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 76 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
 77 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
 78 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 79 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
 80 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 81 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 82 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon
 83 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 84 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 85 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
 86 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 87 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 88 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 89 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 90 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana Postobon
 91 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 92 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 93 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 94 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 95 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 01:01
 96 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 97 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 98 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 99 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
100 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
102 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
103 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
104 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
105 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
106 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
107 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
108 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
109 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
110 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
111 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
112 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
113 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    01:34
114 Silvio Herklotz (Ger) Burgos BH                        01:37
115 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                 01:39
116 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
117 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
118 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country
119 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
120 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy
121 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
122 Winner Anacona (Col) Movistar Team
123 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
124 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
125 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
126 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
127 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
128 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
129 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              01:44
130 Igor Merino Kortazar (Spa) Burgos BH
131 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Coun     01:45
132 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe               01:46
133 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
134 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
135 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
136 Igor Anton (Spa) Dimension Data
137 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
138 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                          02:05
139 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
140 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       02:12
141 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                02:30
142 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        02:34
143 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo                       02:51
144 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   03:19
145 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 03:29
146 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
147 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
148 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country
149 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
150 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
151 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
152 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
153 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
154 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
155 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
156 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
157 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
158 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
159 Philip Deignan (Irl) Team Sky
160 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                      04:08
161 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   06:00
162 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       06:22
163 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country              06:25
164 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                        06:28
165 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                    06:38
166 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy             06:42
167 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
168 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits     06:45
169 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                  07:42
170 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                   07:48
171 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Cred     07:49
172 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     09:32
173 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA      12:28

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: