Tour de Langkawi 2018: etap 3. Adam De Vos po ucieczce

logo Tour de Langkawi

Kanadyjczyk Adam De Vos (Rally Cycling) wygrał po ucieczce trzeci odcinek malezyjskiej etapówki Tour de Langkawi i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

24-latek wyprzedził o 13 sekund Daeyeona Kima (KSPO Bianchi Asia) z Korei oraz Malezyjczyka Nika Mohde Hazwana Zulkiflie (Forca Amskins Racing).

Peleton spóźnił się o ponad minutę.

Wyniki 3. etapu Tour de Langkawi 2018 (2.HC), Kota Bharu - Kuala Terengganus (166 km):

  1 Adam De Vos (Can) Rally Cycling                      3:58:18
  2 Daeyeon Kim (Kor) KSPO Bianchi Asia                    00:13
  3 Nik Mohd Hazwan Zulkiflie (Mas) Forca Amskins Racing
  4 Harrison Sweeny (Aus) Mitchelton-BikeExchange
  5 Anuar Manan (Mas) Forca Amskins Racing                 01:19
  6 Eric Young (USA) Rally Cycling
  7 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu
  8 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
  9 Dylan Page (Swi) Team Sapura Cycling
 10 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 11 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 12 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 13 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Postobon
 14 Metkel Eyob (Eri) Terengganu
 15 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton-BikeExchange
 16 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 17 Imam Arifin Muh (Ina) KFC
 18 Muhammad Elmi Jumari (Mas) Malaysia
 19 Artem Ovechkin (Rus) Terengganu
 20 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philippines
 21 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 22 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu
 23 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension Data
 24 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu
 25 Muhammad Zawawi Azman (Mas) Team Sapura Cycling
 26 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 27 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 28 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 29 Aiman Cahyadi (Ina) Team Sapura Cycling
 30 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 31 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 32 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 33 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
 34 Andris Vosekalns (Lat) Hengxiang
 35 Selamat Juangga (Ina) KFC
 36 Mohammad Saufi Mat Senan (Mas) Forca Amskins Racing
 37 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 38 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 39 Kaden Groves (Aus) St George
 40 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon
 41 Thomas Lebas (Fra) Kinan
 42 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 43 Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan
 44 Sam Crome (Aus) Bennelong Swisswellness
 45 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 46 Yikui Niu (Chn) Mitchelton-BikeExchange
 47 Brendon Davids (RSA) Bennelong Swisswellness
 48 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postobon
 49 Mathew Zenovich (NZl) St George
 50 Salvador Guardiola (Spa) Kinan
 51 Dylan Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness
 52 Muhammad Ameer Ahmad Kamal (Mas) Malaysia
 53 Morgan Smith (NZl) St George
 54 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 55 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 56 Benjamin Dyball (Aus) St George
 57 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) Team Sapura Cycling
 58 Alvaro Raul Duarte Sandoval (Col) Forca Amskins Racing
 59 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 60 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon
 61 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 62 Sungbaek Park (Kor) KSPO Bianchi Asia
 63 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 64 Wilmar Jahir Perez Munoz (Col) Team Sapura Cycling
 65 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang
 66 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 67 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
 68 Amir Mustafa Rusli (Mas) Forca Amskins Racing
 69 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 70 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 71 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 72 Joonyong Seo (Kor) KSPO Bianchi Asia
 73 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
 74 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 75 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon
 76 Dominic Perez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philippines
 77 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-BikeExchange
 78 Ryan Cavanagh (Aus) St George
 79 Victor Ni?o Corredor (Col) Team Sapura Cycling
 80 Drew Morey (Aus) Terengganu
 81 Ariya Phounsavath (Lao) Thailand
 82 John Ebsen (Den) Forca Amskins Racing
 83 Rustom Lim (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philippines
 84 Agung Sahbana (Ina) KFC
 85 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli-Sidermec
 86 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 87 Sarawut Sirironnachai (Tha) Thailand
 88 Muhammad Abdurrohman (Ina) KFC                         01:46
 89 Bo Wang (Chn) Hengxiang                                01:51
 90 Carmelo Franco Martinez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roa     01:59
 91 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton-BikeExchange
 92 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 93 Meng Yan (Chn) Hengxiang                               02:09
 94 Mahrus Ali (Ina) KFC                                   02:22
 95 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
 96 Thurakit Boonratanathanakorn (Tha) Thailand
 97 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang
 98 Hang Shi (Chn) Giant                                   02:29
 99 Muhamad Firdaus Awang (Mas) Malaysia                   02:31
100 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
101 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang                            02:37
102 Jay Dutton (Aus) St George
103 Azli Najmi Zulkefli (Mas) Malaysia                     02:39
104 Peerapol Chawchiangkwang (Tha) Thailand
105 Phuchong Saiudomsin (Tha) Thailand                     02:50
106 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF                      03:05
107 Seungwoo Choi (Kor) KSPO Bianchi Asia                  03:19
108 Muhammad Ameen Ahmad Kamal (Mas) Malaysia              03:22
109 Genki Yamamoto (Jpn) Kinan                             03:39
110 Sea Keong Loh (Mas) Thailand                           04:09
111 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
112 Sukho Kang (Kor) KSPO Bianchi Asia                     04:19
113 Abdul Gani (Ina) KFC                                   01:19
114 Muhammad Shaiful Adlan Mohd Shukri (Mas) Malaysia
115 Daniel Ven Carino (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike      04:57
116 Anthony Giacoppo (Aus) Bennelong Swisswellness         05:02
117 Joseph Cooper (NZl) Bennelong Swisswellness
118 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling                        01:19
119 Charles Bradley Huff (USA) Rally Cycling               05:08
120 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 05:14
121 Soonyeong Kwon (Kor) KSPO Bianchi Asia                 06:35
122 Liu Manduo (Chn) Giant
123 Arjay Peralta (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philippines
124 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       07:49
125 Kenji Nakanishi (Jpn) Kinan                            13:13
DNF Scott Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness
DSQ Zhiwen Chen (Chn) Giant

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

  1 Adam De Vos (Can) Rally Cycling                     12:45:31
  2 Nik Mohd Hazwan Zulkiflie (Mas) Forca Amskins Raci     00:14
  3 Harrison Sweeny (Aus) Mitchelton-BikeExchange          00:22
  4 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  01:19
  5 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     01:24
  6 Joonyong Seo (Kor) KSPO Bianchi Asia
  7 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    01:26
  8 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
  9 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 10 Thomas Lebas (Fra) Kinan                               01:27
 11 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike 
 12 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Postobon
 13 Yikui Niu (Chn) Mitchelton-BikeExchange
 14 Alvaro Raul Duarte Sandoval (Col) Forca Amskins Ra     01:28
 15 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon
 16 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang
 17 Dylan Page (Swi) Team Sapura Cycling                   01:29
 18 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postobon
 19 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       01:30
 20 Kaden Groves (Aus) St George
 21 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu
 22 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension Data
 23 Sam Crome (Aus) Bennelong Swisswellness
 24 Aiman Cahyadi (Ina) Team Sapura Cycling
 25 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 26 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 27 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 28 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 29 Artem Ovechkin (Rus) Terengganu
 30 Metkel Eyob (Eri) Terengganu
 31 Selamat Juangga (Ina) KFC
 32 Dylan Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness
 33 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 34 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 35 Salvador Guardiola (Spa) Kinan
 36 Sarawut Sirironnachai (Tha) Thailand
 37 Muhammad Zawawi Azman (Mas) Team Sapura Cycling
 38 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 39 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 40 Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan
 41 Eric Young (USA) Rally Cycling
 42 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 43 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon
 44 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 45 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 46 Muhammad Shaiful Adlan Mohd Shukri (Mas) Malaysia
 47 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) Team Sapura Cycling
 48 Brendon Davids (RSA) Bennelong Swisswellness
 49 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-BikeExchange
 50 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
 51 Benjamin Dyball (Aus) St George
 52 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 53 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 54 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 55 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 56 Wilmar Jahir Perez Munoz (Col) Team Sapura Cycling
 57 Rustom Lim (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philippines
 58 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 59 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli-Sidermec
 60 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 61 Mathew Zenovich (NZl) St George
 62 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
 63 Ariya Phounsavath (Lao) Thailand
 64 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 65 John Ebsen (Den) Forca Amskins Racing
 66 Drew Morey (Aus) Terengganu
 67 Agung Sahbana (Ina) KFC
 68 Victor Nino Corredor (Col) Team Sapura Cycling
 69 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 70 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
 71 Ryan Cavanagh (Aus) St George                          01:46
 72 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon     01:47
 73 Morgan Smith (NZl) St George                           01:51
 74 Muhammad Abdurrohman (Ina) KFC                         01:55
 75 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling                     02:10
 76 Carmelo Franco Martinez (Phi) 7 Eleven 
 77 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton-BikeExchange
 78 Thurakit Boonratanathanakorn (Tha) Thailand            02:33
 79 Peerapol Chawchiangkwang (Tha) Thailand                02:50
 80 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  02:58
 81 Phuchong Saiudomsin (Tha) Thailand                     03:01
 82 Azli Najmi Zulkefli (Mas) Malaysia                     03:15
 83 Hang Shi (Chn) Giant                                   03:40
 84 Daniel Ven Carino (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike      05:08
 85 Anthony Giacoppo (Aus) Bennelong Swisswellness         05:13
 86 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 06:28
 87 Jay Dutton (Aus) St George                             07:06
 88 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       08:10
 89 Daeyeon Kim (Kor) KSPO Bianchi Asia                    13:24
 90 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     14:33
 91 Anuar Manan (Mas) Forca Amskins Racing                 14:45
 92 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu
 93 Imam Arifin Muh (Ina) KFC
 94 Andris Vosekalns (Lat) Hengxiang
 95 Muhammad Elmi Jumari (Mas) Malaysia
 96 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 97 Muhammad Ameer Ahmad Kamal (Mas) Malaysia
 98 Dominic Perez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philippines
 99 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu
100 Abdul Gani (Ina) KFC
101 Mohammad Saufi Mat Senan (Mas) Forca Amskins Racing
102 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
103 Sungbaek Park (Kor) KSPO Bianchi Asia
104 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton-BikeExchange
105 Bo Wang (Chn) Hengxiang                                15:11
106 Meng Yan (Chn) Hengxiang                               15:35
107 Mahrus Ali (Ina) KFC                                   15:47
108 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang                           15:48
109 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
110 Muhamad Firdaus Awang (Mas) Malaysia                   15:57
111 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang                            16:03
112 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF                      16:31
113 Amir Mustafa Rusli (Mas) Forca Amskins Racing          16:39
114 Seungwoo Choi (Kor) KSPO Bianchi Asia                  16:45
115 Muhammad Ameen Ahmad Kamal (Mas) Malaysia              16:48
116 Genki Yamamoto (Jpn) Kinan                             17:05
117 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF                     17:35
118 Sea Keong Loh (Mas) Thailand
119 Sukho Kang (Kor) KSPO Bianchi Asia                     17:45
120 Joseph Cooper (NZl) Bennelong Swisswellness            18:28
121 Charles Bradley Huff (USA) Rally Cycling               18:34
122 Arjay Peralta (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Phil     20:01
123 Soonyeong Kwon (Kor) KSPO Bianchi Asia
124 Liu Manduo (Chn) Giant
125 Kenji Nakanishi (Jpn) Kinan                            26:39

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: