Mistrzostwa świata w 2020 prawdopodobnie w Holandii

peleton na podjeździe w Ardenach

Nie w północnych Włoszech, a w leżących na północy Holandii prowincjach Drenthe i Groningen, mają odbyć się szosowe mistrzostwa świata w 2020 roku.

Jedynym kandydatem do organizacji czempionatu była Vicenza, organizatorom z Wenecji Euganejskiej nie udało się jednak zapewnić gwarancji rządowych, ani zgromadzić wymaganego budżetu.

Holenderskie media informują, że wobec zaistniałej sytuacji podczas przełajowych mistrzostw świata w Valkenburgu Międzynarodowa Unia Kolarska zwróciła się do komitetu organizacyjnego planowanych na 2023 rok mistrzostw w Drenthe, z prośbą o przyspieszenie realizacji projektu o 3 lata.

Na początku kwietnia ma zostać udzielona oficjalna odpowiedź. Planowany budżet imprezy to 15-16 mln euro, z czego 10 mln powinny zapewnić zainteresowane prowincje, 2,5 mln ma spłynąć od Ministerstwa Zdrowia, Opieki Społecznej i Sportu, sponsorzy wyłożą pozostałe 3 mln euro.

W przeciwieństwie do Vicenzy trasy w Drenthe będą płaskie, za to z brukiem i możliwym wiatrem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: