Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski w składzie na E3 Harelbeke

plakat E3 Harelbeke w 2018

Team Sky ogłosił skład na kolejny flandryjski klasyk, zaplanowany na piątek Record Bank E3 Harelbeke. Do drużyny powołani zostali Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski.

"Wiśnia" po udanym belgijskim otwarciu - drugim miejscu w Omloop Het Nieuwsblad i ósmym w Kuurne-Bruksela-Kuurne - powrócił do peletonu w zeszłą sobotę. Jazdę na trasie Mediolan-San Remo zakończył jednak przedwcześnie. Upadł w strefie bufetu, a ból nadgarstka uniemożliwił mu kontynuowanie jazdy. Jak się później okazało uraz był niegroźny.

"Goły" w minionym tygodniu wspierał swoim doświadczeniem młody narybek Sky w belgijskich wyścigach Danilith Nokere Koerse i Handzame Classic.

W składzie "niebiańskich" obok naszych pojadą Ian Stannard, Dylan van Baarle, Gianni Moscon, Owain Doull i Christian Knees.

Stannard przed dwoma laty ukończył E3 na trzecim miejscu, za Michałem Kwiatkowskim i Peterem Saganem. Van Baarle w zeszłym sezonie finiszował po dziewiątą pozycję, a Wiśniowski przyjechał pięćdziesiąty czwarty.

Tegoroczny E3 będzie ponownie liczył 206 kilometrów z 15 "bergami" po drodze, w tym Paterbergiem i Oude Kwaremontem. Do obrony tytułu stanie Greg van Avermaet (BMC Racing).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: