Tour de Langkawi 2018: etap 1. Andrea Guardini najszybszy

Andrea Guardini 2018

Włoch Andrea Guardini (Bardiani CSF) wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap 23. edycji malezyjskiego wyścigu Tour de Langkawi.

Drugi był Koreańczyk Joonyong Seo (KSPO Bianchi Asia), trzeci Erytrejczyk Mekseb Debesay (Dimension Data), a Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) finiszował po 9. lokatę.

To 23 etap w dorobku Guardiniego w historii jego startów w Langkawi.

Wyniki 1. etapu Tour de Langkawi 2018 (2.HC), Kangar - Kulim (147,9 km):

  1 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                   3:29:04
  2 Joonyong Seo (Kor) KSPO Bianchi Asia Procycling
  3 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
  4 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  5 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
  6 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
  7 Kaden Groves (Aus) St George Continental
  8 Scott Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness
  9 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 10 Abdul Gani (Ina) KFC
 11 Zhiwen Chen (Chn) Giant
 12 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 13 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu
 14 Anuar Manan (Mas) Forca Amskins Racing
 15 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 16 Charles Bradley Huff (USA) Rally Cycling
 17 Andris Vosekalns (Lat) Hengxiang
 18 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu
 19 Sarawut Sirironnachai (Tha) Thailand Continental
 20 Dominic Perez (Phi) 7 Eleven - Cliqq
 21 Sam Crome (Aus) Bennelong Swisswellness
 22 Muhammad Shaiful Adlan Mohd Shukri (Mas) Malaysia
 23 Mahrus Ali (Ina) KFC
 24 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
 25 Aiman Cahyadi (Ina) Team Sapura Cycling
 26 Muhammad Ameer Ahmad Kamal (Mas) Malaysia
 27 Phuchong Saiudomsin (Tha) Thailand Continental
 28 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 29 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 30 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 31 Arjay Peralta (Phi) 7 Eleven - Cliqq
 32 Alvaro Raul Duarte Sandoval (Col) Forca Amskins Racing
 33 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 34 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 35 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 36 Muhammad Elmi Jumari (Mas) Malaysia
 37 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension Data
 38 Artem Ovechkin (Rus) Terengganu
 39 Dylan Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness
 40 Anthony Giacoppo (Aus) Bennelong Swisswellness
 41 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 42 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 43 Sukho Kang (Kor) KSPO Bianchi Asia Procycling
 44 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 45 Imam Arifin Muh (Ina) KFC
 46 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
 47 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 48 Thomas Lebas (Fra) Kinan
 49 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-BikeExchange
 50 Rustom Lim (Phi) 7 Eleven - Cliqq
 51 Sungbaek Park (Kor) KSPO Bianchi Asia Procycling
 52 Salvador Guardiola (Spa) Kinan
 53 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 54 Selamat Juangga (Ina) KFC
 55 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 56 Daeyeon Kim (Kor) KSPO Bianchi Asia Procycling
 57 Genki Yamamoto (Jpn) Kinan
 58 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon
 59 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 60 Harrison Sweeny (Aus) Mitchelton-BikeExchange
 61 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 62 Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan
 63 Peerapol Chawchiangkwang (Tha) Thailand Continental
 64 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 65 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) Team Sapura Cycling
 66 Muhamad Firdaus Awang (Mas) Malaysia
 67 Muhammad Zawawi Azman (Mas) Team Sapura Cycling
 68 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli-Sidermec
 69 Benjamin Dyball (Aus) St George Continental
 70 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 71 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 72 Morgan Smith (NZl) St George Continental
 73 Mohammad Saufi Mat Senan (Mas) Forca Amskins Racing
 74 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang
 75 Kenji Nakanishi (Jpn) Kinan
 76 Brendon Davids (RSA) Bennelong Swisswellness
 77 Metkel Eyob (Eri) Terengganu
 78 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 79 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postobon
 80 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon
 81 Nik Mohd Hazwan Zulkiflie (Mas) Forca Amskins Racing
 82 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 83 John Ebsen (Den) Forca Amskins Racing
 84 Meng Yan (Chn) Hengxiang
 85 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton-BikeExchange
 86 Wilmar Jahir Perez Mu?oz (Col) Team Sapura Cycling
 87 Bo Wang (Chn) Hengxiang
 88 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 89 Muhammad Abdurrohman (Ina) KFC
 90 Drew Morey (Aus) Terengganu
 91 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu
 92 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang
 93 Agung Sahbana (Ina) KFC
 94 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
 95 Ariya Phounsavath (Lao) Thailand Continental
 96 Joseph Cooper (NZl) Bennelong Swisswellness
 97 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
 98 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
 99 Soonyeong Kwon (Kor) KSPO Bianchi Asia Procycling
100 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
101 Amir Mustafa Rusli (Mas) Forca Amskins Racing
102 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Cliqq
103 Muhammad Ameen Ahmad Kamal (Mas) Malaysia
104 Zhihui Jiang (Chn) Mitchelton-BikeExchange
105 Daniel Ven Cari?o (Phi) 7 Eleven - Cliqq
106 Azli Najmi Zulkefli (Mas) Malaysia
107 Mathew Zenovich (NZl) St George Continental
108 Seungwoo Choi (Kor) KSPO Bianchi Asia Procycling
109 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang
110 Jay Dutton (Aus) St George Continental
111 Hang Shi (Chn) Giant
112 Victor Ni?o Corredor (Col) Team Sapura Cycling
113 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
114 Sea Keong Loh (Mas) Thailand Continental
115 Ryan Cavanagh (Aus) St George Continental
116 Carmelo Franco Martinez (Phi) 7 Eleven - Cliqq
117 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
118 Thurakit Boonratanathanakorn (Tha) Thailand Continental
119 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
120 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
121 Haiwang Liu (Chn) Giant                                00:45
122 Li Jiabao (Chn) Giant                                  00:54
123 Liu Manduo (Chn) Giant
124 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton-BikeExchange
125 Eric Young (USA) Rally Cycling
126 Dylan Page (Swi) Team Sapura Cycling
127 Yikui Niu (Chn) Mitchelton-BikeExchange
128 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon
129 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Postobon
130 Adam De Vos (Can) Rally Cycling

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                   3:28:52
  2 Joonyong Seo (Kor) KSPO Bianchi Asia Procycling        00:06
  3 Bo Wang (Chn) Hengxiang
  4 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    00:08
  5 Nik Mohd Hazwan Zulkiflie (Mas) Forca Amskins Racing
  6 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Post     00:09
  7 Muhammad Abdurrohman (Ina) KFC                         00:10
  8 Dylan Page (Swi) Team Sapura Cycling                   00:11
  9 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      00:12
 10 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 11 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 12 Kaden Groves (Aus) St George Continental
 13 Scott Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness
 14 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 15 Abdul Gani (Ina) KFC
 16 Zhiwen Chen (Chn) Giant
 17 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 18 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu
 19 Anuar Manan (Mas) Forca Amskins Racing
 20 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 21 Charles Bradley Huff (USA) Rally Cycling
 22 Andris Vosekalns (Lat) Hengxiang
 23 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu
 24 Sarawut Sirironnachai (Tha) Thailand Continental
 25 Dominic Perez (Phi) 7 Eleven - Cliqq
 26 Sam Crome (Aus) Bennelong Swisswellness
 27 Muhammad Shaiful Adlan Mohd Shukri (Mas) Malaysia
 28 Mahrus Ali (Ina) KFC
 29 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
 30 Aiman Cahyadi (Ina) Team Sapura Cycling
 31 Muhammad Ameer Ahmad Kamal (Mas) Malaysia
 32 Phuchong Saiudomsin (Tha) Thailand Continental
 33 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 34 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 35 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 36 Arjay Peralta (Phi) 7 Eleven - Cliqq
 37 Alvaro Raul Duarte Sandoval (Col) Forca Amskins Racing
 38 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 39 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 40 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 41 Muhammad Elmi Jumari (Mas) Malaysia
 42 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension Data
 43 Artem Ovechkin (Rus) Terengganu
 44 Dylan Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness
 45 Anthony Giacoppo (Aus) Bennelong Swisswellness
 46 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 47 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 48 Sukho Kang (Kor) KSPO Bianchi Asia Procycling
 49 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 50 Imam Arifin Muh (Ina) KFC
 51 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
 52 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 53 Thomas Lebas (Fra) Kinan
 54 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-BikeExchange
 55 Rustom Lim (Phi) 7 Eleven - Cliqq
 56 Sungbaek Park (Kor) KSPO Bianchi Asia Procycling
 57 Salvador Guardiola (Spa) Kinan
 58 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 59 Selamat Juangga (Ina) KFC
 60 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 61 Daeyeon Kim (Kor) KSPO Bianchi Asia Procycling
 62 Genki Yamamoto (Jpn) Kinan
 63 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon
 64 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 65 Harrison Sweeny (Aus) Mitchelton-BikeExchange
 66 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 67 Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan
 68 Peerapol Chawchiangkwang (Tha) Thailand Continental
 69 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 70 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) Team Sapura Cycling
 71 Muhamad Firdaus Awang (Mas) Malaysia
 72 Muhammad Zawawi Azman (Mas) Team Sapura Cycling
 73 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli-Sidermec
 74 Benjamin Dyball (Aus) St George Continental
 75 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 76 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 77 Morgan Smith (NZl) St George Continental
 78 Mohammad Saufi Mat Senan (Mas) Forca Amskins Racing
 79 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang
 80 Kenji Nakanishi (Jpn) Kinan
 81 Brendon Davids (RSA) Bennelong Swisswellness
 82 Metkel Eyob (Eri) Terengganu
 83 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 84 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postobon
 85 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon
 86 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 87 John Ebsen (Den) Forca Amskins Racing
 88 Meng Yan (Chn) Hengxiang
 89 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton-BikeExchange
 90 Wilmar Jahir Perez Mu?oz (Col) Team Sapura Cycling
 91 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 92 Drew Morey (Aus) Terengganu
 93 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu
 94 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang
 95 Agung Sahbana (Ina) KFC
 96 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
 97 Ariya Phounsavath (Lao) Thailand Continental
 98 Joseph Cooper (NZl) Bennelong Swisswellness
 99 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
100 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
101 Soonyeong Kwon (Kor) KSPO Bianchi Asia Procycling
102 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
103 Amir Mustafa Rusli (Mas) Forca Amskins Racing
104 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Cliqq
105 Muhammad Ameen Ahmad Kamal (Mas) Malaysia
106 Zhihui Jiang (Chn) Mitchelton-BikeExchange
107 Daniel Ven Cari?o (Phi) 7 Eleven - Cliqq
108 Azli Najmi Zulkefli (Mas) Malaysia
109 Mathew Zenovich (NZl) St George Continental
110 Seungwoo Choi (Kor) KSPO Bianchi Asia Procycling
111 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang
112 Jay Dutton (Aus) St George Continental
113 Hang Shi (Chn) Giant
114 Victor Nino Corredor (Col) Team Sapura Cycling
115 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
116 Sea Keong Loh (Mas) Thailand Continental
117 Ryan Cavanagh (Aus) St George Continental
118 Carmelo Franco Martinez (Phi) 7 Eleven - Cliqq
119 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
120 Thurakit Boonratanathanakorn (Tha) Thailand Continental
121 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
122 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
123 Liu Manduo (Chn) Giant
124 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton-BikeExchange
125 Eric Young (USA) Rally Cycling
126 Yikui Niu (Chn) Mitchelton-BikeExchange
127 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon
128 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
129 Haiwang Liu (Chn) Giant                                00:57
130 Li Jiabao (Chn) Giant                                  01:06

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: