Remont brukowych sektorów na trasie Paryż-Roubaix

Na trzy tygodnie przed Paryż-Roubaix trasa wciąż jeszcze nie jest gotowa na podjęcie kolarzy. Francuskie władze uwijają się w pocie czoła, by na czas zdążyć z remontami brukowych sektorów.

Za utrzymanie każdego z 29 brukowych sektorów na trasie z Paryża do Roubaix, z którymi przyjdzie się zmierzyć kolarzom podczas tegorocznej edycji „Piekła Północy”, odpowiada stowarzyszenie "Les Amis de Paris-Roubaix".

Zadaniem wolontariuszy pracujących przy "kocich łbach" jest doprowadzenie dróg do stanu, który nie będzie stwarzał dodatkowych zagrożeń podczas zbliżającego się wielkimi krokami Paryż-Roubaix.

W tym tygodniu prace były prowadzone na odcinku od Pont-Thibaut do sektora Ennevelin, którego początek zlokalizowany jest na 215. kilometrze. To dziewiąty od końca odcinek o brukowej nawierzchni czekający na uczestników 116. edycji najbardziej prestiżowego klasyku rozgrywanego nad Sekwaną.

Prace nad przywróceniem nawierzchni do należytego stanu prowadzone są także z myślą o 9. etapie Tour de France, podczas którego peleton pokona między innymi sektor Warlaing – Brillon. Zakres aktualnie prowadzonych robót został w dużej mierze wymuszony przez pogorszenie stanu bruku w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: