Tirreno-Adriatico 2018: etap 7. Triumf Michała Kwiatkowskiego, czasówka Dennisa

Michał Kwiatkowski z trójzębem w dłoniach

Michał Kwiatkowski (Team Sky) wygrał 53. edycję Tirreno-Adriatico, pierwszy raz w karierze sięgając po wyścig etapowy kategorii WorldTour.

Ostatni odcinek, jazda indywidualna na czas na dystansie 10 kilometrów w San Benedetto del Tronto, padła łupem Rohana Dennisa (BMC Racing), który o 4 sekundy pokonał Josa van Emdena (LottoNL-Jumbo) oraz o 8 sekund Jonathana Castroviejo (Team Sky).

Kolarze rywalizowali na dobrze znanym, płaskim i nieskomplikowanym technicznie odcinku w nadmorskim San Benedetto del Tronto. Pogoda początkowo sprzyjała, było ciepło i słonecznie, w ostatniej godzinie zawitał wiatr i przelotny opad deszczu.

Kwiatkowski wyruszył na trasę ostatni, posiadając w zapasie 3 sekundy nad Damiano Caruso (BMC Racing), który jako jedyny realnie zagrażał naszemu zawodnikowi.

Polak na jedynym punkcie pomiaru czasu, usytuowanym przed 4 kilometrem, był szybszy od Włocha o 6 sekund. Druga część trasy nie odwróciła wyników, na mecie „Kwiato” powiększył różnicę do 21 sekund, pieczętując swój sukces w „wyścigu dwóch mórz”.

Wyniki 7. etapu Tirreno-Adriatico 2018 (2.WT), San Benedetto del Tronto (10,05 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     11:15
  2 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      00:03
  3 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    00:07
  4 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     00:08
  5 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           00:12
  6 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                 00:13
  7 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      00:13
  8 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  00:16
  9 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      00:18
 10 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         00:18
 11 Chris Froome (GBr) Team Sky                            00:19
 12 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      00:20
 13 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          00:22
 14 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    00:22
 15 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    00:22
 16 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  00:22
 17 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     00:23
 18 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  00:23
 19 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       00:24
 20 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    00:24
 21 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                        00:25
 22 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      00:26
 23 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates                  00:28
 24 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          00:29
 25 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     00:30
 26 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      00:30
 27 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                  00:30
 28 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      00:33
 29 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            00:33
 30 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              00:36
 31 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  00:37
 32 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 00:37
 33 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      00:38
 34 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  00:39
 35 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   00:39
 36 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac         00:40
 37 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   00:41
 38 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   00:41
 39 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     00:42
 40 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                00:43
 41 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     00:44
 42 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     00:44
 43 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                      00:45
 44 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    00:46
 45 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                00:46
 46 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                        00:47
 47 Jaime Roson (Spa) Movistar Team                        00:48
 48 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       00:48
 49 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida               00:50
 50 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:50
 51 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    00:52
 52 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    00:52
 53 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           00:52
 54 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   00:53
 55 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                  00:54
 56 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      00:54
 57 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        00:55
 58 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     00:55
 59 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    00:55
 60 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               00:56
 61 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        00:57
 62 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    00:57
 63 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  00:57
 64 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  00:58
 65 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                   00:58
 66 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   00:59
 67 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                00:59
 68 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     00:59
 69 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       01:00
 70 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      01:03
 71 Eduard Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     01:03
 72 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        01:03
 73 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    01:03
 74 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       01:04
 75 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               01:04
 76 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                    01:05
 77 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               01:06
 78 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    01:07
 79 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ                    01:07
 80 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  01:08
 80 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 82 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   01:08
 83 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     01:09
 84 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  01:09
 85 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    01:10
 86 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    01:10
 87 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        01:10
 88 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                        01:10
 89 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:11
 90 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                01:12
 91 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     01:12
 92 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    01:13
 93 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       01:13
 94 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  01:14
 95 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          01:14
 96 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       01:15
 97 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           01:16
 98 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           01:16
 99 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     01:22
100 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                01:25
101 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          01:26
102 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   01:27
103 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    01:27
104 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo              01:27
105 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      01:27
106 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                    01:29
107 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        01:31
108 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         01:34
109 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   01:34
110 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:34
111 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     01:34
112 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       01:36
113 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    01:38
114 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     01:38
115 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      01:38
116 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            01:39
117 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                  01:40
118 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      01:42
119 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        01:42
120 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     01:44
121 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovin     01:44
122 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 01:47
123 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    01:47
124 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    01:47
125 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         01:48
126 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     01:49
127 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             01:52
128 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         01:54
129 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 01:56
130 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa O     01:56
131 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      01:59
132 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     02:01
133 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      02:07
134 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    02:24
135 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     02:26
DNS Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
DNS Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
DNS Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
DNS Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                   25:32:56
  2 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   00:24
  3 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          00:32
  4 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                        01:06
  5 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      01:10
  6 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                        01:13
  7 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    01:15
  8 Jaime Roson (Spa) Movistar Team
  9 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     01:16
 10 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac         01:22
 11 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   01:59
 12 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      02:02
 13 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   02:31
 14 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                02:34
 15 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  03:07
 16 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               03:27
 17 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    03:51
 18 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    03:56
 19 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     04:23
 20 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                04:41
 21 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa O     05:21
 22 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   06:26
 23 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida               06:34
 24 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     08:29
 25 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               08:35
 26 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  08:44
 27 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     08:47
 28 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   08:58
 29 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      09:01
 30 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                      09:18
 31 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  10:47
 32 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           11:06
 33 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     12:31
 34 Chris Froome (GBr) Team Sky                            13:31
 35 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    13:33
 36 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   15:21
 37 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       15:39
 38 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    16:23
 39 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      16:47
 40 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  18:16
 41 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  18:17
 42 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                  18:44
 43 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       19:31
 44 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    19:46
 45 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
 46 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  19:47
 47 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      19:52
 48 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         20:05
 49 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      21:39
 50 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      21:47
 51 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    22:46
 52 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        22:48
 53 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           23:12
 54 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     24:16
 55 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    25:26
 56 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 26:39
 57 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      27:48
 58 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              27:49
 59 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   27:53
 60 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    28:10
 61 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    28:13
 62 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    28:20
 63 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        28:26
 64 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     28:40
 65 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          28:48
 66 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     28:57
 67 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 29:30
 68 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                 31:22
 69 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                    31:23
 70 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      31:25
 71 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      31:55
 72 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  32:50
 73 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                33:27
 74 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      34:04
 75 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   34:22
 76 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  35:41
 77 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  35:59
 78 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  36:29
 79 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     36:39
 80 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    36:44
 81 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        37:19
 82 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        37:36
 83 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               37:53
 84 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 38:41
 85 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    38:59
 86 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    40:07
 87 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          40:09
 88 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    40:45
 89 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                  41:55
 90 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                42:01
 91 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ                    44:24
 92 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     44:33
 93 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           45:20
 94 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                        45:27
 95 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            45:31
 96 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           45:42
 97 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          45:49
 98 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo              46:16
 99 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     46:36
100 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             47:07
101 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     47:17
102 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    47:20
103 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    48:49
104 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   48:54
105 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                   49:59
106 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      51:11
107 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                  51:58
108 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       52:28
109 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     52:39
110 Eduard Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     52:44
111 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                53:25
112 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 54:17
113 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       54:21
114 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    54:26
115 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     55:14
116 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         55:52
117 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     56:29
118 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    56:55
119 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         57:01
120 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovin     57:38
121 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       57:39
122 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       58:10
123 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         58:11
124 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            58:50
125 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                     01:00:36
126 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                  01:00:42
127 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                 01:01:20
128 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac      01:01:25
129 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                    01:02:09
130 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   01:02:17
131 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  01:02:39
132 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates               01:03:17
133 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     01:03:19
134 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              01:03:57
135 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   01:17:04

Klasyfikacja punktowa

  1 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia          33 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          30
  3 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                       24
  4 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         24
  5 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                           21
  6 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                           20
  7 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                         16
  8 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                         14
  9 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac            13
 10 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        12

Klasyfikacja górska

  1 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi        35 pkt
  2 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia          25
  3 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                       20
  4 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                           15
  5 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                          10
  6 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                          8
  7 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                          8
  8 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovin         8
  9 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                         7
 10 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                       7

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                     25:34:02
  2 Jaime Roson (Spa) Movistar Team                        00:09
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               02:21
  4 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           22:06
  5 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 28:24
  6 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                32:21
  7 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               36:47
  8 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 37:35
  9 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          39:03
 10 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                  40:49
 11 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ                    43:18
 12 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           44:14
 13 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                        44:21
 14 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     45:30
 15 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   47:48
 16 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      50:05
 17 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                52:19
 18 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 53:11
 19 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       53:15
 20 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     54:08
 21 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       56:33
 22 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       57:04
 23 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        59:30
 24 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                    01:01:03
 25 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  01:01:33
 26 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates               01:02:11
 27 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              01:02:51

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                     76:02:04
  2 Team Sky                                               00:39
  3 Bahrain-Merida                                         00:43
  4 Bora-Hansgrohe                                         01:41
  5 UAE Team Emirates                                      02:52
  6 Katusha-Alpecin                                        04:55
  7 Movistar Team                                          09:02
  8 Quick-Step Floors                                      09:16
  9 BMC Racing Team                                        16:29
 10 EF Education First-Drapac                              20:00
 11 Lotto Soudal                                           22:26
 12 Mitchelton-Scott                                       23:11
 13 GFC                                                    28:28
 14 Dimension Data                                         28:50
 15 LottoNL-Jumbo                                          28:52
 16 AG2R La Mondiale                                       34:53
 17 Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini                        39:18
 18 Gazprom-Rusvelo                                        54:14
 19 Trek-Segafredo                                         59:30
 20 Israel-Cycling Academy                              01:04:33
 21 Wilier Triestina-Selle Italia                       01:11:30
 22 Team Sunweb                                         01:48:08

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

  1. Apollo

    13 marca 2018, 16:19 o 16:19

    Brawo Michał !!! Gratulacje !!!

  2. edek

    13 marca 2018, 16:42 o 16:42

    Kwiato to jest Wielki Mistrz! Teraz czas na TdF!

  3. mirafm

    14 marca 2018, 09:41 o 09:41

    im bardzie słabo idzie innym sky-owcom tym Kwiato ma większe szanse... tak tylko może być robolem w brytolskim zaprzęgu... szkoda takiego wielkiego kolarza... eeechh... marzyła by się jakaś polska silna grupa... CCC za mało... szkoda...

  4. drumandi

    15 marca 2018, 07:06 o 07:06

    Super !!! Brawo !!! Gratulacje !!!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: