Tirreno-Adriatico 2018: etap 6. Marcel Kittel na krzywej wznoszącej

Marcel Kittel po nerwowej końcówce wygrał w Fano nad Adriatykiem szósty etap wyścigu Tirreno-Adriatico.

Niemiecki sprinter na finiszu pokonał mistrza świata Petera Sagana (Bora-hansgrohe) oraz Maximiliano Richeze (Quick-Step Floors).

W klasyfikacji generalnej nie zaszły ważne zmiany, na prowadzeniu pozostał Michał Kwiatkowski (Team Sky).

Przedostatni odcinek "wyścigu dwóch mórz" liczył zaledwie 153 kilometry, w pierwszej części prowadząc po większych pagórkach, końcówka była niemal płaska. W akcji zawiązanej tuż po starcie miejsce znaleźli Markus Burghardt (Bora-hansgrohe), Krists Neilands (Israel Cycling Academy), Jacopo Mosca (Wilier Triestina-Selle Italia) i Artem Nych (Gazprom-RusVelo).

Zespoły ze sprinterami w składzie nie pozwoliły uciekinierom na rozwinięcie skrzydeł, przewaga zbliżyła się zaledwie do 4 minut. W pościg początkowo angażowała się formacja LottoNL-Jumbo, później Quick-Step Floors i Katusha-Alpecin.

Niespełna 80 kilometrów przed metą Burghardt pożegnał maruderów, obejmując samotne prowadzenie. Kwiatkowski próbował zapolować na bonifikatę, ale Greg Van Avermaet i Paddy Bevin z BMC, byli szybsi na lotnej premii.

Ucieczka mistrza Niemiec dobiegła końca 20 kilometrów przed kreską. Peleton zbliżał się do celu i był już myślami przy końcowym sprincie, gdy Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) liznął koło kolarza jadącego przed nim i doprowadził do sporej kraksy. Z tyłu pozostał Peter Sagan, który musiał włożyć sporo sił na powrót do peletonu.

Czoło grupy opanowali kolarze Katusha-Alpecin i Quick-Step Floors. Na kreskę ruszyli Kittel i Richeze, a z ich prawej strony wyskoczył Sagan. Mistrz świata był bliski zwycięstwa, jednak nie zdołał wyprzedzić niemieckiego sprintera.

Wyniki 6. etapu Tirreno-Adriatico 2018 (2.WT), Numana - Fano (153 km):

  1 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                  3:49:54
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  3 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
  4 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
  5 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
  6 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
  7 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
  8 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
  9 Eduard Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 10 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 11 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 12 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
 13 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
 14 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 15 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 16 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 17 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 18 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 19 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 20 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 21 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 22 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 23 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 24 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
 25 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 26 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 27 Jaime Roson (Spa) Movistar Team
 28 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 29 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 30 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 31 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 32 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 33 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 34 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 35 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 36 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 37 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 38 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 39 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 40 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 41 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
 42 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 43 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 44 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 45 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 46 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 47 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
 48 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 49 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 50 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida
 51 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 52 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 53 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 54 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 55 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 56 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 57 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 58 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 59 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 60 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 61 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 62 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 63 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 64 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 65 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
 66 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 67 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 68 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
 69 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 70 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 71 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 72 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
 73 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  00:45
 74 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   00:50
 75 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 76 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
 77 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 78 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 79 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     00:57
 80 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                01:04
 81 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 82 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 83 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      01:05
 84 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 85 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 86 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   01:11
 87 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 88 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     01:16
 89 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        01:18
 90 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 01:27
 91 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                   01:29
 92 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 93 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      01:40
 94 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                  01:47
 95 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               01:49
 96 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   01:52
 97 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 98 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        01:58
 99 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
100 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
101 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           02:11
102 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
103 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      02:24
104 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
105 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    02:55
106 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     03:39
107 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
108 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
109 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
110 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
111 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
112 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
113 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
114 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
115 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
116 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
117 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  04:31
118 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
119 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
120 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
121 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
122 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
123 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
124 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
125 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
126 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
127 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
128 Chris Froome (GBr) Team Sky
129 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           04:54
130 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
131 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                  05:24
132 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    07:15
133 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
134 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 07:55
135 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
136 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            08:36
137 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
138 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
139 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          08:38
DNS Leopold Konig (Cze) Bora-Hansgrohe
DNS Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
DNF Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
DNF Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
DNF Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                   25:21:22
  2 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   00:03
  3 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                        00:23
  4 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          00:29
  5 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac         00:34
  6 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      00:36
  7 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    00:37
  8 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                        00:39
  9 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     00:41
 10 Jaime Roson (Spa) Movistar Team                        00:47
 11 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      01:19
 12 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   01:20
 13 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                01:42
 14 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   01:43
 15 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    02:24
 16 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               02:42
 17 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  02:50
 18 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa O     03:45
 19 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    03:51
 20 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     04:01
 21 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                04:17
 22 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   05:55
 23 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida               06:04
 24 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     07:05
 25 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     07:37
 26 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  07:55
 27 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               07:59
 28 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   08:38
 29 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                      08:52
 30 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      09:03
 31 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  10:08
 32 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           10:33
 33 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     12:07
 34 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    13:01
 35 Chris Froome (GBr) Team Sky                            13:31
 36 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       14:44
 37 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   14:48
 38 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    15:33
 39 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      16:37
 40 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                  17:23
 41 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  17:38
 42 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  18:14
 43 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       18:51
 44 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    18:53
 45 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     19:43
 46 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      19:45
 47 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  19:50
 48 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         20:07
 49 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      21:28
 50 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      21:46
 51 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        22:04
 52 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    22:43
 53 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     22:57
 54 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           23:20
 55 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    24:08
 56 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 25:12
 57 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      26:09
 58 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   26:46
 59 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    27:23
 60 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    27:30
 61 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              27:32
 62 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    27:38
 63 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     27:42
 64 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        27:49
 65 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     27:51
 66 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 28:39
 67 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 68 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      30:08
 69 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                    30:13
 70 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                 31:29
 71 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      31:41
 72 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  32:02
 73 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                32:22
 74 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      32:56
 75 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   33:08
 76 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    33:55
 77 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  34:47
 78 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  35:40
 79 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   36:19
 80 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        36:24
 81 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  36:26
 82 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        36:44
 83 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    36:55
 84 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    36:56
 85 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     36:59
 86 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               37:06
 87 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 38:23
 88 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    38:40
 89 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          39:14
 90 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    40:01
 91 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                  41:21
 92 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                41:34
 93 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               41:46
 94 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    43:10
 95 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ                    43:36
 96 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     43:53
 97 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            44:11
 98 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           44:24
 99 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          44:42
100 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           44:46
101 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo              45:08
102 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     45:12
103 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                        45:22
104 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             45:35
105 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     46:14
106 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    47:17
107 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    48:17
108 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   48:32
109 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                   49:20
110 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      50:58
111 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                  51:48
112 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       51:59
113 Eduard Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     52:01
114 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     52:15
115 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                52:45
116 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 53:03
117 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       53:04
118 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    54:00
119 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         54:38
120 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     55:00
121 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     55:26
122 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         55:27
123 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    55:47
124 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovin     56:14
125 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         56:43
126 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       56:45
127 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       58:06
128 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            58:37
129 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        59:46
130 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                  01:00:32
131 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  01:00:33
132 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                 01:00:35
133 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   01:00:55
134 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac      01:01:04
135 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                    01:01:25
136 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     01:01:57
137 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              01:02:21
138 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates               01:03:09
139 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   01:15:45

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Apollo

    12 marca 2018, 19:48 o 19:48

    To co zrobił dziś Sagan to jakiś kosmos jest !!!
    Facet gonił prowadzących jakby mu najcenniejsza rzecz w życiu ukradli !!! Jeżeli Cancelara miałby dziś używać motodopingu to musiałby zamontować w rowerze silnik od Junaka by jechać koło w koło z Peterem !!!. :):)

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: