Poprawione przepisy kwalifikacji do mistrzostw świata w kolarstwie szosowym

peleton MŚ w szpalerze widzów

W mniejszych składach osobowych wystąpią czołowe reprezentacje kraju, podczas najbliższych mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w Innsbrucku (23-30 września).

Międzynarodowa Unia Kolarska zmieniła zasady kwalifikacji do szosowego czempionatu elity mężczyzn. I tak dziesięć najwyżej sklasyfikowanych państw w rankingu światowym na dzień 12 sierpnia wystawi 8-osobowe drużyny, zamiast dotychczasowych 9-osobowych.

Reprezentacje z miejsc 11-20 w rankingu światowym pozostaną przy składach 6-osobowych, pozycja 21-30 da prawo wystawienia 4 zawodników, a 31-50 – jednego kolarza.

Dodatkowo, prawo startu otrzyma zawodnik, którego reprezentacja nie zakwalifikuje się na podstawie klasyfikacji narodów, a w klasyfikacji indywidualnej rankingu światowego zmieści się w pierwszej dwusetce.

Obrońca tytułu mistrza świata, mistrz kontynentalny oraz mistrz olimpijski (tu wyłącznie w roku zdobycia tytułu) zostaną dopuszczeni do startu bez wliczania ich w limit danej reprezentacji.

Kraj organizatora mistrzostw świata ma prawo wystawić 6-osobową drużynę.

Reprezentacje kobiet będą kwalifikowane na dotychczasowych zasadach. Kraj na pozycji 1-5 otrzyma 7 miejsc, 6-15 – 6, a 16-20 – 5.

W konkurencji jazdy indywidualnej na czas każda reprezentacja dostanie do rozdysponowania dwa miejsca.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. edek

    11 marca 2018, 14:42 o 14:42

    Bardzo dobra modyfikacja! 9 i 6 to był zbyt duży rozrzut

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: