Tirreno-Adriatico 2018: etap 4. Landa przed Rafałem Majką. Kwiatkowski wiceliderem

Mikel Landa zwycięża

Mikel Landa (Movistar) wygrał w stacji narciarskiej SassoTetto królewski etap wyścigu Tirreno-Adriatico, wyprzedzając na ostatnich metrach Rafała Majkę (Bora-hansgrohe).

Podium uzupełnił George Bennett (LottoNL-Jumbo), a na pozycję lidera wskoczył Damiano Caruso (BMC Racing), wyprzedzając Michała Kwiatkowskiego (Team Sky).

Profil czwartego, ponownie bardzo długiego odcinka (219 km), najeżony był krótkimi podjazdami, a na koniec czekała kolarzy wspinaczka pod SassoTetto (10,6 km, 7,4 %). Pogoda sprzyjała zawodom, było w miarę ciepło i słonecznie.

Ucieczkę dnia zawiązali Jacopo Mosca (Wilier-Selle Italia), Nicola Bagioli (Nippo-Fantini), Mads Pedersen (Trek-Segafredo), Antoine Duchesne (Groupama-FDJ), Krists Neilands (Israel Cycling Academy) i Aleksandr Vlasov (Gazprom-Rusvelo), wypracowując 6 minut przewagi. Peleton prowadził Team Sky, w składzie którego jechał lider wyścigu Geraint Thomas.

Straty powoli topniały, 20 kilometrów przed metą do 2:40. Tempo zaczęła podkręcać ekipa Mitchelton-Scott, którą następnie zmieniła Astana.

Najdłużej na prowadzeniu utrzymali się Vlasov i mistrz Łotwy Krists Neilands, wchłonięci dopiero na końcowym podjeździe, niespełna 8 kilometrów przed celem.

Astanowcy nie schodzili z prowadzenia, wykonując selekcję do tyłu. W niespełna 30-osobowej czołówce wysoko jechali Rafał Majka i Michał Kwiatkowski.

5,4 kilometra przed metą zaatakował wreszcie Miguel Angel Lopez (Astana), chwilę potem ruszył Fabio Aru (UAE Team Emirates), do którego podłączył się Majka, przyspieszył również Ben Hermans (Israel Cycling Academy).

4,5 kilometra przed kreską Majka pierwszy dołączył do Kolumbijczyka, dojechali również Aru i Hermans. Czwórka zyskała kilkanaście sekund.

3,8 kilometra przed metą Polak depnął mocniej, obejmując samotne prowadzenie. Lopez starał się przeskoczyć do kolarza Bora-hansgrohe, ale zapłacił za to kolapsem. Z tyłu do pracy przystąpił Kwiatkowski, a atak wyprowadził Mikel Landa.

Chris Froome (Team Sky) zaczął powoli spływać z grupy lidera. Kwiatkowski nadal dyktował tempo, utrzymując stratę około 20 sekund. Landa, Aru i Hermans dopadli Majkę na 2 kilometry przed metą.

Gerianta Thomasa nagle zatrzymał defekt. Po powrocie na rower starał się mu pomóc Froome. Tymczasem na ostatnim kilometrze George Bennett dojechał do grupy Majki.

Majka na finiszu trzymał się za Bennettem, wyszedł nawet na czoło, ale szybszy Landa wyprzedził go przed ostatnim zakrętem, sięgając po etap. Kwiatkowski finiszował w grupie faworytów, awansują na pozycję wicelidera wyścigu.

Wyniki 4. etapu Tirreno-Adriatico 2018 (2.WT), Foligno - SassoTetto (219 km):

  1 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                      6:22:13
  2 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
  3 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
  4 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:06
  5 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
  6 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
  7 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
  8 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
  9 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 10 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 11 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 12 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 13 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 14 Jaime Roson (Spa) Movistar Team                        00:14
 15 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    00:18
 16 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   00:26
 17 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 18 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 19 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini 00:33
 20 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          00:40
 21 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    01:03
 22 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 23 Chris Froome (GBr) Team Sky                            01:10
 24 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  01:51
 25 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    02:06
 26 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida               02:11
 27 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 28 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    02:51
 29 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  03:21
 30 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 31 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
 32 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 33 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   04:05
 34 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 35 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     04:12
 36 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
 37 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 38 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 39 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         04:44
 40 Leopold Konig (Cze) Bora-Hansgrohe                     05:43
 41 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 42 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 43 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 44 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                  06:01
 45 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               06:10
 46 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      07:14
 47 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                07:27
 48 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    07:36
 49 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    07:59
 50 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
 51 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    08:03
 52 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 08:27
 53 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 09:25
 54 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      09:53
 55 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 56 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    10:19
 57 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  10:58
 58 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
 59 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    11:52
 60 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 61 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 62 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     12:11
 63 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 64 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 65 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 66 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 67 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           12:53
 68 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    13:38
 69 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      14:00
 70 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 14:06
 71 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 72 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 73 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 74 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ
 75 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 76 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 77 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ
 78 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 79 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 80 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 81 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 82 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 83 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 84 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  16:01
 85 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 86 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
 87 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 88 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
 89 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 90 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 91 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 92 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team
 93 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 94 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
 95 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
 96 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
 97 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 98 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 99 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
100 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    16:56
101 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               17:16
102 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     17:28
103 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         17:34
104 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
105 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    18:32
106 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
107 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
108 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
109 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
110 Chad Haga (USA) Team Sunweb
111 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
112 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
113 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
114 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
115 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
116 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
117 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
118 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
119 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
120 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
121 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
122 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
123 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
124 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
125 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    18:46
126 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
127 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      19:35
128 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     20:01
129 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       22:48
130 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     22:50
131 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
132 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo
133 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
134 Eduard Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
135 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
136 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
137 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
138 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
139 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
140 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
141 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
142 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
143 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
144 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
145 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
146 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
147 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
DNF Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
DNF Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
DNF Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
DNF Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                17:14:49
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      00:01
  3 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                      00:11
  4 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                        00:20
  5 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          00:26
  6 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac         00:31
  7 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     00:33
  8 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    00:34
  9 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                        00:36
 10 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:41
 11 Jaime Roson (Spa) Movistar Team                        00:44
 12 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:45
 13 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   00:50
 14 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 15 Chris Froome (GBr) Team Sky                            00:59
 16 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   01:01
 17 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    01:50
 18 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    02:01
 19 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               02:02
 20 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     02:19
 21 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini 02:38
 22 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  02:42
 23 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     03:27
 24 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               03:43
 25 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                03:58
 26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    04:05
 27 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida               04:14
 28 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   04:48
 29 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
 30 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    05:14
 31 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 32 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   05:21
 33 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                      06:18
 34 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  06:31
 35 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               06:52
 36 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           08:43
 37 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  09:28
 38 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         10:28
 39 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           10:39
 40 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                  10:47
 41 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                11:07
 42 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     11:33
 43 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   12:22
 44 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 12:52
 45 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       12:54
 46 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      13:15
 47 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      13:16
 48 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    14:18
 49 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  14:27
 50 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  15:29
 51 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    15:34
 52 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    16:07
 53 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   16:52
 54 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  17:04
 55 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  17:40
 56 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      17:42
 57 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    17:46
 58 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 17:49
 59 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       19:00
 60 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     19:09
 61 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    19:44
 62 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    19:46
 63 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      19:56
 64 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                        20:40
 65 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    20:58
 66 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        21:02
 67 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     21:07
 68 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 21:09
 69 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo              21:18
 70 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                    21:22
 71 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  22:02
 72 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
 73 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      22:22
 74 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        22:29
 75 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      22:39
 76 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    22:51
 77 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    23:01
 78 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   23:07
 79 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                 23:42
 80 Leopold Konig (Cze) Bora-Hansgrohe                     23:45
 81 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ                    24:10
 82 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     24:27
 83 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               24:30
 84 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           24:35
 85 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                24:36
 86 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   25:15
 87 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        25:20
 88 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  25:36
 89 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        25:40
 90 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini   25:46
 91 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    25:51
 92 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               25:58
 93 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     26:01
 94 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              26:25
 95 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     26:48
 96 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          27:06
 97 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     27:08
 98 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    27:16
 99 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    27:36
100 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                   27:40
101 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     28:18
102 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          28:20
103 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   28:21
104 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          28:28
105 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    28:31
106 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         28:37
107 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  28:42
108 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      29:12
109 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       29:17
110 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    29:30
111 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            29:50
112 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    30:25
113 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     30:59
114 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            31:30
115 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovin     31:32
116 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                  31:33
117 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                  31:37
118 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       31:41
119 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    31:51
120 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      32:16
121 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         32:29
122 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                32:34
123 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       32:40
124 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 32:52
125 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac         33:38
126 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini   33:59
127 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 34:15
128 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     34:18
129 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      34:34
130 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    34:51
131 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         35:16
132 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    35:46
133 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     35:50
134 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                    35:53
135 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       36:34
136 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      37:05
137 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              37:14
138 Eduard Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     37:45
139 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
140 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo                      37:53
141 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       37:55
142 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      38:22
143 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        39:35
144 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     40:02
145 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        40:32
146 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      46:58
147 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates                  48:26

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

14 Comments

  1. Apollo

    10 marca 2018, 17:17 o 17:17

    Kwiatkowski napewno jest drugi w GC ?

    • Eddie

      10 marca 2018, 17:25 o 17:25

      Tak. Przyjechał 11. za Uranem, tylko makarony ślepe. Widać na filmiku.

    • Anesca

      11 marca 2018, 09:35 o 09:35

      Napisał na fb, że zmieniał rower i dlatego początkowo nie było go w klasyfikacji.

  2. vip

    10 marca 2018, 17:35 o 17:35

    Ciekawe czy niejaki Gaviria pytał się po dzisiejszym etapie ''co tam robił Kwiatkowski''?

    • trala

      10 marca 2018, 18:53 o 18:53

      Wychodzi na to, że niepotrzebnie hejtowaliśmy Gavirię. Kwiato faktycznie rośnie nam na górala 🙂

  3. edek

    10 marca 2018, 18:37 o 18:37

    Chudy astmatyk ze smoczkiem nareszcie zostaje czyli Kwiato liderem na TdF

    • dawid

      10 marca 2018, 19:07 o 19:07

      raczej Thomas kolego

      • Michal

        10 marca 2018, 21:36 o 21:36

        Nawet jeśli to Thomas wywali się 3 razy, złapie gumę na co drugim etapie i pewnie jeszcze kilka razy spadnie mu łańcuch. Rola rezerwowego lidera przy Thomasie nie jest zła 😉

    • ma

      11 marca 2018, 19:59 o 19:59

      Nie zapomnij że ten "astmatyk" jest od wyścigów 3-tygodniowych i zapewne wygra Giro.
      Tutaj jadą na Thomasa-w Portugali też jechali na niego a jak się to skończyło widzieliśmy.
      Jeżeli Frome nie wystartuje w Itali i pojadą na Thomasa wszystko może się zdarzyć i skay nie wygra.

  4. Apollo

    11 marca 2018, 11:13 o 11:13

    Druga gwiazda Movistaru powoli zaczyna błyszczeć. Z niecierpilowością czekam na starty Quintany !!!

    • edek

      11 marca 2018, 13:20 o 13:20

      Quintana? A co cię z nim łączy? To równie bez sensu jak dzieciaki w koszulkach Ronaldo czy Messiego

      • Mcjs

        11 marca 2018, 16:59 o 16:59

        Edek, a ch*j Ci do tego komu Apollo kibicuje. Tak samo jak dzieciaki w koszulkach Ronaldo czy Messiego. Z tego co mi wiadomo, to wciąż żyjemy w wolnym kraju i można się interesować kimś więcej niż Polakami. Adminów przepraszam za język, ale nie wytrzymałem.

      • Apollo

        12 marca 2018, 19:53 o 19:53

        Edek chyba rentę dostałeś i Cię szlag trafił jak co miesiąc. Wyluzuj. Ale odpowiem Ci co mnie łączy z el Condorem; jazda na rowerze !

  5. edek

    11 marca 2018, 18:34 o 18:34

    Mcjs młody pewnie jesteś i nie pamiętasz pięknych europejskich pucharów w piłce nożnej. Cudowna zabawa. Do czasu gdy LM i prawo Bosmana tego nie zarznęły. A dlaczego tak się stało to pogłówkuj. Stad dzieci w takich koszulkach to korpoprodukty, a sympatia do Indiana śmieszna

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: