Paryż-Nicea 2018: etap 6. Sukces Rudy’ego Molarda

Rudy Molard na mecie

Rudy Molard (Gropuama-FDJ) po ataku z czołowej grupy okazał się najlepszy na mecie szóstego odcinka "wyścigu ku słońcu" - Paryż-Nicea.

Francuz pokonał na trudnej końcówce Tima Wellensa (Lotto-Soudal) i Juliana Alaphilippe’a (Quick-Step Floors). Liderem wyścigu pozostał Luis Leon Sanchez (Astana).

Pierwszy z trzech decydujących dla wyników etapów na dystansie 192 kilometrów prowadził przez pięć górskich premii pierwszej i drugiej kategorii, skoncentrowanych w drugiej części trasy.

Po serii akcji zaczepnych zawiązała się akcja, w której początkowo brało udział 13 kolarzy: Lars Bak (Lotto-Soudal), Amael Moinard (Fortuneo), Paul Martens (Lotto-Jumbo), Cyril Lemoine (Cofidis), Tom Scully (Education First), Fabien Grellier (Direct Energie), Alexander Kristoff (UAE Team Emirates), Nils Politt (Katusha-Alpecin), Dylan Teuns (BMC Racing Team), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Arnaud Demare (Groupama-FDJ), Carlos Barbero (Movistar) i Bert Van Lerberghe (Cofidis).

Peleton nie chciał dać rozpędzić się ucieczce, gdyż Teuns w klasyfikacji generalnej tracił do lidera zaledwie minutę. Dopiero, gdy Belg opuścił odjazd, po 60 kilometrach przewaga dobiła do 3 minut. Pierwszy punktowany podjazd, Col de Luens (101 km; 6,6 km, 4,7%), czołówka minęła z zapasem 2:40.

De Gendt, Grellier, Moinard, Scully i Barbero zaatakowali z pierwszej grupy. Peleton napędzany przez Mitchelton-Scott dopad ich na długim zjeździe z Cote de Gourdon (159,5 km; 3,8 km, 4,2%). Kłopoty miał tam lider Luis Leon Sanchez, który po defekcie skorzystał z roweru kolegi.

Do ostatniej górskiej premii, Cote de la Colle sur Loup (189 km; 1,8 km, 10%), dojechał cały peleton. Na dość stromej wspinaczce atakowali wicelider Wout Poels (Team Sky) i Simon Yates (Mitchelton-Scott), ale wiele nie ugrali.

Poels wyłożył się na zjeździe, tracąc szansę w wyścigu. Nieco odskoczył Yates, do którego dojechał Tim Wellens, następnie atakował Rudy Molard.

Francuz zyskał teren,wpadając na metę tuż przed kilkunastoosobową grupą z liderem wyścigu.

Wyniki 6. etapu Paryż-Nicea 2018 (2.WT), Sisteron - Vence (198 km):

  1 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                       4:40:05
  2 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                         00:02
  3 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
  4 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
  5 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
  6 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
  7 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
  8 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
  9 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 10 Sergio Henao (Col) Team Sky
 11 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 12 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 13 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 14 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 15 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 16 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 17 Remy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille                 00:44
 18 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 19 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 20 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 21 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 22 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             01:11
 23 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 24 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 25 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 26 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 27 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 28 Jose Herrada (Spa) Cofidis                             02:20
 29 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 30 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 31 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 32 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 33 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   03:36
 34 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
 35 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 36 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 03:40
 37 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 38 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 39 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   04:16
 40 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     05:15
 41 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 42 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
 43 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 44 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 45 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 46 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
 47 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 48 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 49 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 50 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 51 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                     06:28
 52 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      06:48
 53 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 54 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac
 55 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
 56 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 57 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 58 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 59 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     09:36
 60 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
 61 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 62 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 63 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 64 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 65 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 66 Benjamin King (USA) Dimension Data
 67 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 68 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 69 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 70 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 71 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 72 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
 73 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
 74 Dan Martin (Irl) UAE Team Emirates
 75 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 76 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo-Samsic
 77 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
 78 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 79 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 80 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 11:27
 81 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
 81 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 83 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 84 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 85 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 86 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 87 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
 88 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 89 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 90 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 91 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 92 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 93 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
 94 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
 95 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
 96 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
 97 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 98 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     12:59
 99 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       13:04
100 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
101 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates
102 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
103 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille
104 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   14:11
105 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
106 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
107 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille
108 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
109 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
110 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      15:29
111 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
112 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
113 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      18:01
114 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
115 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
116 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors
117 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
118 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
119 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
120 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
121 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
122 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis
123 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
124 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  18:32
125 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      20:13
126 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
127 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
128 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
129 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis
130 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     22:22
131 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
132 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille              26:30
DNF Wout Poels (Ned) Team Sky
DNF Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
DNS Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
DNS John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
DNF Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ
DNS Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
DNS Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
DNS Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
DNS Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
DNS Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
DNF Angelo Tulik (Fra) Direct Energie

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

  1 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team             22:25:33
  2 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             00:22
  3 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         00:26
  4 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    00:34
  5 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                         00:35
  6 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      00:42
  7 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                     00:45
  8 Sergio Henao (Col) Team Sky                            00:46
  9 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                  00:48
 10 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    00:54
 11 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                      01:00
 12 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        01:15
 13 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         01:18
 14 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale               01:26
 15 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 01:29
 16 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            01:33
 17 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  01:39
 18 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              01:44
 19 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     02:32
 20 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             02:36
 21 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille             03:15
 22 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 03:20
 23 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    03:23
 24 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   03:26
 25 Remy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille                 03:37
 26 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    03:50
 27 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            04:39
 28 Jose Herrada (Spa) Cofidis                             05:58
 29 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   06:32
 30 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   06:38
 31 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        06:39
 32 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   06:51
 33 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 07:04
 34 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                   07:28
 35 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    07:35
 36 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   08:13
 37 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                       08:42
 38 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  08:59
 39 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   09:00
 40 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille                   09:05
 41 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   09:41
 42 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   09:42
 43 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    10:33
 44 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac         10:46
 45 Dan Martin (Irl) UAE Team Emirates                     11:10
 46 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     12:16
 47 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  12:21
 48 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                   12:36
 49 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 12:57
 50 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     13:27
 51 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    14:15
 52 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   15:32
 53 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      16:26
 54 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille                  17:04
 55 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         17:32
 56 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        18:07
 57 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       18:19
 58 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  18:20
 59 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      18:21
 60 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                      18:26
 61 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      18:38
 62 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              18:49
 63 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                       18:57
 64 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                             19:04
 65 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     19:22
 66 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac        20:02
 67 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       20:07
 68 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    20:52
 69 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      21:16
 70 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   21:19
 71 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                     21:36
 72 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      21:50
 73 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 21:52
 74 Benjamin King (USA) Dimension Data                     21:58
 75 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 76 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     22:08
 77 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapa     22:17
 78 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team                  22:53
 79 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 23:46
 80 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                       24:10
 81 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      24:21
 82 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     24:24
 83 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       24:33
 84 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                     24:42
 85 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         25:07
 86 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo-Samsic                25:12
 87 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     26:05
 88 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                       26:11
 89 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  26:15
 90 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      26:40
 91 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                    26:43
 92 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       27:04
 93 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     27:29
 94 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              27:42
 95 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
 96 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       27:50
 97 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Samsic              29:44
 98 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               29:51
 99 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates              30:45
100 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                       30:50
101 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      32:02
102 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          32:20
103 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      32:43
104 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       33:48
105 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                      34:16
106 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             34:40
107 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    34:46
108 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   35:07
109 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille                    35:30
110 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     36:03
111 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            36:28
112 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                  36:48
113 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     37:20
114 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 38:17
115 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      38:25
116 Lars Bak (Den) Lotto Soudal                            38:41
117 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   38:46
118 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                        38:55
119 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               39:01
120 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    39:39
121 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             40:49
122 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille         41:46
123 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     42:43
124 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                43:24
125 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    44:35
126 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                 45:50
127 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       45:55
128 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                            46:49
129 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        47:16
130 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  48:04
131 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      51:48
132 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille              54:32

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: