OVO Energy Women's Tour: finał w Snowdonii, równość nagród pieniężnych

Organizatorzy wyścigu OVO Energy Women's Tour zaprezentowali trasę 5. edycji wyścigu i zrównali nagrody pieniężne dla kobiet i mężczyzn.

Pięciodniowa etapówka na szosach Anglii i Walii rozegrana zostanie w dniach 13-17 czerwca i ponownie zaliczana będzie do cyklu Women's WorldTour.

Brytyjska impreza jest jedną z najlepiej zorganizowanych w cyklu i sponsorowana jest przez dostawcę gazu i energii elektrycznej - firmę OVO Energy - która kontroluje około 2,5% brytyjskiego rynku energetycznego. Przed rokiem zmagania na brytyjskich szosach wygrała Katarzyna Niewiadoma.

W tym sezonie trasa wyścigu poprowadzi przez środkową Anglię, a panie podróżowały będą ze wschodu za zachód, po drodze odwiedzając hrabstwa East Anglia, Suffolk, Northamptonshire, Warwickshire oraz Worcestershire. Finał wyścigu zaplanowano w parku narodowym Snowdonia w Walii.

Pierwszy etap odwiedzi rejony Suffolk w środkowej Anglii i zaprowadzi do Southwold, gdzie siedzibę ma browarnia Adnams, jeden z partnerów wyścigu. Drugiego dnia zawodniczki zmierzą się z mocno pagórkowatą przeprawą przez Northamptonshire, na drodze do Daventry pokonując m.in. dwie wspinaczki pod Newnham Hill.

Trzeci dzień to powtórka z ubiegłego roku i także wymagający, pagórkowaty odcinek do Royal Lemington Spa pod Coventry. Czwarty etap poprowadzi z kolei nieco na zachód, do Worcester, a piątego dnia peleton przeniesie się na drogi Walii. Etap przez wyżyny parku narodowego Snowdonia zorganizowane zostaną przy współpracy z lokalnymi władzami regionu, a organizatorzy zapowiadają trudną przeprawę przez północną Walię na zakończenie zmagań.

Podobnie jak przed rokiem wyścig wspiera Breast Cancer Care - fundację działającą na rzecz szerzenia świadomości na temat raka piersi, wczesnych i regularnych badań, walki z chorobą, a także budowania społeczności osób, które ją wygrały.

OVO Energy Women's Tour. Katarzyna Niewiadoma dla Laury

Organizatorzy wyścigu i główny sponsor imprezy - firma OVO Energy - ogłosili także podczas prezentacji trasy, że wysokość nagród pieniężnych zostanie równa będzie wysokości nagród w wyścigu OVO Energy Tour of Britain - wrześniowego wyścigu mężczyzn na Wyspach Brytyjskich. Co za tym idzie, pula nagród z poziomu 35 tysięcy euro w 2017 roku w tym roku wzrośnie do 90 tysięcy euro.

Zwyciężczyni wyścigu zainkasuje 36 220 euro, tyle samo co zwycięzca wyścigu mężczyzn.

Trasa OVO Energy Women's Tour 2018:

13 czerwca - etap 1: Framlingham - Southwold
14 czerwca - etap 2: Rushden - Daventry
15 czerwca - etap 3: Atherstone - Royal Leamington Spa
16 czerwca - etap 4: Wychavon District - Worcester
17 czerwca - etap 5: Dolgellau - Colwyn Bay

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: