Daniel - odzież kolarska

Ilnur Zakarin wystartuje we Vuelcie i mistrzostwach świata

Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin) wystartuje w tegorocznej edycji Vuelta a Espana oraz mistrzostwach świata w Innsbrucku.

28-latek już w grudniu ubiegłego roku zapowiedział, że będzie liderem swojej drużyny na Tour de France (7-29 lipca). Teraz wiadomo, że także w jego planach jest hiszpańska Vuelta (25 sierpnia - 16 września) oraz wrześniowy światowy czempionat, który odbędzie się w Innsbrucku.

Tatar od 2015 roku za swój pierwszy i najważniejszy wyścig w kalendarzu wybierał Giro d'Italia. Tym razem głównym celem jest walka o triumf w klasyfikacji generalnej "Wielkiej Pętli" oraz Vulety. Mistrzostwa świata, które odbędą się w Tyrolu, jak przystało na Alpy, będą miały zdecydowanie górski charakter. Tym samym start w ostatnim tegorocznym Grand Tourze, będzie dla Zakarina przygotowaniami do występu w Austrii.

Bardzo ciężko jest wystartować w Giro i Tour de France i walczyć w obu wyścigach o z zwycięstwo. Tour to dla mnie główny cel w tym roku, ale wiem też, że o końcowy triumf będzie bardzo ciężko

- powiedział w rozmowie z dziennikiem "Marca".

Zakarin w 2016 roku sięgnął po zwycięstwo etapowe podczas Tour de France, a rok temu Vuelta a Espana zakończył na najniższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej.

Obecnie zawodnika Katushy możemy zobaczyć w wyścigu Paryż-Nicea. Następnym startem będzie Gran Premio Miguel Indurain oraz bardzo prawdopodobne, że ardeńskie klasyki. Po starcie w Belgii skoncentruje się tylko na treningach, żeby w czerwcu wystartować w ostatnim sprawdzianie przed Tour de France - Criterium du Dauphine (3-10 czerwca).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: