Richie Porte opuszcza Tirreno-Adriatico 2018

Richie Porte uśmiechnięty przed startem do kolejnego etapu

W związku z absencją Richiego Porte'a to Damiano Caruso poprowadzi BMC Racing w 53. edycji wyścigu Tirreno-Adriatico.

Tasmańczyk po Volta ao Algarve złapał infekcję górnych dróg oddechowych. Kierownictwo postanowiło nie ryzykować i pominęło go w selekcji na "wyścig dwóch mórz".

Tirreno był jednym z głównych celów Richiego, ale jego przygotowanie jest dalekie od optymalnego. W porozumieniu z zespołem zdecydowaliśmy więc, że lepiej by nie brał udziału w wyścigu

- powiedział doktor Max Testa.

Wobec tego ciężar liderowania spocznie w BMC na barkach Damiano Caruso. Włoch w ubiegłym roku był 2. w Tour de Suisse i 11. w Tour de France. Teraz będzie miał okazję potwierdzić, że owe sukcesy nie były przypadkiem.

Główna odpowiedzialność za wyniki spadnie jednak na Grega Van Avermaeta. Co prawda Belg w ubiegłym roku odniósł zwycięstwo w tym wyścigu, ale tylko dzięki decyzji o anulowaniu królewskiego etapu. Jeśli natura pozwoli rozegrać wyścig w normalnych ramach to raczej tego nie powtórzy. Jego głównym celem będzie zwycięstwo etapowe i szlifowanie formy przed Mediolan - San Remo.

Szefowie spore nadzieję wiążą z Rohanem Dennisem, który celuje w czasówki. Australijczyk ma nadzieję, że uda mu się dwa razy stanąć na najwyższym stopniu podium i włożyć koszulkę lidera.

Skład BMC Racing na Tirren-Adriatico 2018: Alberto Bettiol, Patrick Bevin, Damiano Caruso, Rohan Dennis, Stefan Küng, Michael Schär, Greg Van Avermaet.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: