Abu Dhabi Tour 2018: etap 4. Rohan Dennis pozamiatał

Rochan Dennis w koszulce mistrza Australii wyrusza na trasę czasówki

Rohan Dennis (BMC Racing) okazał się najszybszy na etapie jazdy indywidualnej na czas wyścigu Abu Dhabi Tour.

Mistrz Australii na dystansie niespełna 13 kilometrów pokonał o 14 sekund Hiszpana Jonathana Castroviejo (Team Sky) i o 16 swojego drużynowego kolegę Milesa Scotsona.

Rafał Majka (Bora-hansgrohe) stracił 44 sekundy, co dało mu 22. miejsce i awans na 16. lokatę w "generalce".

Dennis dzięki wygranej etapowej wyszedł na prowadzenie wyścigu przed jego ostatnim odcinkiem.

Trasa wyścigu w Abu Dhabi prowadziła po krętych i spalonych słońcem ulicach wyspy Al Maryah. Temperatura i krętość drogi nastręczały największych problemów, gdyż odcinek, jak pozostałe, poprowadzony był w niemal zupełnie płaskim terenie.

Dennis zawiesił wysoko poprzeczkę rywalom, którzy na technicznej trasie nie była się w stanie zbliżyć do bariery 14 minut i 21 sekund. Dobrze wypadli koledzy z drużyny Australijczyka - Miles Scotson i Brent Bookwalter - natomiast najbliżej byłego rekordzisty świata w jeździe godzinnej znalazł się tylko Jonathan Castroviejo (Team Sky), który stracił 14 sekund.

Mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas, Tom Dumoulin, nie miał szczęścia i niedługo po starcie musiał zmieniać rower. Kolarz Team Sunweb przez kłopoty techniczne stracił 31 sekund do triumfatora i nie był w stanie zaprezentować pełni swoich umiejętności.

Rafał Majka był usatysfakcjonowany swoim wyinkiem.

Pojechałem mocno, chciałem sprawdzić formę na rowerze czasowym. Jak na taką krótką, 13-kilometrową czasówkę, jestem zadowolony ze swojego wyniku i czuję poprawę w jeździe na czas. Szczególnie, że obsada była dosyć mocna

- napisał w mediach społecznościowych.

Wyniki 4. etapu Abu Dhabi Tour 2018 (2.WT), Al Maryah Island - Al Mayrah Island (12,6 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     14:21
  2 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    00:14
  3 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team                    00:16
  4 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      00:16
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                      00:17
  6 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                 00:17
  7 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         00:22
  8 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    00:24
  9 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:27
 10 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     00:29
 11 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac        00:31
 12 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:31
 13 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             00:34
 14 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                  00:37
 15 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:37
 16 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                    00:38
 17 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    00:39
 18 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         00:40
 19 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    00:40
 20 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      00:41
 21 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   00:44
 22 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       00:44
 23 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   00:45
 24 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      00:47
 25 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        00:47
 26 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:48
 27 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     00:49
 28 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               00:49
 29 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                     00:49
 30 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      00:50
 31 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   00:50
 32 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    00:50
 33 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      00:51
 34 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:51
 35 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    00:51
 36 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              00:53
 37 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   00:54
 38 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                       00:54
 39 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:55
 40 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   00:56
 41 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                00:57
 42 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 00:58
 43 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      00:59
 44 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             01:04
 45 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      01:04
 46 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         01:04
 47 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates              01:05
 48 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               01:05
 49 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  01:06
 50 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      01:06
 51 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   01:06
 52 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       01:08
 53 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:09
 54 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                      01:10
 55 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                 01:11
 56 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac           01:11
 57 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    01:12
 58 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                     01:12
 59 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale                01:12
 60 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 01:14
 61 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     01:15
 62 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    01:15
 63 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo                      01:15
 64 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                      01:16
 65 José Rojas (Spa) Movistar Team                         01:16
 66 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:17
 67 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                         01:18
 68 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac          01:19
 69 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo                      01:19
 70 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  01:23
 71 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  01:24
 72 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          01:25
 73 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                         01:25
 74 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    01:25
 75 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     01:27
 76 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    01:27
 77 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         01:28
 78 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      01:29
 79 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    01:30
 80 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                          01:30
 81 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  01:30
 82 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     01:30
 83 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          01:34
 84 Sebastian Henao (Col) Team Sky                         01:34
 85 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                01:35
 86 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  01:36
 87 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale                01:36
 88 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                    01:37
 89 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     01:38
 90 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     01:39
 91 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   01:39
 92 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 01:42
 93 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                  01:44
 94 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  01:45
 95 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  01:46
 96 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                       01:46
 97 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 01:47
 98 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                     01:48
 99 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                   01:48
100 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   01:51
101 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     01:52
102 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     01:53
103 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      01:55
104 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                01:56
105 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       01:56
106 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        01:57
107 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                  02:01
108 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF                   02:03
109 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       02:05
110 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 02:05
111 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       02:07
112 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk                      02:07
113 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                02:07
114 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 02:08
115 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   02:09
116 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 02:11
117 Hendrikus van Ijzendoorn (Ned) Team Novo Nordisk       02:13
118 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      02:14
119 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                02:16
120 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac          02:16
121 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                     02:16
122 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       02:17
123 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     02:20
124 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  02:23
125 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    02:23
126 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     02:35
127 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   02:41
128 Romain Gioux (Fra) Team Novo Nordisk                   02:41
129 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       02:51
130 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF                      02:53
131 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      02:55
132 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    03:04
133 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    03:26
134 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale                    03:27

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                  11:21:10
  2 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    00:14
  3 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team                    00:16
  4 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
  6 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                 00:17
  7 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    00:23
  8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:24
  9 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:31
 10 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             00:34
 11 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   00:36
 12 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:37
 13 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                    00:38
 14 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 15 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    00:40
 16 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       00:44
 17 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      00:47
 18 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
 19 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   00:48
 20 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 21 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               00:49
 22 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 23 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 24 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    00:50
 25 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 26 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:51
 27 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 28 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             00:54
 29 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 30 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 31 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   00:56
 32 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 33 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 00:57
 34 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      01:01
 35 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   01:05
 36 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  01:06
 37 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 38 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                      01:10
 39 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac           01:11
 40 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    01:12
 41 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 42 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                         01:14
 43 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 44 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    01:15
 45 José Rojas (Spa) Movistar Team
 46 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
 47 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 48 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:17
 49 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 50 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac          01:19
 51 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    01:24
 52 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 53 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    01:25
 54 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  01:27
 55 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 56 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 57 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     01:30
 58 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 59 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     01:33
 60 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                01:34
 61 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  01:37
 62 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
 63 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      01:38
 64 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 01:42
 65 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 66 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo                      01:43
 67 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  01:46
 68 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 69 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 70 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                   01:48
 71 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     01:51
 72 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              01:52
 73 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      01:53
 74 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                01:56
 75 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 76 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 77 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          02:00
 78 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       02:06
 79 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 02:07
 80 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      02:08
 81 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 02:09
 82 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      02:10
 83 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                     02:16
 84 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        02:19
 85 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                02:22
 86 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  02:23
 87 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       02:24
 88 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                     02:34
 89 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                  02:35
 90 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac          02:36
 91 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     02:49
 92 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      02:55
 93 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 94 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
 95 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
 96 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               03:15
 97 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       03:23
 98 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale                    03:25
 99 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                          03:27
100 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     03:35
101 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                     04:24
102 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac        04:37
103 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   04:51
104 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      05:06
105 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         05:11
106 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
107 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 05:16
108 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         05:19
109 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale
110 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                  05:21
111 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
112 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  05:29
113 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
114 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       05:33
115 Sebastian Henao (Col) Team Sky                         05:41
116 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale                05:42
117 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   05:46
118 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   05:54
119 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     05:59
120 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         06:06
121 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF                   06:09
122 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  06:14
123 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   06:16
124 Hendrikus van Ijzendoorn (Ned) Team Novo Nordisk       06:20
125 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                  06:22
126 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
127 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk                      06:31
128 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   06:43
129 Romain Gioux (Fra) Team Novo Nordisk                   06:48
130 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF                      06:57
131 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     07:02
132 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    07:10
133 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 07:56
134 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    08:11

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: