Michał Kwiatkowski skupiony na jednodniówkach

Michał Kwiatkowski

Michał Kwiatkowski (Team Sky) co jakiś czas pytany jest o ewentualną walkę w Wielkich Tourach. W tym roku nic się nie zmieni, jego głównym celem pozostaną wyścigu jednodniowe. 

Zawodnik z Chełmży jest uważany za jednego z najbardziej wszechstronnych zawodników peletonu, potrafi walczyć zarówna na płaskim finiszu jaki i w górach. Ten rok miał rozpocząć spokojnie, ale okazało się, że już w pierwszym mstarcie - Volta ao Algarve - jest w takiej dyspozycji, że wygrał dwa górskie etapy oraz klasyfikację generalną imprezy. To oznacza, że 27-latek będzie jednym z głównych faworytów wiosennych klasyków.

Liege-Bastogne-Liege jest wielkim celem, ale jestem teraz w dobrej formie i chce powalczyć w Mediolan-San Remo i Strade Bianche

- powiedział Kwiatkowski, który dwukrotnie w swojej karierze stawał na najniższym stopniu podium staruszki oraz wygrał zarówno Mediolan-San Remo i Strade Bianche, w wywiadzie dla Cyclingnews.

W drugiej części sezonu Polak zamierza wystartować w Tour de France i Vuelta a Espana oczywiście jako wsparcie dla liderów. Niemniej jednak zawirowania wokół osoby Chrisa Froome'a sprawiają, że nie jest pewne, że to on poprowadzi Team Sky w Giro d'Italia i Tour de France. To otwiera drogę do przywództwa takim zawodnikom jak: Wout Poels, Geraint Thomas i Sergio Henao. Do tego grona można dodać także Kwiatkowskiego.

Nie sądzę, że pojadę Vuelte jako lider. Nie ma takiej presji, a liderem będzie Geraint [Thomas]. Dla mnie to będzie coś nowego, ponieważ nie jechałem dwóch Wielkich Tourów w jednym roku. To będzie trudne, ale chciałbym być w dobrej formie po Tour de France, dlatego, że Vuelta będzie dobrym przygotowaniem do mistrzostw świata

- tłumaczył "Kwiato".

Cele Kwiatkowskiego pozostają niezmienne. Poza Vueltą nowością w tym roku będzie start w Ronde van Vlaanderen. Najważniejszymi startami nadal pozostają ardeńskie klasyki.

Osiągam tak wiele w dotychczasowych wyścigach i dlatego nie chcę zmieniać dotychczasowego planu wyścigowego. Jeśli chciałbym się mierzyć w wyścigach etapowych to musiałbym zmienić podejście do całego sezonu, a tego nie chcę. Trudno jest być w dobrej formie w odpowiednim momencie, dla mnie to Ardeny, Tour i mistrzostwa świata. W ubiegłym roku na mistrzostwach świata nie byłem w dobrej formie

- odpowiedział Kwiatkowski, zapytany o jego rolę w wyścigach etapowych.

Kolejnymi startami Michała Kwiatkowskiego będą Strade Bianche (3 marca) i Tirreno-Adriatico (7-13 marca)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. zulu

  23 lutego 2018, 19:27 o 19:27

  Grafik wydaje się być w porządku z ciekawą, zagadkową podpuchą dla kibiców w postaci Flandrii 🙂

 2. edek

  23 lutego 2018, 21:06 o 21:06

  Po co dwa GT??? To jakieś szaleństwo!

 3. Tomek Tompoz Krysiak

  27 lutego 2018, 07:51 o 07:51

  Rok temu nie udało się Kwiatkowskiemu zrobić 3 szczytów formy w roku. W tym roku próbuje tego samego czy mu się uda czy jest to na takim poziomie moxliwe niech sobie sam każdy odpowie.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: