Abu Dhabi Tour 2018: etap 3. Phil Bauhaus wtrąca swoje trzy grosze

Phil Bauhaus na finiszu 3. etapu Abu Dhabi

Niemiecki sprinter Phil Bauhaus (Team Sunweb) triumfował w Abu Dhabi na trzecim odcinku wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

23-latek z grupy Sunweb na kresce uprzedził Marcel Kittela (Katusha-Alpecin) i Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe). 39. miejsce zapisał Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

Czwarty w stawce Elia Viviani (Quick-Step Floors) pozostał na prowadzeniu w wyścigu.

Krótki etap nie zapisał ciekawej historii. Początkowo uciekali Marco Maronese (Bardiani CSF), Sergey Firsanov (Gazprom-Rusvelo), Pierre Rolland (EF Education First-Drapac) i Sam Brand (Team Novo Nordisk), zyskując ponad 2 minuty, ale w peletonie cisnął zespół Gazprom, zainteresowany punktami na lotnej premii dla Nikolaya Trusova.

53 kilometry przed metą było już po akcji. Dwie chwile później na rondzie upadł Alexander Kristoff (UAE Team Emirates). Mistrz Europy nie doznał wielkiego uszczerbku i szybko powrócił do peletonu.

Cała grupa dojechała razem do finiszowych metrów. Tam najgłośniejsze nazwiska sprintu pogodził Phil Bauhaus, o centymetry uprzedzając pozostającego bez zwycięstwa w sezonie Marcela Kittela, który był zmuszony wykonać finisz z dalekiej pozycji.

Trudno spodziewać się tu zwycięstwa. Wiedziałem jednak, że forma jest dobra, dlatego przyjechałem tu po podium lub zwycięstwo. Jestem niesamowicie teraz szczęśliwy

- powiedział Bauhaus.

Wyniki 3. etapu Abu Dhabi Tour 2018 (2.WT), Nation Towers - Big Flag (133 km):

  1 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                       3:02:55
  2 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
  3 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
  4 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
  5 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
  6 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
  7 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
  8 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
  9 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
 10 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
 11 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
 12 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
 13 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
 14 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 15 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 16 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
 17 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
 18 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 19 José Rojas (Spa) Movistar Team
 20 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 21 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 22 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 23 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 24 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 25 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 26 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 27 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 28 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 29 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 30 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 31 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 32 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 33 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 34 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 35 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 36 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 37 Romain Gioux (Fra) Team Novo Nordisk
 38 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
 39 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 40 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 41 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 42 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 43 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 44 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 45 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
 46 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale
 47 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 48 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 49 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 50 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 51 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 52 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 53 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 54 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 55 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 56 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 57 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 58 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
 59 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 60 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
 61 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 62 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 63 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
 65 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 66 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 67 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 68 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
 69 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 70 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac
 71 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 72 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 73 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 74 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 75 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
 76 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF
 77 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 78 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 79 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 80 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 81 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 82 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 83 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 84 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
 85 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 86 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
 87 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo
 88 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
 89 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 90 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 91 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
 92 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 93 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 94 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 95 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
 96 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 97 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 98 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 99 Hendrikus van Ijzendoorn (Ned) Team Novo Nordisk
100 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
101 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
102 Scott Davies (GBr) Dimension Data
103 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
104 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
105 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
106 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
107 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
108 Sebastian Henao (Col) Team Sky
109 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac
110 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
111 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
112 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
113 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
114 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
115 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
116 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
117 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk                      00:19
118 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
119 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
120 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          00:26
121 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    00:32
122 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
123 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
124 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
125 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
126 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
127 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
128 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
129 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
130 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
131 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
132 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                     00:36
133 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
134 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       00:39
135 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               01:15
136 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                  03:30
DNS Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                11:06:36
  2 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             00:03
  3 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
  4 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:05
  5 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   00:07
  6 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
  7 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      00:09
  8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:10
  9 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
 10 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 11 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 00:11
 12 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 13 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale                    00:12
 14 José Rojas (Spa) Movistar Team
 15 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       00:13
 16 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
 17 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
 18 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
 19 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 20 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 21 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 22 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
 23 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 24 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 25 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 26 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 27 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 28 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 29 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 30 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 31 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 32 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 33 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 34 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 35 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 36 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 37 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 38 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 39 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 40 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 41 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 42 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 43 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 44 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 45 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 46 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 47 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
 48 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 49 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 50 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
 51 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 52 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 53 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 54 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 55 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 56 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 57 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 58 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 59 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 60 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 61 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 62 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 63 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 64 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
 65 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 66 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 67 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 68 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 69 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
 70 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 71 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac
 72 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 73 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 74 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 75 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 76 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 77 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     00:27
 78 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                00:28
 79 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       00:32
 80 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                    00:33
 81 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
 82 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   00:34
 83 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        00:36
 84 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo                      00:37
 85 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          00:39
 86 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    00:45
 87 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 88 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 89 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
 90 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                  00:48
 91 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       00:52
 92 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 93 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     00:57
 94 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      01:03
 95 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 96 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              01:13
 97 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                     01:35
 98 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     02:09
 99 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                          02:10
100 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               02:23
101 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     02:39
102 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                     02:49
103 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   04:16
104 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
105 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF                      04:17
106 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                 04:18
107 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
108 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   04:19
109 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   04:20
110 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
111 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale
112 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
113 Romain Gioux (Fra) Team Novo Nordisk
114 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
115 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
116 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
117 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
118 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
119 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
120 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac
121 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
122 Sebastian Henao (Col) Team Sky
123 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
124 Scott Davies (GBr) Dimension Data
125 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
126 Hendrikus van Ijzendoorn (Ned) Team Novo Nordisk
127 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk                      04:38
128 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       04:39
129 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         04:52
130 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
131 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
132 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
133 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     04:56
134 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                  04:57
135 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    04:58
136 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 06:04

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: