Kategorie: Ze świataZespoły

Bradley Wiggins: "od Sky trzymaj się jak najdalej"

Bradley Wiggins podczas prezentacji składu młodzieżowej drużyny Team Wiggins w Londynie, krytycznie odniósł się do swojego długoletniego zespołu Sky.

Nowym zawodnikiem rekordzisty świata w jeździe godzinnej jest Tom Pidcock, uważany za największy talent brytyjskiego kolarstwa, mistrz świat juniorów na szosie (na czas) i w przełajach, zwycięzca juniorskiego Paryż-Roubaix.

Wiggins zapytany przez dziennikarza jaką ma radę dla Pidcocka, niby żartobliwie odpowiedział:

W przyszłości trzymaj się od Sky jak najdalej, idź gdzie indziej. Oni cię zrujnują

- cytuje wypowiedziane słowa serwis "cyclist.co.uk".

Wiggins następnie wbił drugą szpilę.

My chcemy być zespołem bliskim kibicom, a nie ukrytym za kotarami, w dużym, czarnym autobusie. Spójrz na dzisiejszy wieczór, nie ma tu odgradzających nas lin, możesz normalnie z nami rozmawiać.

Wiggins reprezentował "niebiańskich" przez siedem lat (2010-2016) zdobywając w tym czasie Tour de France (2012), mistrzostwo olimpijskie (2012) i mistrzostwo świata (2014) w jeździe indywidualnej na czas, a także Paryż-Nicea, Tour de Romandie i dwa razy Criterium du Dauphine. Po zakończeniu kolarskiej kariery atmosfera pomiędzy obiema stronami zaczęła się jednak psuć.

Obecnie 37-latek próbuje swoich sił w wioślarstwie, z myślą o igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020. Jak to czasem bywa na starą miłość patrzy bez różowych okularów.

Nigdy nie przestałem kochać kolarstwa, ale dzisiejszy sport jest daleki od tego, w czym się zakochałem. Chodzi o te mierniki mocy, stroje. Chciałbym wrócić do czasów, kiedy Bernard Hinault przebierał się z tyłu samochodu, a sponsor płacił na zespół 6 mln funtów, tylko po to, aby pokazać się w telewizorze. Wystarczy spojrzeć na największy zespół na świecie, nie są zbyt popularni.

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

  • He, he - lojalność względem tych, którzy mu zapewnili wyniki i tytuły ma iście brytyjską. Jak Churchill względem Polaków na koniec II wojny światowej.

Recent Posts

Możliwe niemożliwe. 21-letni Tadej Pogacar zwycięzcą Tour de France

Tadej Pogacar wygrał Tour de France w wieku 21 lat. Trudno oceniać go wedle znanych kategorii. Być może potrzebne są…

20 września 2020, 21:47

Tour de France 2020. Sam Bennett w krainie sprinterskich marzeń

Paryż ma nowego króla, zielona koszulka ma nowego właściciela. Sam Bennett sięgnął po drugie etapowe zwycięstwo na tegorocznym Tour de…

20 września 2020, 20:21

Tour de France 2020: etap 21. Bennett w Paryżu, Pogacar w blasku zwycięstwa

Słoweniec Tadej Pogacar został zwycięzcą 107. wyścigu Tour de France. Ostatni etap na Polach Elizejskich w Paryżu wygrał Sam Bennett.

20 września 2020, 19:09

MŚ Imola 2020. Alaphilippe dla Francji, Valverde dla Hiszpanii

Julian Alaphilippe poprowadzi kadrę narodową Francji wyścigu ze startu wspólnego podczas Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym w Imoli.

20 września 2020, 18:16

Rafał Majka w UAE Team Emirates?

„La Gazzetta dello Sport” informuje, że Rafał Majka w przyszłym sezonie może trafić do UAE Team Emirates, zespołu zwycięzcy Tour…

20 września 2020, 17:36

Małopolski Wyścig Górski 2020: etap 3. Træen na Przehybie, Řepa w generalce

Małopolski Wyścig Górski. Torstein Træen wygrał na Przehybie trzeci etap, a drugi Vojtěch Řepa triumfował w klasyfikacji generalnej.

20 września 2020, 14:29