[Aktualizacja] Abu Dhabi Tour 2018. Mark Cavendish wycofał się

Mark Cavendish opuszcza trasę Abu Dhabi Tour

Mark Cavendish długo nie nacieszył się urokami Abu Dhabi Tour. Ambasador tego wyścigu poważnie potłukł się w strefie neutralnej przed startem do pierwszego etapu.

32-letni sprinter grupy Dimension Data w asyście kolegów powrócił po kraksie do peletonu, ale 5 kilometrów po starcie ostrym dał za wygraną. Afrykański zespół poinformował, że mistrz świata z 2011 roku uderzył w ten sam bark, który był kontuzjowany podczas zeszłorocznego Tour de France, w głośnym "starciu" z Peterem Saganem.

Według komunikatu zespołu Dimension Data, w wyniku "bardzo silnego uderzenia [o asfalt - przyp. red.]" Brytyjczyk doznał wstrząśnienia mózgu oraz urazu szyi. Jego stan jest stabilny, a lekarze wykluczyli poważniejsze urazy szyi.

Do wypadku doszło w strefie neutralnej 1. etapu - bliskość kolarzy miała uruchomić czujniki w samochodzie organizatora. System hamowania zadziałał, tym razem jednak wysyłając na szosę czterech zawodników, którzy kręcili za samochodem.

Cavendish po naznaczonym chorobą i kontuzjami zeszłym sezonie obecny rozpoczął w minionym tygodniu na Dubai Tour, gdzie sięgnął po jedno zwycięstwo etapowe. Wiosną miał nadzieję na dobry start w Mediolan-San Remo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: