Giro d'Italia 2018. Fabio Aru potwierdza start

portret Fabio Aru 2018

Fabio Aru (UAE-Team Emirates) po dokładnym rozważeniu wielu scenariuszy zdecydował, że jego głównym celem w tym sezonie będzie Giro d'Italia.

Sardyńczyk po udanym starcie w Tour de France i zajęciu 5. miejsca w klasyfikacji generalnej zamarzył o powrocie na swój narodowy wyścig. Jednak w tej kwestii jego decyzja nie mogła być suwerenna, ponieważ Aru zmienił ekipę na UAE-Team Emirates, która planowała rzucić wszystkie siły na Tour de France. Ostatecznie Aru dostał zgodę na start w Corsa Rosa, a na Tour de France liderami będą Daniel Martin i Alexander Kristoff.

Naprawdę chciałem dokładnie przemyśleć tę decyzję, dlatego odbyłem wiele konstruktywnych rozmów z zespołem. Cieszę się, że wracam na Giro, bo to wyścig, który u włoskich sportowców budzi niezapomniane emocje. Co więcej, w tym roku będę reprezentował barwy mistrza Włoch, co przemawiało za tym, aby pojawić się na "Corsa Rosa"

- tłumaczył 27-latek.

Tym samym Aru wróci na włoskie trasy po 3 latach przerwy i będzie to jego czwarty start w Giro d'Italia. Sardyńczyk zadebiutował w 2013, pomagając Vincenzo Nibalemu odnieść zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Rok później stanął na najniższym stopniu podium, a w 2015 roku uległ tylko Alberto Contadorowi.

Dalsze plany Aru nie są znane. Kierownictwo chciałoby go posłać na Tour de France, lecz on sam preferuje start w Vuelta a Espana ,,w celu jak najlepszego przygotowania do mistrzostw świata w Innsbrucku.

Giro d'Italia 2018 rozpocznie się 4 maja w Jerozolimie. Swój start w tym wyścigu potwierdzili już m.in.: Chris Froome (Team Sky) i Tom Dumoulin (Team Sunweb).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: