Volta ao Algarve 2018: etap 5. Triumf Michała Kwiatkowskiego

Michał Kwiatkowski

Michał Kwiatkowski (Team Sky) triumfował w 44. edycji wyścigu Volta ao Algarve.

27-latek po udanej ucieczce okazał się najlepszy na ostatnim etapie, wyprzedzając Portugalczyka Rubena Guerreiro (Trek-Segafredo) i Belga Serge'a Pauwelsa (Dimension Data).

Zawodnik z Chełmży po raz drugi triumfował w portugalskiej etapówce, tym samym powtórzył swój wynik z 2014 roku. Tym razem na końcowym podium stanęli jego drużynowy kolega Geraint Thomas oraz Amerykanin Tejay van Garderen (BMC Racing).

Trasa finałowego odcinka tradycyjnie biegła przez pagórki wokół miejscowości Loulé, a kolarze dwukrotnie mierzyli się z Alto de Malhão (3 km, 9%), na jego szczycie kończąc zmagania.

Zaraz po starcie od peletonu oderwała się pokaźna grupa 32 zawodników, w której kręcili m.im. Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś (Team Sky), Arnaud Demare (FDJ), Stefan Küng, Jurgen Roelandts (BMC Racing Team), Zdenek Stybar (Quick-Step Floors), Jelle Wallays (Lotto Soudal), Dimitri Claeys (Cofidis), Timothy Dupont (Wanty-Groupe Gobert), Lukas Pöstlberger (Bora-hansgrohe), Serge Pauwels (Dimension Data), Simon Geschke (Team Sunweb) i Ruben Guerreiro (Trek-Segafredo). Po 57 kilometrach stoper pokazywał 4 minuty i 30 sekund przewagi eskapady, a to oznaczało, że Michał Kwiatkowski był wirtualnym liderem.

W peletonie prowadzonym przez Team Sky nikt nie miał ochoty gonić ucieczki. Uciekinierzy czuli się coraz pewniej, co sprokurowało akcję, w której znaleźli się: Jelle Wallays (Lotto Soudal), Dimitri Claeys (Cofidis), Timothy Dupont (Wanty-Groupe Gobert) i Ruben Guerreiro (Trek-Segafredo), a ich przewaga nad grupą lidera wyścigu wynosiła 3 minuty i 33 sekundy. Odjazd wyżej wymienionej czwórki został zlikwidowany po 20 kilometrach, jednak liczebność czołówki zmniejszyła się do 25 zawodników, ale za to zapas nad peletonem urósł do 5 minut i 15 sekund.

Na kolejny atak zdecydował się Lukas Pöstlberger (Bora-hansgrohe). Austriak na pierwszym podjeździe pod Alto do Malhão utrzymywał 30 sekund przewagi nad grupką goniącą. Na 25 kilometrów przed metą doskoczył do niego Stybar.

Dwójka utrzymywała około 20 sekund zapasu nad grupką prowadzoną przez Gołasia i Kwiatkowskiego, a peleton był spóźniony o około 4 minuty. Wszystko miała rozstrzygnąć finałowa wspinaczka pod Alto de Malhão (3 km, 9%).

12 kilometrów przed metą Stybar zostawił słabnącego Pöstlbergera i samotnie ruszył w kierunku mety, powiększając przewagę do 30 sekund. Czech u podnóża Malhão miał 50 sekund przewagi, ale po rozpoczęciu podjazdu momentalnie zaczął tracić siły. Z ucieczki zaatakował Kwiatkowski i nikt z jego kompanów nie zdołał utrzymać się na jego kole.

2 kilometry przed celem Kwiatkowski jechał już na czele wyścigu i do końca etapu nikt nie zdołał go dogonić. Polak triumfem na etapie zapewnił sobie też zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, koszulkę przejmując od drużynowego kolegi Gerainta Thomasa.

Wyniki 5. etapu Volta ao Algarve 2018 (2.HC), Faro - Malhão/Loulé (173,5 km):

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                    4:18:02
  2 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo                   00:04
  3 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     00:08
  4 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      00:13
  5 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  00:15
  6 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   00:17
  7 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
  8 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RG     00:23
  9 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      00:29
 10 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert            00:35
 11 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros      00:39
 12 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                           00:43
 13 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  00:48
 14 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               00:54
 15 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      01:31
 16 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 01:36
 17 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     01:40
 18 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               01:42
 19 Gustavo Veloso (Spa) W52-FC Porto
 20 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  01:45
 21 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    01:47
 22 Vicente Rubio (Spa) Aviludo-Louletano-Uli              01:50
 23 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 24 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 25 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 26 Jaime Roson (Spa) Movistar Team
 27 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 28 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA             01:54
 29 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    02:00
 30 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               02:02
 31 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
 32 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 33 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    02:05
 34 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     02:09
 35 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         02:11
 36 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     02:14
 37 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  02:18
 38 César Fonte (Por) W52-FC Porto                         02:19
 39 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                02:22
 40 Henrique Casimiro (Por) Efapel
 41 Luís Mendonça (Por) Aviludo-Louletano-Uli
 42 Jesus Del Pino (Spa) Efapel                            02:31
 43 Davide Cimolai (Ita) FDJ
 44 Alejandro Manue Marque (Spa) Sporting-Tavira           02:35
 45 Ricardo Mestre (Por) W52-FC Porto                      02:38
 46 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 47 Daniel Mestre (Por) Efapel
 48 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis                      02:41
 49 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 50 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                      02:44
 51 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 52 Edgar Pinto (Por) Vito-Feirense-Blackjack              02:49
 53 Luís Gomes (Por) Radio Popular-Boavista
 54 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    02:53
 55 Joao Rodrigues (Por) W52-FC Porto                      02:57
 56 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
 57 Oscar Hernandez (Spa) Aviludo-Louletano-Uli
 58 Rui Vinhas (Por) W52-FC Porto                          03:01
 59 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              03:11
 60 André Carvalho (Por) Liberty Seguros-Carglass          03:15
 61 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting-Tavira
 62 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       03:20
 63 Jóni Brand?o (Por) Sporting-Tavira                     03:28
 64 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  03:39
 65 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         03:52
 66 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              04:20
 67 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 68 Rafael Silva (Por) Efapel                              04:32
 69 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 70 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 71 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           04:37
 72 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        05:01
 73 Andre Crispim (Por) Liberty Seguros-Carglass           05:02
 74 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 05:10
 75 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    05:14
 76 Luis Alfonso (Por) Vito-Feirense-Blackjack
 77 Egor Silin (Rus) Radio Popular-Boavista                05:16
 78 Gonçalo Carvalho (Por) Miranda-Mortágua
 79 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  05:33
 80 Nuno Almeida (Por) LA.Aluminios                        05:36
 81 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     05:41
 82 Hugo Nunes (Por) Miranda-Mortágua                      05:44
 83 Xuban Errazquin (Spa) Vito-Feirense-Blackjack
 84 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               06:07
 85 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               06:08
 86 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    06:21
 87 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 88 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 89 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                        06:26
 90 Gaspar Gonçalves (Por) Liberty Seguros-Carglass        06:30
 91 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    06:36
 92 David Livramento (Por) Sporting-Tavira
 93 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                     07:05
 94 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA         07:49
 95 Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 96 Hugo Sancho (Por) Vito-Feirense-Blackjack              08:37
 97 Gonçalo Leaça (Por) LA.Aluminios
 98 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 99 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            08:39
100 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
101 David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista
102 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
103 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
104 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  09:01
105 Jorge Magalhnes (Por) Miranda-Mortágua                 09:06
106 Venceslau Fernandes (Por) Liberty Seguros-Carglass
107 Mickael Delage (Fra) FDJ                               09:24
108 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
109 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
110 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
111 Mario Gonzalez (Spa) Sporting-Tavira
112 Francisco Campos (Por) Miranda-Mortágua                09:45
113 António Barbio (Por) Miranda-Mortágua
114 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
115 Benjamin King (USA) Dimension Data
116 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     10:00
117 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       10:08
118 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
119 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
120 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis                      12:29
121 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
122 Yury Trofimov (Rus) Radio Popular-Boavista
123 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
124 Oscar Pelegri (Spa) Radio Popular-Boavista
125 Patrick Videira (Por) LA.Aluminios                     13:21
126 Owain Doull (GBr) Team Sky                             13:29
127 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                14:08
128 Nicola Toffali (Ita) Sporting-Tavira
129 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
130 Fábio Mansilhas (Por) LA.Aluminios                     15:36
131 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural-Seguros RGA          16:32
132 Bruno Silva (Por) Efapel                               16:57
133 Nuno Meireles (Por) Miranda-Mortágua                   17:33
134 Márcio Barbosa (Por) Aviludo-Louletano-Uli
135 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                   18:22
136 Samuel Caldeira (Por) W52-FC Porto
137 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  18:25
138 César Martingil (Por) Liberty Seguros-Carglass         18:43
139 Pedro Paulinho (Por) Efapel
140 Rafael Lourenço (Por) Liberty Seguros-Carglass         19:02
141 Marcos Jurado (Spa) Efapel                             20:06
142 Jo?o Fernandes (Por) LA.Aluminios                      20:07
143 Paulo Silva (Por) LA.Aluminios
144 Luís Fernandes (Por) Aviludo-Louletano-Uli
145 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
146 André Evangelista (Por) Aviludo-Louletano-Uli          20:15

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                   18:54:11
  2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          01:31
  3 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               02:16
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     02:22
  5 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    02:33
  6 Jaime Roson (Spa) Movistar Team                        02:49
  7 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          02:50
  8 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
  9 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              02:51
 10 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    02:54
 11 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    03:12
 12 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     03:21
 13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            03:24
 14 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  03:29
 15 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  03:31
 16 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                   03:38
 17 Vicente Rubio (Spa) Aviludo-Louletano-Uli              03:47
 18 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   03:48
 19 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    03:52
 20 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo                   03:54
 21 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  03:57
 22 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  03:58
 23 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert            04:07
 24 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               04:18
 25 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA             04:22
 26 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               04:25
 27 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                     04:28
 28 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      04:54
 29 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         04:57
 30 Alejandro Manue Marque (Spa) Sporting-Tavira           05:02
 31 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        05:04
 32 César Fonte (Por) W52-FC Porto                         05:16
 33 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros      05:18
 34 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 35 Daniel Mestre (Por) Efapel                             05:30
 36 Gustavo Veloso (Spa) W52-FC Porto                      05:51
 37 Henrique Casimiro (Por) Efapel                         06:15
 38 Luís Mendonça (Por) Aviludo-Louletano-Uli
 39 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  06:18
 40 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RG     06:35
 41 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                      06:40
 42 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           06:41
 43 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         06:50
 44 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                           06:55
 45 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis                      07:12
 46 Jesus Del Pino (Spa) Efapel                            07:33
 47 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    07:34
 48 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     07:46
 49 Jóni Brand?o (Por) Sporting-Tavira                     08:13
 50 Rui Vinhas (Por) W52-FC Porto                          08:45
 51 André Carvalho (Por) Liberty Seguros-Carglass          09:03
 52 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              09:42
 53 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              09:48
 54 Oscar Hernandez (Spa) Aviludo-Louletano-Uli            09:55
 55 Edgar Pinto (Por) Vito-Feirense-Blackjack              10:02
 56 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                        10:26
 57 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   10:28
 58 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      10:42
 59 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting-Tavira               10:53
 60 Egor Silin (Rus) Radio Popular-Boavista                11:09
 61 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    11:16
 62 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        12:07
 63 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     12:21
 64 Andre Crispim (Por) Liberty Seguros-Carglass
 65 Luis Alfonso (Por) Vito-Feirense-Blackjack             12:23
 66 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                12:38
 67 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            13:38
 68 Rafael Silva (Por) Efapel                              13:49
 69 Xuban Errazquin (Spa) Vito-Feirense-Blackjack          13:57
 70 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    14:04
 71 Hugo Nunes (Por) Miranda-Mortágua
 72 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                          14:05
 73 Luís Gomes (Por) Radio Popular-Boavista                14:30
 74 Joao Rodrigues (Por) W52-FC Porto                      14:40
 75 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               14:52
 76 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      15:26
 77 Gonçalo Carvalho (Por) Miranda-Mortágua                15:31
 78 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    15:58
 79 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    16:01
 80 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       16:26
 81 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                          16:31
 82 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               16:53
 83 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 16:54
 84 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    17:03
 85 David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista           17:36
 86 Mario Gonzalez (Spa) Sporting-Tavira                   17:41
 87 Nuno Almeida (Por) LA.Aluminios                        18:29
 88 Jorge Magalh?es (Por) Miranda-Mortágua                 18:50
 89 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                19:04
 90 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                     19:09
 91 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                19:21
 92 Gaspar Gonçalves (Por) Liberty Seguros-Carglass        19:25
 93 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  19:29
 94 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     19:32
 95 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                          19:40
 96 Venceslau Fernandes (Por) Liberty Seguros-Carglass     19:53
 97 Hugo Sancho (Por) Vito-Feirense-Blackjack              20:57
 98 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     21:56
 99 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 21:59
100 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                               22:11
101 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       23:38
102 Benjamin King (USA) Dimension Data                     23:48
103 Ricardo Mestre (Por) W52-FC Porto                      23:49
104 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        24:04
105 Davide Cimolai (Ita) FDJ                               24:09
106 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  24:17
107 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       24:19
108 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     24:56
109 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural-Seguros RGA          25:49
110 Owain Doull (GBr) Team Sky                             26:18
111 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            26:25
112 Mickael Delage (Fra) FDJ                               26:43
113 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA         26:53
114 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               27:05
115 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                27:33
116 Nuno Meireles (Por) Miranda-Mortágua                   28:05
117 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       28:09
118 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    28:55
119 Gonçalo Leaça (Por) LA.Aluminios                       30:27
120 Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA               31:08
121 António Barbio (Por) Miranda-Mortágua                  31:14
122 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  31:56
123 David Livramento (Por) Sporting-Tavira                 32:27
124 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis                      32:50
125 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  33:06
126 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      33:08
127 Francisco Campos (Por) Miranda-Mortágua                33:13
128 Nicola Toffali (Ita) Sporting-Tavira                   33:26
129 Luís Fernandes (Por) Aviludo-Louletano-Uli             35:26
130 Yury Trofimov (Rus) Radio Popular-Boavista             35:33
131 Márcio Barbosa (Por) Aviludo-Louletano-Uli             36:00
132 Fábio Mansilhas (Por) LA.Aluminios                     36:16
133 Rafael Lourenço (Por) Liberty Seguros-Carglass         37:12
134 Jo?o Fernandes (Por) LA.Aluminios                      37:59
135 Oscar Pelegri (Spa) Radio Popular-Boavista             38:38
136 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                   38:47
137 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe               38:57
138 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  39:13
139 Samuel Caldeira (Por) W52-FC Porto                     40:44
140 César Martingil (Por) Liberty Seguros-Carglass         42:20
141 Patrick Videira (Por) LA.Aluminios                     42:51
142 Bruno Silva (Por) Efapel                               43:19
143 Marcos Jurado (Spa) Efapel                             44:01
144 Paulo Silva (Por) LA.Aluminios                         45:09
145 André Evangelista (Por) Aviludo-Louletano-Uli          46:40
146 Pedro Paulinho (Por) Efapel                            49:22

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

5 Comments

  1. Piotr

    18 lutego 2018, 18:13 o 18:13

    Pozostali na tym podjeździe wyglądali przy Kwiatkowskim jak dzieci we mgle. Czym oni ich tam karmią w Sky:)

    • Barnaby

      18 lutego 2018, 18:40 o 18:40

      Makaronem ryżowym. Brak Kwiatek.

  2. Tomek Attomek

    18 lutego 2018, 18:46 o 18:46

    Wygrał jak chciał, pod górę tak dobrze nie szło mu chyba nigdy. Może się załapie na TdF jako wolny strzelec bo z Chrisem jeszcze nic nie wiadomo

    • Popiol

      19 lutego 2018, 18:54 o 18:54

      Nigdy? Na TdF 2017 spawał na podjazdach Contadora i Quintane, tu doszedł Stybara i obronił się przed Pauwelsem i Guerrero....
      Bez przesady.
      Czas podjazdu miał słabszy niż grupa Thomasa(choć to akurat oczywiste, całodniowa ucieczka dała w kość).

  3. fan

    19 lutego 2018, 11:01 o 11:01

    Kwiato może być tego roku w lepszej formie niż Valverde co sugeruje sukces na "staruszce"...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: